fbpx

Gruzja. Wizzair. Kutaisi. Warszawa lub Katowice

GRUZJA, 8 dni

Kutaisi – Gori – Kazbegi – Kachetia – Tbilisi – Mccheta – Borżomi – Wardzia – Kutaisi

Program indywidualny – na zamówienie, w dowolnym terminie i dla dowolnej ilości osób. Na życzenie Klientów możliwe są zmiany w programie.

Lotnisko Kutaisi, przelot linią Wizzair z Warszawy lub z Katowic.

 

1 dzień: WARSZAWA lub KATOWICE – KUTAISI

Przelot do Kutaisi. Samolot z Warszawy ląduje o godz. 20:30 (niedziela, środa, piątek). Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
W przypadku przylotu z Katowic program pierwszego dnia będzie inny ponieważ samolot z Katowic ląduje o godz. 06:00 (wtorek i sobota).

 

kutaisi_katedrabagrati_krzysztofmatys

Kutaisi, katedra Bagrati

2 dzień: KUTAISI – GORI – KAZBEGI

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Gori. Zwiedzanie Muzeum Stalina oraz skalnego miasta Upliscciche. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Na trasie przystanek przy pięknie położonej twierdzy Ananuri oraz w kurorcie górskim Gudauri. Przekroczenie Przełęczy Krzyżowej – 2379 m n.p.m. Zakwaterowanie w rodzinnym pensjonacie w Kazbegi (Stepantsminda) – miasteczko pięknie położone u stóp góry Kazbek. Lokalna kolacja z chinkali i domową czaczą. Nocleg.

 

3 dzień: KAZBEGI – KACHETIA

Śniadanie. Zwiedzanie Kazbegi i okolic. Wyjazd w kierunku Kachetii, głównego regionu uprawy winorośli i centrum gruzińskiego wina. Przekroczenie przełęczy Gombori. Wizyta w mieście Telawi (starówka, lokalny targ m.in. z owocami i warzywami). Następnie przejazd do tradycyjnej, gruzińskiej winnicy, w której wytwarza się wino w glinianych kwewri. Kolacja i nocleg w winnicy! Na stole na pewno pojawią się słynne kachetyjskie szaszłyki oraz wino „tetri” – jest to wino białe, ale dzięki wyjątkowemu procesowi produkcji ma nieco ciemniejszy kolor i właściwości wina czerwonego! Zobaczymy też jak wypieka się gruziński chleb.

 

gruzja_kachetia_signagi

Kachetia, miasteczko Signagi

4 dzień: KACHETIA – TBILISI

Śniadanie. Przejazd przez Kachetię. Po drodze zobaczymy m.in. dolinę Alazanii (główne miejsce uprawy winorośli) oraz piękne, jak z bajki miasteczko Signagi. Wizyta w zespole pałacowo-parkowym Cinandali. Na uwagę zasługuje tutejsza, bogato zaopatrzona piwnica z winem. Będzie też okazja by kupić czurczhele – wytwarzane domowym sposobem słodycze z orzechów włoskich i soku winogronowego. Przejazd do Tbilisi. Kolacja w restauracji, degustacja lokalnego piwa, zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi (3*, tuż przy pięknie oświetlonej Starówce) i nocleg.

 

5 dzień: TBILISI

Czas na spokojne zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie, m.in. bazylika Anczischati (VI wiek!), łaźnie siarkowe „carskie banie” oraz katedra Sioni. Wjazd kolejką linową na wzgórze z zamkiem Narikała (piękny widok). Przerwa na obiad i gruzińskie, ciemne żywe piwo. Następnie wizyta w Gruzińskim Muzeum Narodowym (zobaczymy tu słynne “złoto Kolchidy”). Spacer reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego. Kolacja w tradycyjnej restauracji, potrawy kuchni narodowej, miejscowe wino oraz gruzińska muzyka.

 

gruzja_uplisciche_krzysztofmatys

Skalne miasto Uplisciche

6 dzień: TBILISI – MCCHETA – BORŻOMI

Po śniadaniu przejazd przez malownicze tereny górskie do Borżomi. Po drodze wizyta w pierwszej stolicy Gruzji – Mchcecie. Zwiedzanie pięknie położonego kościoła Dżwari oraz katedry Sweti Cchoweli. Po przyjeździe do Borżomi wizyta w parku zdrojowym i możliwość testowania słynnej  wody mineralnej. Zakwaterowanie w pensjonacie w Borżomi. Kolacja (wyśmienita tradycyjna, lokalna kuchnia).

 

7 dzień: BORŻOMI – WARDZIA – KUTAISI

Śniadanie. Zwiedzanie wykutego w skale miasta Wardzia. Położony w górach kompleks wywiera niezapomniane wrażenie. Po drodze zatrzymujemy się przy średniowiecznej twierdzy Chertwisi. Przyjazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

gruzja wino

Gruzińskie białe wino “tetri”

8 dzień: KUTAISI – WARSZAWA lub KATOWICE

Po śniadaniu zwiedzanie Kutaisi i okolic: klasztor Gelati oraz katedra Bagrati. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Warszawy – samolot startuje o o godz. 21:00.
W przypadku Katowic – odlot o godz. 06:30.

 

CENA, w zależności od ilości osób:

4 osoby: 1090 USD/osoba;

6 osób: 940 USD/osoba.

Przy większej ilości osób wycena na zapytanie. Organizujemy wycieczki na zamówienie już od 2 osób. Górnej granicy nie ma. W przypadku Gruzji mamy na swoim koncie zrealizowane imprezy dla grup liczących około 100 osób!

Kontakt: [email protected], tel 85 742 90 16 lub 692 499 766. Zapraszamy!

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Transport samochodem Mitsubishi Delica (terenowy van, 8 miejsc);

– Zakwaterowanie: wg programu: pensjonaty i hotele, pokoje 2-osobowe;

– Wyżywienie: śniadania i kolacje.

– Degustacje gruzińskiego wina, brandy i czaczy.

– Opiekę miejscowego pilota-przewodnika na czas pobytu w Gruzji;

– Ubezpieczenie turystyczne.

 

CENA NIE ZAWIERA:

Przelotu z Polski do Gruzji i z powrotem.

– Napiwków w kwocie 4 USD/osoba/dzień.

– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów.

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 120 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę