fbpx

Gruzja ze Swanetią. Wizzair. Katowice

GRUZJA, 11 dni. Program ze Swanetią.

Kutaisi – Tbilisi – Kazbegi – Kachetia  – Mccheta – Gori – Borżomi – Wardzia – Batumi – Mestia – Ushguli – Kutaisi

Program indywidualny, na zamówienie. W dowolnym terminie.

Lotnisko Kutaisi (przelot Wizzair). Podobny program możemy również zrealizować w oparciu o przelot LOT-em do Tbilisi.

Sezon 2013 – 2014.

 

1 dzień: KATOWICE – KUTAISI – TBILISI

Przelot do Kutaisi z Katowic. Samolot ląduje w Gruzji o godz. 06:00 czasu miejscowego. Śniadanie w restauracji w Kutaisi. Przejazd do Tbilisi i zwiedzanie jednego z najstarszych miast na świecie: Stare Miasto, wjazd kolejką linową na górujące nad Tbilisi wzgórze – tuż obok zamku Narikała (głównej twierdzy miasta) – rozpościera się stąd piękny widok na stolicę Gruzji. Dalsze zwiedzanie: pochodząca z przełomu V i VI wieku malutka cerkiew Anczischati. Zobaczymy też Gruzińskie Muzeum Narodowe, w którym eksponowane jest słynne “złoto Kolchidy”. Przejdziemy się reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, która była świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Powitalna kolacja z winem i pokazem tańców gruzińskich. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

gruzja_ananuri_gruzinska_droga_wojenna

Twierdza Ananuri

 

2 dzień: TBILISI – KACHETIA

Śniadanie. Przejazd w stronę prowincji Kachetia, głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie okolic bogatych w historyczne i architektoniczne zabytki (Bodbe, Alawerdi, Tsinandali) oraz degustacja wina w lokalnej winiarni. W programie m.in. wizyta w urokliwym, malowniczo położonym miasteczku Signagi. Nasza trasa wiedzie wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

 

3 dzień: TBILISI – ANANURI – KAZBEGI

Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną (nazwa pochodzi z XIX wieku) – jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Zwiedzamy twierdzą Ananuri oraz przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy kurort narciarski Gudauri. Z miejscowości Kazbegi rozpościera się piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.) i położoną na wysokości 2170 m. XIV-wieczną cerkiew św. Trójcy (Tsminda Sameba). Kolacja i nocleg w hotelu w Tbilisi.

 

4 dzień: TBILISI – MCCHETA – GORI – BAKURIANI

Po śniadaniu przejazd do Mcchety, starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.) i katedry Sweti Cchoweli (XI w.). Następnie przejazd do Gori. Zwiedzanie skalnego miasta Upliscciche (bardzo malownicze miejsce) oraz – dla chętnych – Muzeum Stalina. Przejazd do Bordżomi, wizyta w parku zdrojowym i testowanie słynnej wody leczniczej. Nocleg i kolacja w górskim kurorcie Bakuriani.

 

5 dzień: BAKURIANI – BORDŻOMI – WARDZIA – BATUMI

Po śniadaniu przejazd do Wardzi i zwiedzanie wykutego w skale miasta i klasztoru w Wardzi. Położony w górach kompleks wywiera niezapomniane wrażenie. Po drodze zatrzymujemy się przy średniowiecznej twierdzy Chertwisi. Następnie przejazd do Batumi. Po drodze zatrzymujemy się w Bordżomi – wizyta w parku zdrojowym i testowanie słynnej wody mineralnej. Zakwaterowanie w hotelu w Batumi. Kolacja, nocleg.

 

6 dzień: BATUMI

Śniadanie. Zwiedzanie Batumi, w tym Ogrodu Botanicznego – rozpościera się stąd piękny widok na zatokę nad którą wznosi się miasto oraz twierdzy Gonio – domniemane miejsce pochówku apostoła Macieja. Czas wolny, możliwość plażowania a wieczorem skorzystania z bogatej oferty życia nocnego. Kolacja i nocleg.

 

7 dzień: BATUMI – MESTIA (Swanetia)

Śniadanie. Przejazd przez pasma górskie: ekscytująca podróż do SWANETII, regionu z licznie występującymi tu lodowcami, a także z zachowanymi do dzisiaj unikalnymi tradycjami miejscowej ludności. Znajduje się tu wiele średniowiecznych baszt rodowych, które służyły Swanom jednocześnie za warownię i dom. Mury wież chroniły ich przed atakami obcych armii, feudalnych panów, a także przed sąsiadami żądnymi wypełnić krwawą zemstę rodową. Kolacja i nocleg w rodzinnym pensjonacie.

 

8 dzień: MESTIA – USHGULI – MESTIA

Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do Ushguli – średniowiecznej wsi, najeżonej kamiennymi wieżami, położonej na wysokości 2200 m n.p.m. Podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającymi się wierzchołkami gór – naczelne miejsce zajmuje Szchara (5068 m n.p.m. – najwyższy szczyt Gruzji). Popołudniowy powrót do Mestii, czas wolny, kolacja i nocleg.

 

9 dzień: MESTIA – KUTAISI

Po śniadaniu zwiedzanie muzeum w Mestii. Wjazd na punkt widokowy Hatsvali – rewelacyjny widok na Mestię i górę Szubę. Przejazd do Kutaisi. Po drodze przystanek na olbrzymiej tamie Enguri. Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

 

10 dzień: KUTAISI

Śniadanie. Kutaisi city tour. Zwiedzanie katedry Bagrami (wzniesiona w 1003 roku!) oraz wspaniałego zespołu klasztornego Gelati, zobaczymy tu pięknie zachowane, średniowieczne freski. Oba obiekty znajdują się na liście UNESCO. Zwiedzanie jaskini Prometeusza. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

 

11 dzień: KUTAISI – KATOWICE

Transfer na lotnisko – samolot wylatuje o godz. 06.30, więc na lotnisku w Kutaisi należy być o godz. 04.30. Wylot do Polski.

 

CENA, w zależności od ilości osób:

4 osoby: 1450 USD/osoba;

6 osób: 1190 USD/osoba.

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Transport samochodem Mitsubishi Delica (terenowy van, 8 miejsc);

– Zakwaterowanie: wg programu: pensjonaty i hotele, pokoje 2-osobowe;

– Wyżywienie: śniadania i kolacje.

– Degustacje gruzińskiego wina.

– Opiekę miejscowego pilota-przewodnika na czas pobytu w Gruzji;

– Ubezpieczenie turystyczne.

 

CENA NIE ZAWIERA:

– Przelotu z Polski do Gruzji i z powrotem.

– Napiwków w kwocie 4 USD/osoba/dzień.

– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów.

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 130 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę