fbpx

Malezja z Borneo – Brunei – Singapur

 1 dzień: Warszawa – Kuala Lumpur
Przelot z Warszawy do Kuala Lumpur przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych.

2 dzień: Kuala Lumpur
Przylot do Kuala Lumpur. Przywitanie na lotnisku przez lokalnego pilota, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Nocleg.

Kuala Lumpur

3 dzień: Kuala Lumpur
Śniadanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR: Pałacu Królewskiego  – Istana Negara (z zewnątrz), Placu Merdeka – gdzie w 1957 proklamowano niepodległość Malezji. Przy placu oraz dochodzących do niego ulicach wznoszą się najbardziej charakterystyczne budynki z okresu kolonialnego oraz Meczet  Narodowy – Masjid Negara (w miarę mozliwości wizyta w meczecie), następnie wizyta w China Town oraz wjazd na wieżę telekomunikacyjną Menara Kuala Lumpur o wysokości 421 m – panorama Kuala Lumpur. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień: Kuala Lumpur – Putrajaya – Warszawa
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Kuala Lumpur: Petronas Twin Towers dwie bliźniacze wieże o wysokości 452  m będące jednym z najwyższych budynków świata i najbardziej rozpoznawalnym budynkiem stolicy Malezji, Pomnik Narodowy – Tugu Negara. Następnie przejazd do PUTRAJAYA, zwiedzanie nowego centrum administracyjnego Malezji słynącego z nowoczesnej architektury oraz wspaniale utrzymanej zieleni: Plac Putra, maczet, Pałac Sprawiedliwości, R3ezydencja Premiera, rejs po jeziorze Putrajaya podczas którego można w pełni podziwiać panoramę miasta. Powrót na nocleg do Kuala Lumpur.

5 dzień: Kuala Lumpur – Kuching
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na tropikalną, zieloną wyspę Borneo do stolicy stanu Sarawak – Kuchingu malowniczo położonego nad rzeką Sarawak. Przylot, powitanie na lotnisku przez lokalnego pilota, zwiedzanie KUCHINGU: Dzielnica Chińska wraz z taoistyczną świątynią Tua Pek Kong, rezydencja Gubernatora stanu Sarawak (z zewnątrz) będąca w czasach kolonialnych domem białego radży Sarawaku, wieża zegarowa, kolonialny budynek sądu, pomnik białego radży Charlesa Brooke’a, Muzeum Sarawaku uważane za jedno z najciekawszych w Azji ze wspaniałą kolekcją zbiorów etnograficznych z Borneo. Nocleg.

6 dzień: Kuching – Semenggoh – Bidayuh Longhouse – Kuching
Śniadanie. Przejazd do SEMENGGOH WILDLIFE CENTRE, założonego w 1975 roku ośrodka ochrony dzikiej przyrody w którym znajduje się także Ośrodek Rehabilitacji Orangutanów. Przejścia do miejsca w którym dokarmiane są orangutany, na specjalnej platformie o określonych porach dwa razy dziennie zostawiane są dla orangutanów banany oraz mleko. Większość orangutanów znajdujących się w ośrodku kłusownicy złapali jako młode osobniki, a następnie odsprzedali je jako „domowe maskotki”. W ośrodkach rehabilitacji opiekunowie orangutanów starają się przywrócić zwierzęta do życia w naturalnym środowisku. Sumatra i Borneo są jedynymi miejscami, w których orangutany żyją w swoim naturalnym środowisku. Semenggoh Wildlife Centre daje schronienie także wielu innym gatunkom dzikich zwierząt oraz ptaków. Po obiedzie przejazd  ciekawą trasą widokową do osady ANNAH RAIS w której zobaczymy tradycyjne budownictwo jednej z największych grup etnicznych stanu Sarawak – Bidayuh zwanych także Dajakami Lądowymi, którzy zamieszkują głównie rejony Kuchingu. Podobnie jak Dajakowie mieszkają oni w masywnych, drewnianych „Długich Domach” przeznaczonych dla kilkunastu rodzin. Powrót na nocleg do Kuchingu. .

7 dzień: Kuching – Park Narodowy Bako – Plaża Damai
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Bako, rejs łódką do miejsca, gdzie można spotkać zwierzęta w ich naturalnym środowisku, m. in. makaki, małpy długoogoniaste, jaszczurki, wiele gatunków ptaków. Podziwianie bogatej roślinność lasu deszczowego, jak mangrowce, tropikalne bagno, rośliny mrówkowe, wielkie drzewa z korzeniami przyporowymi. Obiad. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu przy plaży Damai.

8 – 9 dzień: Plaża Damai
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na najpiękniejszej plaży Borneo z piaszczystą plażą i szmaragdową wodą w otoczeniu tropikalnego lasu deszczowego. Dla osób chętnych możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg.

10 dzień: Kuching – Bandar Seri Begawan
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Kuchingu, przelot do sułtanatu Brunei Darussalam. Brunei jest jednym z najmniejszych, a zarazem najbogatszych i najbezpieczniejszych krajów świata, gdzie władzę absolutną sprawuje sułtan Hassanal Bolkiah Mu’izzadin Waddaulah. Sułtanat swoje bogactwo czerpie z odkrytych na początku XX wieku złóż ropy naftowej. Około 1/4 państwowego budżetu przeznaczona jest na szkolnictwo oraz świadczenia społeczne. Brunei jest krajem islamskim, ale z uwagi na mieszkających w nim wielu obywateli z innych krajów azjatyckich i Europy tolerancyjnym dla innych wyznań. Zwiedzanie stolicy sułtanatu – BANDAR SERI BEGAWAN: zbudowany z białego marmuru ze złotą kopułą meczet sułtana Omara Ali Saifuddiena wraz z  „zacumowaną” na otaczającym maczet jeziorze repliką XVI wiecznej królewskiej łodzi, meczet Jame’Asr Hassamal Bolkiah wzniesiony w 1994 roku dla uczczenia 25 rocznicy panowania obecnego sułtana (meczety nie są udostępnione dla zwiedzających w czwartki i piątki), wizyta w Muzeum Regaliów Królewskich w którym można obejrzeć powozy i ceremonialną broń oraz w Muzeum Brunei ze zbiorami archeologicznymi, etnograficznymi i przyrodniczymi. Nocleg.

11 dzień: Bandar Seri Begawan – P. N. Ulu Temburong – Bandar Seri Begawan
Śniadanie. Przejazd do  PARKU NARODOWEGO ULU TEMBURONG znanego jako „Zielony Klejnot Brunei” chroniącego las deszczowy w jego naturalnym stanie. Park ten opisany został jako “najznakomitszy przykład sukcesu polityki ochrony lasu sułtanatu”. Park zwiedza się pływając rzeką Temburong oraz spacerując siecią kładek, mostów i schodów umożliwiająca zwiedzenie wszystkich jego rejonów. Jedna z kładek zawieszona miejscami niemalże 50 metrów nad ziemią umożliwia obejrzenie piętra koron drzew. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

12 dzień: Bandar Seri Begawan – Singapur
Śniadanie. Wizyta w Kampong Ayer – tradycyjnej części stolicy będącej obecnie największą na świecie osadą zbudowaną na palach, w której przyjrzeć się można tradycyjnemu stylowi życia części mieszkańców sułtanatu. Transfer na lotnisko, po drodze postój przed pałacem sułatana –  Istana Nurul Iman będącego największym na świecie, zamieszkałym Pałacem Królewskim mającym 1788 pokoi. Przelot do Singapuru. Przylot. Powitanie na lotnisku przez lokalnego pilota. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

13 dzień: Singapur
Śniadanie. Zwiedzanie Singapuru: Ogród Botaniczny, spacer  nadbrzeżem na którym znajduje się posąg Merliona – symbolu Singapuru, Dzielnica Kolonialna z budynkami parlamentu, ratusza, filharmonii i teatru im Królowej Wiktorii, katedrą św. Andrzeja oraz hotelu Raffles. Zwiedzanie Muzeum Cywilizacji Azjatyckich. Przejazd i zwiedzanie dzielnic chińskiej i hinduskiej (China Town i Little India). Powrót do hotelu. Nocleg.

14 dzień:  Singapur – Warszawa
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Singapuru: Dzielnica Arabska, przejazd obok Pałacu Prezydenta, Podwodne Akwarium na wyspie Sentosa, futurystyczny kompleks ogrodowy Gardens by the Bay, który w 2012 roku wygrał prestiżowy konkurs World Architekture Festival. Transfer na lotnisko. Odlot do Warszawy.

15 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

Terminy dowolne, impreza realizowana od 2 osób

Cena od osoby w pokoju 2-osobowym przy:

2 osobach: 3 290 USD
3 -4 osobach: 2 950 USD
5 -8 osobach:  2 680 USD

Cena obejmuje:  
– zakwaterowanie w hotelach 3*+/4* w pokojach 2 osobowych z łazienką i klimatyzacją
– śniadania i obiady zgodnie z programem
–  przejazdy klimatyzowanym samochodem/mikrobusem
– opieka anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych
– ubezpieczenie
– VAT

Cena nie obejmuje:
– przelotu na trasie Warszawa – Kuala Lumpur, Singapur – Warszawa od 2 850 PLN
– przelotów na trasie: Kuala Lumpur – Kuching – Bandar Seri Begawan – Singapur w cenie
od 300 USD
– innych posiłków niż wymienione w programie
– opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie lub
fotografowanie
– napojów do obiadów
– napiwków

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 390 USD

W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie!!!

Przykładowe połączenia lotnicze: Warszawa – Kuala Lumpur, Singapur  – Warszawa:

1. przelot liniami lotniczymi KLM cena biletu od 2 850 PLN

odlot z Warszawy do Amsterdamu o godzinie 17:15, przylot o 19:15
odlot z Amsterdamu do Kuala Lumpur o godzinie 20:50, przylot o 14:55 (następnego dnia)

odlot z Singapuru do Amsterdamu o godzinie 00:30, przylot o 07:15
odlot z Amsterdamu do Warszawy o godzinie 09:50, przylot o 11:45

2. przelot liniami lotniczymi Qatar Airways cena biletu od 2 875 PLN

odlot z Warszawy do Doha o godzinie 11:50, przylot o 18:20
odlot z Doha do Kuala Lumpur o godzinie 20:00, przylot o 08:25 (następnego dnia)

odlot z Singapuru do Doha o godzinie 21:20, przylot o 23:55
odlot z Doha do Warszawy o godzinie 08:25, przylot o 13:15

3. przelot liniami lotniczymi Emirates cena biletu od 2 970 PLN

odlot z Warszawy do Dubaju o godzinie 14:45, przylot o 22:15
odlot z Dubaju do Kuala Lumpur o godzinie 02:40, przylot o 13:50

odlot z Singapuru do Dubaju o godzinie 01:40, przylot o 04:50
odlot z Dubaju do Warszawy o godzinie 07:25, przylot o 11:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę