fbpx

Pielgrzymka: Ziemia Święta bis

„Ziemia Święta po raz drugi” to przede wszystkim oferta dla osób, które w Izraelu już były, ale na wyjeździe tym dobrze odnajdą się też osoby wyjeżdżające do Ziemi Świętej po raz pierwszy.

1 dzień: WARSZAWA – TEL AWIW – GALILEA

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawa. Wylot do Tel Awiwu. Przejazd do Galilei. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Jerozolima. Widok na Kopułę Skały

2 dzień: TEL DAN – CEZAREA FILIPOWA – WZGÓRZA GOLAN

Śniadanie. Tel Dan – najdalej na północ wysunięte miasto starożytnego Izraela. Urokliwie położone wśród źródeł Jordanu. Cezarea Filipowa (Banias) – pozostałości miasta z czasów Chrystusa z pogańskim sanktuarium boga Pana. Nimrod – majestatycznie osadzona na wzgórzach średniowieczna forteca krzyżowców. Nazwa pochodzi od Nimroda – prawnuka Noego. Przejazd przez okolice Wzgórz Golan. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: NAZARET – SEFORIS – MEGIDO – MUHRAKA

Śniadanie. Przejazd do Seforis – w czasach dzieciństwa Jezusa tu znajdowała się stolica Galilei. Nazaret – miejsce Zwiastowania. Megido – ważne miasto starożytnego Izraela, apokaliptyczny Armagedon (Har-Magedon). Teren Megido uznawany jest za jedno z najbardziej imponujących stanowisk archeologicznych. Muhraka – sanktuarium upamiętniające pojedynek proroka Eliasza z kapłanami boga Baala. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: BELVOIR – BET SZEAN – SAHNE – JERYCHO – JEROZOLIMA

Śniadanie. Belvoir – wzniesiona w 1140 r. twierdza krzyżowców z pięknym widokiem na Dolinę Jordanu. Starożytne Bet Szean (Scytopolis) z dobrze zachowanymi pozostałościami teatru rzymskiego (najlepiej zachowany tego typu obiekt w Ziemi Świetej). Sahne – gorące źródła, baseny z kaskadami, w których można zażywać kąpieli przez cały rok. Jerycho – jedno z najstarszych miast świata. Góra Kuszenia. Obiadokolacja i nocleg.

Ściana Płaczu

5 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy, w programie m.in.: Góra Oliwna, Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne – jedno z najważniejszych miejsc islamu, gdzie Abraham miał złożyć ofiarę z Izaaka. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, przejście ulicami Starej Jerozolimy do Bazyliki Grobu Pańskiego. Miasto Dawida – najstarsza część Jerozolimy z Wieczernikiem i grobowcem Dawida. Następnie wizyta w Sanktuarium Księgi – muzeum zawierającego słynne zwoje z Qumran. Zobaczymy też makietę Jerozolimy z I w. – będzie można uzmysłowić sobie wygląd Golgoty z czasów Jezusa. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: BEER SZEBA – HEBRON – HERODION – BETLEJEM

Śniadanie. Beer Szeba – miasto Abrahama, Izaaka i Jakuba. Hebron – tu pod dębami Mamre Abraham otrzymał od Boga obietnicę posiadania potomka. Mauzoleum Patriarchów. Herodion – twierdza zbudowana przez Heroda Wielkiego: Betlejem – Bazylika Bożego Narodzenia. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: EIN GEDI – QUMRAN – MORZE MARTWE – NABI MUSA

Śniadanie. Ein Gedi – pełna zieleni oaza na jałowej Pustyni Judzkiej, miejsce spotkania Dawida i Saula. Qumran – ruiny osiedla esseńczyków, miejsce jednego z najważniejszych odkryć archeologicznych XX w. Kąpiel w Morzu Martwym. Nabi Musa – według wierzeń muzułmanów tu znajduje się grób Mojżesza (sanktuarium z meczetem i grobem proroka pochodzące z XIII wieku). Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA

Przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy

CENA: w zależności od terminu i wielkości grupy.

Świadczenia w cenie:

– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania,

– zakwaterowanie w hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienkami: 3 noce w Nazarecie, 4 noce w Betlejem,

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,

– opiekę polskojęzycznego przewodnika,

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,

– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW.

Cena nie zawiera:

– napiwków dla lokalnych przewodników, kierowcy i obsługi hotelowej.

Wyjazdami do Ziemi Świętej zajmujemy się od lat. Mamy spore doświadczenie i niezbędną wiedzę. Nasi pracownicy, w tym Krzysztof Matys, oprowadzili wiele wycieczek i pielgrzymek po Izraelu, Palestynie, Jordanii, Syrii i Libanie. Tu znajdują się artykuły Krzysztofa Matysa poświęcone Ziemi Świętej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę