fbpx

Emiraty Arabskie: wypoczynek w hotelu Hilton Ras Al Khaimah 5* oraz zwiedzanie Dubaju

Dzień 1: Warszawa – Dubaj – Ras Al Khaimah
Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie, hala odlotów. Przelot do Dubaju. Przylot. Powitanie na lotnisku przez polskojęzycznego pilota, transfer do hotelu Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa.
Dzień 2: Ras Al Khaimah
Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek. Śniadanie. Czas wolny. Nocleg.
Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa 5***** położony jest na północnym krańcu Półwyspu Arabskiego w Emiracie Ras Al Khaimah przy prywatnej, piaszczystej plaży o długości około 1,5 km. Na terenie hotelu znajduje się kilkanaście restauracji oferujących między innymi dania kuchni  azjatyckiej, południowoamerykańskiej, włoskiej i arabskiej, bar w basenie, bufet plażowy z daniami z grilla, posiada kilka basenów z regulowaną temperaturą wody, basen z wodą morską, basen dla dzieci, centrum fitness oraz spa, klub plażowy i centrum sportów wodnych.

Hilton Ras Al Khaimah

Dzień 3 – 4 dzień: Ras Al Khaimah
Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek. Nocleg.

Dzień 5: Ras Al Khaimah – Dubaj – Ras Al Khaimah
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie DUBAJU – kosmopolitycznego miasta o wyjątkowym połączeniu nowoczesności ze średniowieczną tradycją. W programie: pierwszy 7*, a zarazem najwyższy hotel na świecie „Burj Al Arab” (Wieża Arabów) zbudowany w kształcie żagla, który dumnie stoi na sztucznej wyspie oddalonej o 280 metrów od plaży, połączony z lądem jedynie cienką, krętą ścieżką. Hotel jest częścią kompleksu wypoczynkowego „The Jumeirah Beach Resort”.  Wizyta na sztucznej wyspie – „The Palm Jumeirah” jednej z zespołu trzech największych sztucznych wysp na świecie usypanych u wybrzeży Dubaju. Na liściach palmy znajdują się prywatne domy, błyskawicznie sprzedane po wystawieniu ich na aukcję w 2004 roku. Przejazd do największego   portu jachtowego na świecie oraz do dzielnicy Dubai Marina. Następnie wizyta w „Wenecji Dubaju” dzielnicy Madinat Jumeirah wzorowanej na włoskiej lagunie poprzecinanej kanałami na brzegach których znajdują się liczne kawiarenki i restauracje. Popijając słynną arabską kawę można obserwować pływające po kanale malownicze łodzie. Przejazd ulicą Sheik Zayed będącą  najbardziej reprezentacyjną ulicą Dubaju do najwyższego budynku na świecie Burj Khalifa (828 m), wjazd najszybszą windą świata na najwyżej położony na świecie taras widokowy (124 piętro) z którego zobaczymy panoramę Dubaju niemalże z lotu ptaka. Następnie przejazd do Starego Miast Al Fahidi – jednej z najstarszych dzielnic zabytkowych i ostatniej dzielnicy z budynkami wyposażonymi w tradycyjne wieże wentylacyjne zastępujące współczesną  klimatyzacją. Zwiedzanie znajdującego się w forcie  Al Fahigi Muzeum Dubaju obrazującego historię oraz tradycyjne życie w Emiracie przed odkryciem ropy naftowej. Wzniesiony w 1787 roku  na wybrzeżu fort uznawany za najstarszą budowlę w Dubaju pełnił zarówno funkcje obronne jak też był pałacem władcy. Przejazd tradycyjną wodną taksówką abrą przez kanał Dubai Creek. Wizyta na targu  z przyprawami oraz na bazarze złota (Gold Souk). Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6 – 7 dzień: Ras Al Khaimah
Śniadanie. Czas wolny. Nocleg. W czasie wolnym dla osób chętnych proponujemy fakultatywnie między innymi:
Rejs wzdłuż półwyspu Musandam: przejazd widokową trasą prowadzącą wzdłuż Zatoki Arabskiej do Khasab – miasta leżącego w enklawie Omanu (nie obowiązują wizy do Omanu), będącego stolicą półwyspu Musandam, nazywanego „Norwegią Arabii”. Zaokrętowanie na tradycyjnej omańskiej łodzi dhow. Panoramiczny rejs wzdłuż półwyspu Musandam, oglądanie wdzierających się w głąb lądu fiordów w tym najdłuższego z nich khor as Shimm. Możliwość pływania oraz snorkelingu w pobliżu wyspy Telegraph zawdzięczającej swoją nazwę założonemu na niej w 1864 roku przez Brytyjczyków telegrafowi. Obiad w formie bufetu na łodzi. Około 16:00 powrót do portu w Khasab, powrót do hotelu (cena około 120 USD).

Dzień 8: Dubaj Warszawa
Wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Dubaju. Odlot do Warszawy.  Przylot do Warszawy na Lotnisko Chopina.

Terminy dowolne.

Cena od osoby przy: 10 – 14 Uczestnikach: 1 490 USD*

Podana cena obejmuje:
– zakwaterowanie w hotelu 5**** Hilton Ras Al Khaimah w pokojach 2-osobowych typu standard z łazienką i klimatyzacją
– śniadania
– przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją
– zwiedzanie Dubaju zgodnie z programem
– opłacone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– opłacony bilet na wjazd na taras widokowy wieżowca  Burj Khalifa
– opieka polskojęzycznego pilota w czasie zwiedzania Dubaju oraz transferów z/na lotnisko.
– ubezpieczenie
– VAT

Podana cena nie obejmuje:
– biletu lotniczego Warszawa – Dubaj – Warszawa cena od 1950 PLN
– ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie oraz opłat za ewentualne wycieczki
fakultatywne
– napiwków

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 730 USD*
Dopłata do 6 kolacji (od dnia 2 do dnia 7 imprezy): 390 USD*

* podane ceny nie obowiązują o kresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie !!!

Przykładowe połączenia lotnicze: Warszawa – Dubaj – Warszawa:

1. bezpośredni przelot liniami lotniczymi Emirates w promocji od 1 950 PLN, poza promocją od 2 300 PLN
odlot z Warszawy do Dubaju o godzinie 14:45, przylot o 22:15

odlot z Dubaju do Warszawy o godzinie 07:25, przylot o 11:30

2. przelot liniami lotniczymi Austrian Airlines cena biletu od 1 950 PLN
odlot z Warszawy do Wiednia o godzinie 10:35, przylot o 11:55
odlot z Wiednia do Dubaju o godzinie 13:45, przylot o 21:50

odlot z Dubaju do Wiednia o godzinie 01:40, przylot o 05:50
odlot z Wiednia do Warszawy o godzinie 07:15, przylot o 08:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę