fbpx

Gruzja. Incentive

Wycieczki do Gruzji są naszą specjalnością. Każdego roku organizujemy mnóstwo imprez: standardowych wycieczek objazdowych oraz wyjazdów na zamówienie grup, firm i instytucji.

Gruzja stwarza wyśmienite warunki dla tego typu przedsięwzięć. Znajdziemy tu wyśmienitą kuchnię i rewelacyjne wino, wspaniałe narodowe tańce i dobrą zabawę. Gorąco polecamy! Więcej informacji w naszych artykułach oraz na blogu poświęconym Gruzji.

gruzja wycieczki

Gruzja dla koneserów!

 

Oto jeden z wielu zrealizowanych przez nasze biuro programów:

1 dzień: WARSZAWA – TBILISI lub WROCŁAW TBILISI

Pierwsza część grupy: przelot z Warszawy do Tbilisi (LOT). Druga część grupy: przelot z przesiadką z Wrocławia do Tbilisi (Lufthansa). Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień: TBILISI

Późne śniadanie, w trakcie którego gości przywita tamada w gruzińskim stroju ludowym. Tamada jest kierownikiem stołu, wznosi toasty i zabawia towarzystwo. W roli tamady skumulowana jest podstawa gruzińskiej obyczajowości. Na powitanie każdy otrzyma kieliszek wina. Po śniadaniu lekkie zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie: Stare Miasto, słynne tbiliskie łaźnie siarkowe ‘carskie banie’, wjazd kolejką linową na górujące nad Tbilisi wzgórze – rozpościera się stąd piękny widok na stolicę Gruzji. Dalsze zwiedzanie: pochodząca z przełomu V i VI wieku malutka cerkiew Anczischati. Przerwa na obiad. Zobaczymy też Gruzińskie Muzeum Narodowe, w którym eksponowane jest słynne “złoto Kolchidy”. Przejdziemy się reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, która była świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Degustacja typowych gruzińskich potraw, miejscowego wina i czaczy.

Kachetia

Kachetia. Na pierwszym planie tamada. W tle katedra Alaverdi

3 dzień: TBILISI  KACHETIA

Śniadanie. Przejazd w stronę prowincji Kachetia, głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie okolic bogatych w historyczne i architektoniczne zabytki. W programie m.in. wizyta w urokliwym, malowniczo położonym miasteczku Signagi – tu zjemy obiad. Nasza trasa wiedzie wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu. Kolacja w tradycyjnej winiarni. Tu będziemy mogli zobaczyć jak się wypieka gruziński chleb „puri” oraz proces wytwarzania wina w glinianych kwewri – jest to jedyny tego typu, najstarszy na świecie nadal praktykowany sposób produkcji wina! Każdy z turystów otrzyma od nas butelkę takiego wyjątkowego trunku. W winiarni występ zespołu folklorystycznego. Powrót do Tbilisi i nocleg.

Gruzja ze względu na swoje wyjątkowe tradycje winiarskie jest fantastycznym miejscem uprawiania enoturystyki. Więcej na ten temat w artykule: Enoturystyka. Wino i podróże.

4 dzień: TBILISI – GORI – TBILISI

Śniadanie. Przejazd do Gori – rodzinnego miasta Józefa Stalina. Zwiedzanie skalnego miasta Upliscciche oraz muzeum Stalina. Powrót do Tbilisi. Czas wolny na spacer po starówce i zakup pamiątek na targu Suchy Most. Wieczorem uroczysta kolacja z pokazem tańców gruzińskich i degustacją wina. Chętni będą mogli spróbować swych sił w gruzińskim tańcu narodowym. Nocleg.

Cminda Sameba

Cminda Sameba, Kazbegi

5 dzień: TBILISI – MCCHETA – GUDAURI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mchcety – wizyta w pierwszej stolicy Gruzji, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.) i katedry Sweti Cchoweli (XI w.). Obiad. Po obiedzie część grupy jedzie na rafting (rzeka Aragwi nieopodal twierdzy Ananuri, spływ zajmie ok. 2 godzin). Druga część grupy jedzie do winnicy Chateu Mukhrani – zwiedzanie winnicy i degustacja wina. Następnie, obie grupy spotykają się w Gudauri. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorna zabawa przy muzyce w hotelu.

6 dzień: GUDAURI – KAZBEGI – GUDAURI

Późne śniadanie. Przejazd przez najwyższe partie Gruzińskiej Drogi Wojennej – jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m.). Z miejscowości Kazbegi rozpościera się piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.). Obiad w Kazbegi. Dla chętnych wjazd samochodami z napędem na 4 koła na wzgórze, na którym wznosi się XIV-wieczną cerkiew św. Trójcy (Cminda Sameba). Jest to bardzo malownicze miejsce; zdjęcia tu robione są chyba najbardziej znanym fotograficznym symbolem Gruzji. Powrót do górskiego kurortu Gudauri. Wolne popołudnie. Czas na spacer po pięknych górach, saunę i basen w hotelu. Pożegnalna kolacja. Nocleg.

Starówka w Tbilisi. U góry Zamek Narikala.

7 dzień: GUDAURI – WARSZAWA lub WROCŁAW

Transfer na lotnisko w Tbilisi, wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA W CENIE:

Przelot do Gruzji i z powrotem,

– Transport komfortowymi autokarami na całej trasie zwiedzania,

– Zakwaterowanie: hotele 4* w Tbilisi i w Gudauri,

– Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje – w tym tradycyjne gruzińskie supry, czyli uczty z winem!

– Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota na czas pobytu w Gruzji,

– Degustacje wina, czaczy i gruzińskiej brandy,

– Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,

– Ubezpieczenie turystyczne.

Tu znajduje się program naszej najpopularniejszej wycieczki: Magiczne bezdroża Gruzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę