fbpx

Pielgrzymka do Indii

W programie znajduje się m.in. Kalkuta, w tym oczywiście Dom Matki Teresy. Poza tym najbardziej znane turystyczne atrakcje północnych Indii, ze słynnym Tadź Mahal na czele.

1 dzień: Warszawa – Delhi

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Delhi (z przesiadką). Transfer do hotelu, zakwaterowanie i wypoczynek.

Tadź Mahal

Agra, Tadź Mahal

2 dzień: Delhi

Po śniadaniu zwiedzanie Delhi: Kutb Minar (Qutb Minar, lista UNESCO), Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Brama Indii, Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Meczet Piątkowy (Jama Masjid). Przejazd rikszami po uliczkach starego Delhi. Kolacja, nocleg.

3 dzień: Delhi – Agra

Śniadanie, wyjazd w kierunku Agry, następnie zwiedzanie zabytków miasta, m.in Czerwonego Fortu (lista UNESCO) oraz grobowca Akbara Wielkiego w Sikandrze. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień: Agra – Dźajpur  (Jaipur)

Wczesnym rankiem wizyta w słynnym Tadź Mahal (lista UNESCO), podziwianie wyjątkowego zabytku o wschodzie słońca. Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd do Dźajpuru. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri (lista UNESCO) – miasta, które pełniło rolę stolicy cesarza Akbara. Zabytkowa część miasta zbudowana jest z czerwonego piaskowca i łączy cechy architektury hinduskiej i muzułmańskiej. Zobaczymy też zespół pałacowo – ogrodowy Sisodia Rani. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5 dzień: Dźajpur – Fort Amber – Dźajpur

Śniadanie, zwiedzanie Dźajpuru – stolicy Radźastanu: Obserwatorium Astronomiczne, Pałac Maharadży, słynny Pałac Wiatrów. Wjazd do fortu Amber na słoniach i zwiedzanie fortu, dawnej siedziby maharadżów. Wieczorem pokaz tańców radżasthańskich. Kolacja, nocleg.

Grób Matki Teresy w Kalkucie

6 dzień: Dźajpur – Kalkuta

Wcześnie rano przelot do Kalkuty. Śniadanie będzie serwowane w samolocie. Po przylocie zwiedzanie Kalkuty, dawnej stolicy Indii Brytyjskich. Dziś to druga co do wielkości, piętnastomilionowa aglomeracja miejska. Zobaczymy m.in.: katedrę św. Pawła, monumentalny budynek-pomnik Królowej Wiktorii (the Victoria Memorial), świątynię Kali oraz słynny most Howrah Bridge, o którym mówi się, że to najbardziej ruchliwy most na świecie. Kolacja. Nocleg w hotelu w Kalkucie.

7 dzień: Kalkuta – Delhi

Śniadanie. Wizyta w Domu Matki Teresy. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość odprawienia Mszy Świętej przy grobie Matki Teresy. Wolny czas w Kalkucie, który można przeznaczyć na dalsze zwiedzanie lub dłuższy pobyt w Domu Matki Teresy. Popołudniowy lot do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Delhi.

8 dzień: Delhi – Warszawa

Transfer na lotnisko w Delhi. Wylot do Warszawy. Przelot z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Świadczenia w cenie:

• przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa (z przesiadką w jednym z portów lotniczych);

• przeloty na trasach Dźai Pur – Kalkuta oraz Kalkuta – Delhi;

• przejazdy klimatyzowanym autokarem zgodnie z programem;

• zakwaterowanie w hotelach 3* lub 4* w pokojach 2 os. z łazienką;

• śniadania i obiadokolacje;

• dodatkowe atrakcje: pokaz tańców radżastańskich, przejazd rikszami po Starym Delhi wjazd do Fortu Amber na słoniach;

• opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych;

• ubezpieczenie (KL, NW, bagaż).

Cena nie obejmuje:

• wizy do Indii (paszport ważny min. 12 m-cy po powrocie z 1 wolną stroną, 1 wniosek wizowy + 1 zdjęcie;

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 75 USD;

• zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 25 USD/osoba.

Nasze artykuły na temat Indii.

Zobacz też pielgrzymkę do Gruzji i Armenii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę