fbpx

Mołdawia winem płynąca. Incentive

Odwiedzimy największe na świecie piwnice winne. Imprezom typu incentive sprzyja wyśmienita kuchnia i dobre wino. Z całą pewnością zachwyceni będą miłośnicy enoturystyki. Dodatkowym atutem jest wizyta w Naddniestrzu.

Jest to pomysł na oryginalny i nietuzinkowy wyjazd.Warto zaznaczyć, że w Mołdawii jest bezpiecznie. W Kiszyniowie są dobre hotele. Więcej informacji na ten temat w artykule: Mołdawia nieznana. Bez problemu zorganizujemy udaną turystyczną imprezę.

Mołdawska gościnność

1 dzień: WARSZAWA – KISZYNIÓW

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Kiszyniowa linią lotniczą LOT. Samolot ląduje w Kiszyniowie o godz. 14:10. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Następnie wizyta w MILESTII MICI – największej na świecie piwnicy winnej (wpisanej do Księgi rekordów Guinnessa)! Wykute w skale korytarze mają 200 km długości! Zwiedzanie piwnic winnych i degustacja wina. Możliwość zakupienia różnych gatunków tego trunku. Powrót do Kiszyniowa. Kolacja (kuchnia mołdawska) i nocleg w hotelu w Kiszyniowie.

2 dzień: KISZYNIÓW – SOROKI – KISZYNIÓW

Śniadanie. Zwiedzanie centrum Kiszyniowa. Następnie przejazd  do miejscowości SOROKI (Soroca) – jedno z najstarszych i najładniejszych miast Mołdawii, wyrosło wokół słynnej fortecy na łuku Dniestru. Zwiedzanie imponującej twierdzy Stefana Wielkiego pochodzącej z XVI w. Na przestrzeni stuleci zamek w Sorokach przechodził z rąk do rąk. W pewnym momencie należał nawet do Polski. Przerwa na obiad (dodatkowo płatny). Spacer po dzielnicy cygańskiej. Soroki są stolicą mołdawskich Romów. Na wysokim brzegu rzeki wznoszą się ich malownicze pałace. Być może uda nam się spotkać słynnego króla Cyganów. Powrót do Kiszyniowa, kolacja i nocleg.

Mołdawski stół

3 dzień: KISZYNIÓW – ORHEIUL VECHI – CRICOVA – KISZYNIÓW

Śniadanie. Wizyta w położonym na skalnej grzędzie kompleksie klasztornym STARE ORHEI (Orheiul Vechi). Zobaczymy kutą w skale cerkiew, malowniczo położoną dzwonnicę i pieczary klasztoru z XII-XVIII wieku. Unikatowy w skali światowej klasztor w Starym Orhei, wykuty w wapiennej skale, zyskał nazwę skansenu Mołdawii. Przerwa na obiad w lokalnej, tradycyjnej restauracji, gdzie będzie można cieszyć się wyśmienitą kuchnią mołdawską. Po południu wizyta w słynnym zakładzie winiarskim  w CRICOVA – posiada on drugie co do wielkości piwnice win – 130 km podziemnych tuneli, galerii i sal degustacyjnych! Każdy tunel przypomina ulicę i ma swoją nazwę pochodzącą od gatunku wina, które tam leżakuje; np. “Aligote”, “Feteasca”, “Cabernet”. W  tutejszych piwnicach znajduje się sławna kolekcji win Hermanna Goeringa; najstarsza butelka zawiera napój z 1902 roku! Uroczysta kolacja w tutejszej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg.

4 dzień: KISZYNIÓW – BENDERY – TYRASPOL (Naddniestrze) – KISZYNIÓW

Śniadanie, przejazd do Bender i zwiedzanie tutejszej monumentalnej twierdzy – wzniesiona na przełomie XV i XVI wieku była świadkiem licznych wojen. Następnie zwiedzanie TYRASPOLA – położone na lewym brzegu Dniestru, od roku 1991 pełni funkcję stolicy samozwańczej Republiki Naddniestrza. Naddniestrze uznawane jest za relikt okresu sowieckiego (odwołuje się do historii ZSRR, nadal przy siedzibie prezydenta wznosi się pomnik Lenina). Ale jest to jednocześnie nowoczesne, bogate miasto. W Tyraspolu znajduje się znana wytwórnia koniaków KVINT. Wizyta w tej wytwórni oraz degustacja koniaku. Możliwość zakupu wyjątkowych trunków w przyzakładowym sklepie. Obiad w rewelacyjnej restauracji ukraińskiej.

Republika Naddniestrza jest niepodległym państwem, ale nieuznawanym przez żaden kraj na świecie. Jego obszar to teren dawnych rubieży I Rzeczpospolitej. Tu znajduje się np. Raszków, znany z kart „Pana Wołodyjowskiego”.

Powrót do Kiszyniowa, kolacja i nocleg.

Fontanna wina w Milestii Mici

5 dzień: KISZYNIÓW – WARSZAWA

Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie z hotelu, pożegnalny spacer po Kiszyniowie, przejazd na lotnisko. Wylot samolotu do Polski o godz. 14:45.

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– przelot na trasie Warszawa-Kiszyniów-Warszawa,

– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania,

– zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje 2- osobowe z łazienkami),

– wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem,

– degustacje wina,

– bilety wstępów (zabytki i piwnice winne),

– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,

– ubezpieczenie turystyczne.

……………………………………..

Organizujemy wycieczki do Mołdawii w kilku wariantach: z przelotem do Odessy, Kiszyniowa lub Bukaresztu. Tu znajduje się nasz standardowy program Mołdawia – Naddniestrze.

Kraj ten jest naszą pasją, znamy się na nim jak mało kto. Oto nasz blog w całości poświęcony Mołdawii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę