fbpx

MOŁDAWIA, 4 dni. Study Tour

Tylko dla właścicieli i pracowników biur podróży! Współorganizatorem jest Polska Izba Turystyki, Oddział Podlaski. Partner przedsięwzięcia: Polskie Linie Lotnicze LOT. Pod patronatem Konsula Honorowego Republiki Mołdawii w Białymstoku, Pana Lecha Jerzego Pileckiego. Polecamy też: Wycieczka na festiwal wina w Kiszyniowie.

Wycieczka do Mołdawii. Główne atrakcje: największe na świecie piwnice winne, zabytki, krajobrazy, wyśmienita kuchnia i wino… Blisko i egzotycznie. Kameralna grupa, wysoki standard świadczeń oraz  pilot/przewodnik dobrze znający kraj. Dodatkowym atutem jest wizyta w Naddniestrzu. Zobacz artykuł o turystycznych atrakcjach Mołdawii.

Nasze biuro jako pierwsze w Polsce zaproponowało samolotowe wycieczki do Mołdawii. Mamy największe doświadczenie, niezbędne kontakty i wiedzę. Organizujemy wyprawy dla koneserów!

PROGRAM STUDY TOUR:

1 dzień: WARSZAWA – KISZYNIÓW
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 12:30. Wylot o godz. 14:35. Po Przelocie do Kiszyniowa krótkie, panoramiczne zwiedzanie centrum miasta, m.in. m.in. Łuk Triumfalny, Cerkiew Narodzenia Pańskiego i Bulwar Stefana Wielkiego. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Kiszyniowa. Powitalna kolacja z winem i kuchnią mołdawską. Nocleg.

Fontanna wina w jednej z winnic

2 dzień: KISZYNIÓW – CRICOVA – ORHEIUL VECHI – KISZYNIÓW
Śniadanie. Wizyta w słynnym zakładzie winiarskim CRICOVA – posiada on drugie co do wielkości piwnice winne – 130 km podziemnych tuneli, galerii i sal degustacyjnych! Każdy tunel przypomina ulicę i ma swoją nazwę pochodzącą od gatunku wina, które tam leżakuje; np. Feteasca, Cabernet. W  piwnicy znajduje się sławna kolekcji win Hermanna Goeringa; najstarsza butelka zawiera napój z 1902 roku! Miejsce słynie też z tego, że wśród tutejszych korytarzy w czasie swojej wizyty w 1966 r. zabłądził Juri Gagarin, a Władimir Putin świętował swoje 50. urodziny. Miło spędzimy tu czas degustując tutejsze wina.

Obiad  w lokalnej restauracji (tradycyjna kuchnia mołdawska i domowe wino).

Następnie wizyta w położonym na skalnej grzędzie kompleksie klasztornym STARE ORHEI (Orheiul Vechi). Zobaczymy kutą w skale cerkiew, malowniczo położoną dzwonnicę i pieczary klasztoru z XII-XVIII wieku. Nieopodal znajdują się także wykopaliska starożytnego osiedla Daków: V-III w. p.n.e. Unikatowy w skali światowej klasztor w Starym Orhei, wykuty w wapiennej skale, zyskał nazwę skansenu Mołdawii. Na niewielkim obszarze zobaczyć tu można wiele typowych dla tego kraju elementów: tradycyjną wiejską kulturę, malownicze cerkwie, meandrującą rzekę, biel skał i soczystą zieleń stepów.

Powrót do Kiszyniowa.  Kolacja i nocleg w hotelu w Kiszyniowie.

Mołdawski stół

3 dzień: KISZYNIÓW – TYRASPOL (Naddniestrze) – PURCARI – KISZYNIÓW
Śniadanie, przejazd do TYRASPOLA – położone na lewym brzegu Dniestru, od roku 1991 pełni funkcję stolicy samozwańczej Republiki Naddniestrza. Naddniestrze uznawane jest za relikt okresu sowieckiego (odwołuje się do historii ZSRR, nadal przy siedzibie prezydenta wznosi się pomnik Lenina). Ale jest to jednocześnie nowoczesne i bogate miasto.

Republika Naddniestrza jest niepodległym państwem, ale nieuznawanym przez żaden kraj na świecie. Jego obszar to teren dawnych rubieży I Rzeczpospolitej. Tu znajduje się np. Raszków, znany z kart „Pana Wołodyjowskiego”. Wjeżdżając do i wyjeżdżając z Naddniestrza przekracza się granicę (kontrola paszportowa).

Następnie  przejazd do PURKARI, słynnej wytwórni win (zwycięzca światowych mistrzostw winiarskich, laureat prawie 30 medali). Najbardziej znane jest tutejsze Negru de Purcari – wino, które od lat trafia na stół królowej brytyjskiej. Wokół winnicy roztacza się piękny krajobraz Dniestru. Degustacja win.

Krótki przejazd do niedużej, rodzinnej winnicy Et Cetera. Obiad w domowym stylu i degustacja wina.

Następnie powrót do Kiszyniowa i pożegnalna kolacja w dobrej restauracji (muzyka na żywo). Nocleg.

Winnica Purcari

4 dzień: KISZYNIÓW – WARSZAWA
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, pożegnalny spacer po Kiszyniowie, przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy o godz. 15:35.

TERMIN: 23-26 marca 2017 r.

CENA:

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– przelot na trasie Warszawa – Kiszyniów – Warszawa,
– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania,
– zakwaterowanie w hotelu 4* w centrum Kiszyniowa (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
– wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem,
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
– degustacje wina,
– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,
– ubezpieczenie turystyczne: KL (10 000 EUR), NNW (15 000 PLN), Bagaż (800 PLN);
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:
– zwyczajowych napiwków: 10 EUR/osoba;
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (100 EUR).

Uwaga! Dokumentem niezbędnym do wyjazdu jest paszport. Nie są wymagane żadne wizy ani szczepienia.

Nasz film pokazujący turystyczne atrakcje Mołdawii.

 

Wycieczka do Mołdawii. Główne atrakcje: największe na świecie piwnice winne, zabytki, krajobrazy, wyśmienita kuchnia i wino… Blisko i egzotycznie. Wysoki standard świadczeń oraz pilot/przewodnik doskonale znający kraj. Dodatkowym atutem jest wizyta w Naddniestrzu i Gagauzji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę