fbpx

Białoruś. Polesie znane i nieznane

Program wycieczki obejmuje dwa z czterech, znajdujących się na Białorusi, obiektów z listy UNESCO. Prowadzi również mniej znanymi i rzadziej odwiedzanymi przez turystów szlakami, odkrywając kraj w prawdziwej jego krasie.

Białoruś jest jednym z nielicznych krajów, do którego możemy podróżować bez żadnych obostrzeń epidemicznych: nie ma obowiązku kwarantanny, ani nawet noszenia maseczek. Pomimo demonstracji i protestów, z punktu widzenia turysty, jest bezpiecznie.

Zobacz OPINIE o naszych wycieczkach na Białoruś.

1 dzień: BIAŁYSTOK – RÓŻANA – KOSÓW POLESKI – BRZEŚĆ

Zbiórka o godz. 7.00 w Białymstoku (ul. Mazowiecka 33) i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Bobrownikach. Przyjazd do miejscowości Różana, gdzie zobaczymy monumentalne ruiny pałacu Sapiehów. Następnie przejazd do Kosowa Poleskiego – odwiedzimy tu dworek Kościuszków oraz ruiny neogotyckiego pałacu Pusłowskich (pałac jest w chwili obecnej restaurowany, oglądamy go z zewnątrz). Dalej wyruszamy w drogę do miejscowości Beździeż, gdzie ma siedzibę muzeum „Bezdzieskie fartuszki”. Znajdziemy tam haftowane tradycyjne fartuszki, urządzenia do produkcji tkanin z lnu i mnóstwo innych atrakcji. To kompleks, który warto zwiedzić, by poznać historię białoruskiej kultury ludowej. Zobaczymy też jeden z czterech obiektów na Białorusi znajdujących się na liście UNESCO: Południk Struvego. Kolacja połączoną z degustacją białoruskich potraw. Przejazd do Brześcia. Nocleg.

Pałac Pusłowskich

2 dzień: BRZEŚĆ – SKOKI – KAMIENIUKI

Śniadanie, wyjście na zwiedzanie Brześcia, przejdziemy też centralnym deptakiem miasta – ulicą Sowiecką. Następnie wizyta w Twierdzy Brzeskiej, miejscu istotnym w historii Rosji carskiej, II Rzeczpospolitej i ZSRR. Rejs po rzece Dmuchawiec. Po obiedzie przejedziemy do Skoków, gdzie mieści się piękny dworek Niemcewiczów i dalej do serca Białowieskiej Puszczy (lista UNESCO) – malowniczej miejscowości Kamieniuki. Będzie chwila na relaks w hotelowym basenie (prosimy o zabranie klapek i czepków kąpielowych).  Obiadokolacja w białoruskim stylu z zagrodzie agroturystycznej. Nocleg w hotelu w Kamieniukach.

Dworek Kościuszków w Kosowie Poleskim

3 dzień: KAMIENIEC – ŚWISŁOCZ – BIAŁYSTOK

Śniadanie, przejażdżka po Puszczy Białowieskiej, gdzie przewodnik opowie nam o bogatych walorach przyrodniczych tego wyjątkowego miejsca. Później wybierzemy się do siedziby Dziadka Mroza. Obiad. Opuszczając Puszczę Białowieską odwiedzimy miejscowość Kamieniec, gdzie zobaczymy gotycką Basztę Kamieniecką zwaną Białą Wieżą – jedyny na Białorusi zabytek architektury militarnej z XIII wieku. Udając się w drogę powrotną przejedziemy przez miejscowości Porozów i Świsłocz, gdzie przewodnik opowie nam o historii tych miast. Popołudniu przejazd na granicę w Bobrownikach i powrót do Białegostoku.

bialorus_dziadek_mroz_diedmaroz
Puszcza Białowieska. Dziadek Mróz (w letnim stroju) wita gości

TERMIN: 14.05.2021-16.05.2021

CENA: 749 zł

Cena zawiera:

– przejazd komfortowym autokarem

– 2 noclegi w hotelach 3***

– 2 śniadania

– 2 obiady

– 2 kolacje regionalne

– opiekę pilota i przewodnika

– przepustkę na Białoruś w ramach ruchu bezwizowego

– ubezpieczenie turystyczne: NNW i KL

Dodatkowo płatne:

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: 25 euro/osoba

– ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego: 40 euro.

Poprzednia nasza wycieczka wróciła z Białorusi 16 sierpnia. Uczestnicy tego wyjazdu wrócili zadowoleni, ciesząc się też z tego, że mieli okazję obserwować historyczne wydarzenia, że byli świadkami wielkiego karnawału wolności. Zapraszamy!

Informacja o formalnościach granicznych. Dokumentem niezbędnym do wyjazdu jest paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu. Wycieczka odbywa się w ramach ruchu bezwizowego.

Wycieczka została skalkulowana na grupę minimum 30 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę