fbpx

Najważniejsze atuty wycieczki do Armenii

Jesteśmy pierwszym biurem podróży w Polsce, które na większą skalę rozpoczęło organizowanie wycieczek do Armenii. Mam doświadczenie i niezbędne kontakty. Każdego roku wysyłamy wiele grup. Niżej przedstawiamy główne atuty naszej wycieczki do Armenii.

Piloci i przewodnicy

Doskonale znają kraj, mają mnóstwo informacji, dużo i ciekawie opowiadają. Są specjalistami od tego kierunku. Dzięki temu nie muszą korzystać z pomocy miejscowych przewodników. Grupa z tego ma taką korzyść, że nie traci czasu na tłumaczenie z lokalnego języka na język polski. W ten sposób więcej czasu zostaje na zwiedzanie i opowieści pilota. Tu znajdują się opinie o naszych wycieczkach.

Widok na Ararat i klasztor Chor Wirap

Małe grupy

W przypadku każdej naszej wycieczki dla klientów indywidualnych obowiązuje zasada, że grupa nie będzie liczyła więcej niż 18 osób! Dzięki temu podróżowanie i zwiedzanie odbywa się w komfortowych warunkach i w miłej atmosferze. Poza tym, turyści mają lepszy kontakt z pilotem. Jest też jeden minus takiego rozwiązania. Nasze grupy bardzo szybko się zapełniają (to tylko 18 miejsc!) i dlatego najlepiej zgłaszać się na nasze wyjazdy z dużym wyprzedzeniem.

Zorac Karer (Karahundż) noszące tytuł najstarszego obserwatorium astronomicznego na świecie

Program

Autorem programu jest Krzysztof Matys. Zanim wycieczka pojawiła się w naszej ofercie Krzysztof objechał całą Armenię i wybrał najatrakcyjniejsze miejsca. Wiele z nich opisał w serii artykułów, m.in. na blogu poświęconym Armenii. Trasa została już wielokrotnie sprawdzona. Przejechało nią wiele naszych wycieczek. Jest naprawdę dobrze pomyślana. Zobaczą Państwo wiele atrakcyjnych miejsc. Niektóre po prostu zaskakują swoim urokiem.

Skrzydła Tatewu, najdłuższa jednosekcyjna kolejka linowa na świecie

Poza standardowymi punktami, najczęściej odwiedzanymi przez turystów, takimi jak: Erywań, Eczmiadzyn, Sewanawank, Garni i Geghard, w naszym programie znajdują się takie perełki, jak Chor Wirap (tu jest ten słynny widok kamiennej budowli na tle góry Ararat), klasztor Tatew wraz z najdłuższą na świecie kolejką linową, przepiękny monaster Norwank i słynna wieś Areni – centrum ormiańskiego winiarstwa; wino wytwarza się tu od 6 tys. lat! Odwiedzamy też Karahundż zwane ormiańskim Stonehunge, największe skupisko chaczkarów w Noratus oraz skalną wieś Chyndzoresk.

Zwartnoc

Jedna z naszych grup w Zwartnoc – zabytek znajduje się na liście UNESCO

Dodatkowe atrakcje

Dobra wycieczka, to nie tylko zabytki. Na naszej trasie będziecie Państwo mieli okazję podziwiać wspaniałe górskie krajobrazy. Na szczególną uwagę zasługują te w okolicach klasztorów Tatew i Norawank oraz w drodze z Erywania do Goris. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też przejażdżka najdłuższą na świecie jednosekcyjną kolejką linową (Księga Rekordów Guinnessa). Na pewno zapamiętamy też koncert duduka (tradycyjny instrument ormiański) oraz występ zespołu grającego muzykę ormiańską, z „Tańcem z szablami” Chaczaturiana na czele.

Ormiańska restauracja w Erywaniu

Dużą uwagę przywiązujemy do posiłków. Unikamy hotelowego jedzenia. Wybieramy dobre restauracje serwujące typową ormiańską kuchnię. Oczywiście próbujemy też zacnych miejscowych trunków. Przewidziana jest degustacja win w słynącej z tego wsi Areni oraz wizyta i poczęstunek w wytwórni koniaków Ararat.

Widok z okna hotelowego na jezioro Sewan

Hotele

Dobrej jakości, o standardzie 3 gwiazdek. Pokoje z łazienkami, na wyposażeniu są również ręczniki. Hotele wielokrotnie zostały przez nas sprawdzone. Co istotne, są dogodnie położone blisko najważniejszych atrakcji, np. nad Sewanem hotel znajduje się przy samym jeziorze, z własną plażą, a w Erywaniu w centrum miasta, a więc w zasięgu krótkiego spaceru od placu Republiki (grające fontanny) oraz Kaskad.

Norawank

Norawank

Wiedza, pasja i doświadczenie

Kaukaz jest naszą pasją. Jeździmy tam od lat. Mamy niezbędne w takich miejscach znajomości i wiedzę na temat lokalnych warunków. Nasi piloci-przewodniczy dużo piszą na temat turystycznych atrakcji kraju. W tym miejscu nie sposób przytoczyć wszystkich publikacji, dlatego ograniczymy się do kilku. Blog poświęcony Armenii. Tu znajduje się cały cykl artykułów Krzysztof Matysa o Armenii. Warto też przeczytać materiały zamieszczone na naszej stronie w dziale Artykuły.

Kolacja z muzyką na żywo oraz pokazem tańców ormiańskich

Organizujemy też wyjazdy firmowe, konferencje i szkolenia. Armenia ma dobre hotele i sporo możliwości ciekawego spędzenia czasu. Dużym atutem jest wyśmienita miejscowa kuchnia i bogactwo tutejszych trunków, ze słynnym koniakiem Ararat na czele. Więcej informacji na ten temat w zakładce Incentive.

Wycieczka zawiera najbardziej atrakcyjne miejsca w Armenii. Docieramy do miejsc, które omija masowy ruch turystyczny. Dodatkowym atutem jest wyśmienita lokalna kuchnia i przednie trunki. Kameralna grupa (około 18 osób) oraz pilot/przewodnik doskonale znający kraj.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę