Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku « pobierz PDF

Perły architektury: Samarkanda, Buchara, Chiwa i Szachrisabz – miasto Tamerlana. Pilot/przewodnik wyśmienicie znającym Uzbekistan, będzie Państwu wiele o nim opowiadał. Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób!) i wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów.

1 dzień: WARSZAWA  TASZKENT

Spotkanie grupy o godzinie 10:40 na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów Terminal 2 (nowy). 12:40 – wylot do Taszkentu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Taszkent. Khazrati Imam

2 dzień: TASZKENT

Przylot Taszkentu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Śniadanie, dzień poświęcony na spokojne zwiedzanie Taszkentu: kompleksu architektonicznego Khazreti Imam, na który składają się między innymi: szkoła koraniczna (medresa) Barack – Khan oraz meczet Tillay – Sheih, następnie wizyta na placu Niepodległości oraz Emira Timura. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

Taszkent. Pomnik Timura

3 dzień: TASZKENT – SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do Samarkandy (jedno z najdłużej zamieszkałych miast świata). Starożytna Marakanda, była stolicą historycznej krainy Sogdiany, powstała w VI w. p.n.e. Zwiedzanie historycznej części miasta (lista UNESCO): mauzoleum Emira Timura (Tamerlana), mauzoleum Ruhabad, wielkiego i malowniczego placu Registan, który jest jedną z wizytówek Uzbekistanu. Dalsze zwiedzanie, m.in. meczet Bibi Chanum oraz kompleks architektoniczny Szach-i Zinda. Odwiedzimy też tutejszy bazar, będzie możliwość kupienia typowych uzbeckich wyrobów rękodzieła, słodyczy i owoców. Następnie degustacja lokalnego wina. Tradycyjna kolacja u jednej z rodzin. Nocleg w hotelu.

Panorama Chiwy o zachodzie słońca

4 dzień: SAMARKANDA – SZACHRISABZ – SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd samochodami osobowymi do Szachrisabz (lub Shahrisabz) – miejsca urodzenia Timura Chromego (Tamerlana), zwiedzanie historycznego centrum miasta (lista UNESCO): ruiny pałacu Ak – Saray, mauzoleum Jahongir, kompleks Dor – ut Tillavat, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich należących do Armii gen. Andersa, której 6 dywizja piechoty była formowana w rejonie miasta. Powrót do Samarkandy. Kolacja i nocleg.

Chiwa

5 dzień: SAMARKANDA – BUCHARA

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do Buchary. Miasto jest jak żyjący zabytek: meczety, tradycyjne targowiska i medresy. Ileż tego tu jest! Wystarczyłoby, żeby obdzielić kilka żyjących z turystyki miast. Zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – Buchary zwanej „Perłą Orientu”: mauzoleum Samanidów (IX – X wiek), symbolu miasta – kompleksu Po-i Kalon z olbrzymim minaretem Kalyan (lista UNESCO) i meczetem mogącym pomieścić 12 tys. wiernych. Podczas zwiedzania będzie czas by skosztować kawy lub herbaty w tradycyjnym czajchanie. Dalsze zwiedzanie, m.in. XIV-wieczne mauzoleum Chashma Ayub, meczet Bolo Houz, założona jeszcze w starożytności twierdza Ark oraz malowniczy Czor Minor. Wizyta na orientalnym targu jedwabnym i bazarze dywanów. Kolacja w zabytkowym budynku szkoły koranicznej. W trakcie kolacji pokaz tradycyjnych tańców ludowych z różnych regionów Uzbekistanu. Wieczór w zabytkowym centrum miasta. Nocleg.

Buchara. Czor Minor

6 dzień: BUCHARA – CHIWA

Przejazd do Chiwy przez pustynię Kizil – Kum (Czerwone Piaski), trasą wiodącą wzdłuż starożytnego Jedwabnego Szlaku, którą niegdyś podążały setki karawan łączących Azję z Europą. W ciągu przejazdu okazja do podziwiania zapierających dech w piersiach widoków: piaszczystych wydm na tle dalekich pasm górskich oraz doliny rzeki Amu Darii. Postój w tradycyjnym czajchanie na lunch (w formie lunchboxów) Przyjazd do Chiwy, kolacja i nocleg.

Samarkanda. Plac Registan

7 dzień: CHIWA – URGENCZ – TASZKENT

Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum Chiwy (lista UNESCO) miasta leżącego na słynnym Jedwabnym Szlaku. Przyjęło się uważać, że zabytki Chiwy nie mają sobie równych w całej Azji Środkowej. Zobaczymy m.in. rezydencję ostatniego chana, twierdzę Iczan Kala, medresę i najwyższy w Uzbekistanie minaret Islam Chodży – 56 m wysokości, główny meczet Dżama i pałac Tasz Chauli zwany „Kamiennym Pałacem”. Spacer malowniczymi uliczkami. Przerwa na obiad w trakcie zwiedzania. Wieczorem transfer na lotnisko, przelot do Taszkentu (terminal krajowy). Kolacja w lokalnej restauracji. City tour po Taszkencie. Transfer na lotnisko (terminal międzynarodowy).

Manty, uzbeckie pierogi

8 dzień: TASZKENT – WARSZAWA (06.05.2017)

Wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów. Przylot do Warszawy o godzinie 11:50.

 

Terminy:

29.04.2017 – 06.05.2017 - Brak wolnych miejsc!

14.10.2017 – 21.10.2017 - Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy!

Kameralna grupa, maksymalnie 16 osób! Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia, ponieważ szybko kończą się wolne miejsca w grupie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena: 4 750 PLN + 650 USD.

Cena obejmuje:

- przelot na trasie Warszawa – Taszkent – Warszawa z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych

- noclegi w hotelach 4 i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami

- śniadania i kolacje oraz 2 obiady

- jedna kolacja z pokazem tańców (wieczór folklorystyczny)

- degustacja lokalnego wina

- przeloty w Uzbekistanie: Urgencz – Taszkent

- przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem

- przejazdy szybką koleją oraz samochodami osobowymi

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

- opiekę pilota B.P. Krzysztof Matys Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych

- ubezpieczenie KL, NW i bagaż

Cena nie obejmuje:

- wizy do Uzbekistanu: 290 PLN

- zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników: 25 USD/osoba

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 110 USD


Wielkość grupy:
10 – 16 osób.

………………………………………..

Wiza do Uzbekistanu
Wymagana jest wiza turystyczna. Do wniosku wizowego, który otrzymacie Państwo w naszym biurze należy dołączyć: 2 aktualne zdjęcia (3,5 x 4,5), zaświadczenie o zatrudnieniu, paszport (minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu liczony od daty uzyskania wizy). Wniosek wizowy należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, czytelnie, drukowanymi literami, bez poprawek i skreśleń. Komplet dokumentów (2 x wniosek, 2 x zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na 15 dni roboczych przed wylotem do naszego biura. Możliwe jest również wizowanie we własnym zakresie.

Od 1 kwietnia 2017 r. planowane jest zniesienie wiz dla obywateli Polski, którzy ukończyli 55 rok życia. Jeśli to rozwiązanie wejdzie w życie, pozostanie opłata wjazdowa na lotnisku w Taszkencie w kwocie 50 USD/osoba. Więcej o tym tu: Do Uzbekistanu bez wiz.

 

Zobacz nasze artykuły:

Uzbekistan – tu zostaniesz milionerem!

Uzbekistan: Samarkanda, Buchara….

Nasz film z Uzbekistanu.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


zapytaj o ofertę » Zobacz OPINIE o naszym biurze » « pobierz PDF

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości

Najnowsze artykuły

Do Uzbekistanu bez wiz!

Od 1 kwietnia 2017 r. obywatele Polski, którzy ukończyli 55 lat, będą mogli wjechać na terytorium Uzbekistanu  bez konieczności posiadania wizy (w celach turystycznych, do 30 dni). Pozostaje obowiązek wniesienia opłaty w kwocie 50 USD/osoba.

czytaj więcej »

Atuty wycieczki do Albanii i Kosowa

Albania staje się modnym turystycznie krajem. Jak wybrać wycieczkę, która spełni nasze oczekiwania, taką, która pokaże nam kraj w jego pełnej krasie? Oto atuty naszej wyprawy. Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w dokonaniu właściwego wyboru.

czytaj więcej »

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turyści, którzy zawarli umowę z naszym biurem po dniu 9 września 2016 roku podlegają dodatkowej ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG).

czytaj więcej »

Białoruś, pomysł na wycieczkę

Niżej przedstawiamy krótki poradnik uwzględniający takie informacje praktyczne, jak: wiza, bezpieczeństwo, granica, przepisy celne, zielona karta, ceny, wymiana walut. Podpowiemy też co warto zobaczyć na Białorusi.

czytaj więcej »

Mołdawia – królestwo wina

Blisko Warszawy, ledwie nieco ponad godzinę lotu samolotem, znajdują się największe na świecie piwnice winne. Milesti Mici ma aż 200 (dwieście!) km podziemnych tuneli. Druga co do wielkości Cricova to wykute w skale miasto, którego tunele rozciągają się na długość 120 km! Zobacz film: Mołdawia winem płynąca.

czytaj więcej »

Opinie o naszym biurze

 • Panie Krzysztofie, Bardzo pięknie dziękuję za wspaniałą wycieczkę do Gruzji. Była to pierwsza zorganizowana wycieczka w której brałam udział. Wszystko było perfekcyjnie zorganizowane i podane z wysoką kulturą. Bardzo doceniam pańską szeroką wiedzę zarówno enologiczną jak i historyczną, a umiejętność podawania kontekstów jest dla mnie wirtuozerią, którą posiadają tylko nieliczni  i co sprawiło, że słuchało się Pana z wielkim zainteresowaniem. Doceniam też Pana osobiste zaangażowanie w pomyślność kraju, który jest jak odczuliśmy bliski Pana sercu. To również dodaje autentyzmu i szczerości przekazu. A więc czapki z głów !!! A te polifenole w białym winie gruzińskim jeszcze mi szumią w głowie. Załączam serdeczne pozdrowienia.

  Anna Sulima-Gillow

 • Chcielibyśmy serdecznie podziękować za piękną wycieczkę do Wilna. Szczególne podziękowania składamy Pani Alicji i przewodnikowi po samym Wilnie, Panu Waldemarowi za wspaniałe opowieści o mieście i jego zabytkach. Pozdrawiamy.

  Rodzina Marcinkiewicz ze Szczecina

 • Bardzo dziękuję za wspaniały wyjazd do Rosji w dniach 26.08 - 04.09.2016. Dla mnie była to swoistego rodzaju podróż sentymentalna. Powrót do Petersburga po 9 latach. I jakaż radość, że Ławra Aleksandra Newskiego wygląda tak samo. Jak miło było znów usłyszeć dzwony z dzwonnicy, odwiedzić sklep z porcelaną. Dobrze było też zobaczyć po raz pierwszy pałac w Peterhofie. W pozostałych miejscach byłam po raz pierwszy. Wyspy Sołowieckie oszołomiły mnie spokojem, pozwoliły odpocząć, jednak nie zapomnieć o tym co działo się tu przed laty. Czytam teraz w oryginale "Archipelag Gułag". Książkę oczywiście zakupiłam w Petersburgu. Wyspa Kiżi i arcydzieło architektury drewnianej, jakim jest cerkiew przywiodły mnie w ogromny zachwyt. Monotonny pejzaż Karelii z Brzozą, świerkiem i sosną pozwalał nie myśleć o niczym trudnym. Co mogę jeszcze powiedzieć ? Było wspaniale. Dziękuję przesympatycznej grupie i przede wszystkim naszemu pilotowi Jackowi. Wszystko było zorganizowane doskonale. A ja po raz któryś przekonałam się, że Rosja jest krajem wielkim, pięknym, tajemniczym. Tak jakbym w pewnym sensie rozumiała moich przodków, którzy w roku 1915 musieli udać się na bieżeństwo i już do końca życia nie przestali opowiadać o tym wielkim świecie, jaki wtedy zobaczyli. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

  Iwona Zinkiewicz

 • Dzień dobry z Kostrzyna nad Odrą. Odzywam się do Państwa z kresów zachodnich i chciałabym raz jeszcze bardzo podziękować za niezwykle interesującą podróż po Armenii i Górskim Karabachu. To była prawdziwa uczta dla mojego serca, oczu, uszu. Tyle nowych smaków, zapachów... Kilka dni - a ja, tyle zobaczyłam, tak wiele nauczyłam się. Szczęśliwie wróciłam do domu i już myślę o  następnych wyjazdach (Gruzja albo Etiopia). Dziękuję Krzysztof, Karina, Suren za Waszą subtelną troskę. Pozdrawiam bardzo ciepło. Do zobaczenia,pa, pa.

  Kasia Drygajło

 • Kochani od tygodnia zbieram podziękowania za super wycieczkę do Chin. Bardzo ciekawy program, doskonale hotele, ich standard nas mile zaskoczył, świetne położenie wszystkich dało nam możliwość sycenia się atmosferą miast. Ale wszystko by nie dało tyle radości, gdyby nie Jacek, nasz pilot i kompan podróży, cuuuuudowny człowiek! Ogromna wiedza i dar jej przekazywania sprawiły, że ta wycieczka była wyjątkowa, bardzo żałuję, że nie było go z nami w Wietnamie, Laosie i Kambodży. Na szczęście pozostała Birma i Malezja i nie wyobrażam sobie wyjazdu tam bez Jacka. Pozdrawiam serdecznie - wasza szczera wielbicielka.

  Róża

 • W imieniu swoim i Mariusza chciałabym serdecznie podziękować za zorganizowanie nam wycieczki do Chin. To był wspaniały wyjazd! Nie spodziewałam się tak dobrych hoteli! Dzięki za to wielkie!!! Mieliśmy zawsze dobre autokary, klimatyzowane, duże, mogliśmy rozsiadać się do woli. Odpowiedzialni i bezpiecznie jadący kierowcy. Posiłki wspaniałe!! Osobne, przeogromne podziękowania składam dla przewodnika. W zasadzie brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw dla jego wiedzy, elokwencji, obycia...  Jacku jeszcze raz dziękuje Ci za wszystko ! Tyle się przy Tobie nauczyłam o Chinach, jesteś dla mnie geniuszem. Serdecznie pozdrawiam i do następnego wyjazdu, jeszcze nie wiem gdzie, ale na pewno z Wami!

  Iwona

Newsletter
Bądź na biężąco z nowościami Naszego Biura.
Zapisz się do newslettera.

Wczytywanie...Wczytywanie...