Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku « pobierz PDF

Perły architektury: Samarkanda, Buchara, Chiwa i Szachrisabz – miasto Tamerlana. Pilot/przewodnik wyśmienicie znającym Uzbekistan, będzie Państwu wiele o nim opowiadał. Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób!) i wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów.

1 dzień: WARSZAWA – TASZKENT

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów Terminal 2 (nowy). Przelot do Taszkentu.

Taszkent. Khazrati Imam

2 dzień: TASZKENT – URGENCZ – CHIWA

Transfer na lotnisko, przelot do Urgenczu (zachodnia część Uzbekistanu, tu znajduje się słynna pustynia Kyzył-kum). Następnie transfer do hotelu w Chiwie. Zwiedzanie historycznego centrum Chiwy  (lista UNESCO) miasta leżącego na słynnym Jedwabnym Szlaku. Przyjęło się uważać, że zabytki Chiwy nie mają sobie równych w całej Azji Środkowej. Zobaczymy m.in. rezydencję ostatniego chana, twierdzę Iczan Kala, medresę i najwyższy w Uzbekistanie minaret Islam Chodży – 56 m wysokości, główny meczet Dżuma i pałac Tasz Chauli zwany „Kamiennym Pałacem”. Spacer malowniczymi uliczkami. Przerwa na obiad w trakcie zwiedzania. Kolacja i nocleg w Chiwie.

Taszkent. Pomnik Timura

3 dzień: CHIWA – BUCHARA

Śniadanie. Przejazd do Buchary przez pustynię Kizil – Kum (Czerwone Piaski), trasą wiodącą wzdłuż starożytnego Jedwabnego Szlaku, którą niegdyś podążały setki karawan łączących Azję z Europą. W ciągu przejazdu okazja do podziwiania zapierających dech w piersiach widoków: piaszczystych wydm na tle dalekich pasm górskich oraz doliny rzeki Amu Darii. Obiad. Przyjazd do Buchary. Miasto jest jak żyjący zabytek, z hotelu wchodzimy wprost w plątaninę średniowiecznych budowli. Meczety, tradycyjne targowiska i medresy. Ileż tego tu jest! Wystarczyłoby, żeby obdzielić kilka żyjących z turystyki miast. Popołudniowe zwiedzanie. Kolacja. Czas na wieczorny spacer. Nocleg.

Panorama Chiwy o zachodzie słońca

4 dzień: BUCHARA

Śniadanie. Zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – Buchary zwanej „Perłą Orientu”: mauzoleum Samanidów (IX – X wiek), symbolu miasta – kompleksu Po-i Kalon z olbrzymim minaretem Kalyan (lista UNESCO) i meczetem mogącym pomieścić 12 tys. wiernych.  Przerwa na obiad w trakcie zwiedzania. Będzie też czas by skosztować kawy lub herbaty w tradycyjnym czajchanie. Dalsze zwiedzanie, m.in. XIV-wieczne mauzoleum Chashma Ayub, meczet Bolo Houz, założona jeszcze w starożytności twierdza Ark oraz malowniczy Czor Minor. Wizyta na orientalnym targu jedwabnym i bazarze dywanów. Kolacja w zabytkowym budynku szkoły koranicznej. W trakcie kolacji pokaz tradycyjnych tańców ludowych z różnych regionów Uzbekistanu. Wieczór w zabytkowym centrum miasta. Nocleg.

Chiwa

5 dzień: BUCHARA – SZACHRISABZ – SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd do Szachrisabz (lub Shahrisabz) – miejsca urodzenia Timura Chromego (Tamerlana), zwiedzanie historycznego centrum miasta (lista UNESCO):  ruiny pałacu Ak – Saray, mauzoleum Jahongir, kompleks Dor – ut Tillavat, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich należących do Armii gen. Andersa, której 6 dywizja piechoty była formowana w rejonie miasta. Obiad w trakcie zwiedzania. Przejazd do Samarkandy (jedno z najdłużej zamieszkałych miast świata). Starożytna Marakanda, była stolicą historycznej krainy Sogdiany, powstała w VI w. p.n.e. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Samarkandzie.

Buchara. Czor Minor

6 dzień:  SAMARKANDA

Śniadanie. Zwiedzanie historycznej części Samarkandy (lista UNESCO): mauzoleum emira Timura (Tamerlana), mauzoleum Ruhabad, wielkiego i malowniczego placu Registan, który jest jedną z wizytówek Uzbekistanu. Przerwa na obiad. Dalsze zwiedzanie, m.in. meczet Bibi Chanum oraz kompleks architektoniczny Szach-i Zinda.  Odwiedzimy też tutejszy bazar, będzie możliwość kupienia typowych uzbeckich wyrobów rękodzieła, słodyczy i owoców. Następnie degustacja lokalnego wina. Tradycyjna kolacja u jednej z mieszkających w Samarkandzie rodziny. Nocleg w hotelu.

Samarkanda. Plac Registan

7 dzień: SAMARKANDA – TASZKENT

Śniadanie. Przyjazd do Taszkentu i zwiedzanie miasta: kompleksu architektonicznego Khazreti Imam, na który składają się między innymi: szkoła koraniczna (medresa) Barack – Khan oraz meczet Tillay – Sheih, następnie wizyta na placu Niepodległości oraz Emira Timura.  Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Taszkencie.

Manty, uzbeckie pierogi

8 dzień: TASZKENT – WARSZAWA

Wczesny przejazd na lotnisko. Odlot do Warszawy.

Terminy:

25.04.2016 – 02.05.2016 – brak wolnych miejsc.

05.11.2016 – 12.11.2016.

Kameralna grupa, maksymalnie 16 osób! Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia, ponieważ szybko kończą się wolne miejsca w grupie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena: 3 950 PLN + 650 USD.

Cena obejmuje:

- przelot na trasie Warszawa – Taszkent – Warszawa

- noclegi w hotelach 4 i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami

- śniadania i kolacje

- jedna kolacja z pokazem tańców (wieczór folklorystyczny)

- przeloty w Uzbekistanie: Taszkient –  Urgencz

- przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

- opiekę pilota B.P. Krzysztof Matys Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych

- ubezpieczenie KL, NW i bagaż

- VAT

Cena nie obejmuje:

- wizy do Uzbekistanu: 210 PLN

- zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników: 25 USD/osoba

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 90 USD


Wielkość grupy:
10 – 16 osób.

………………………………………..

Wiza do Uzbekistanu
Wymagana jest wiza turystyczna. Do wniosku wizowego, który otrzymacie Państwo w naszym biurze należy dołączyć: 2 aktualne zdjęcia (3,5 x 4,5), zaświadczenie o zatrudnieniu, paszport (minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu liczony od daty uzyskania wizy). Wniosek wizowy należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, czytelnie, drukowanymi literami, bez poprawek i skreśleń. Komplet dokumentów (2 x wniosek, 2 x zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na 15 dni roboczych przed wylotem do naszego biura. Możliwe jest również wizowanie we własnym zakresie.

 

Zobacz nasze artykuły:

Uzbekistan – tu zostaniesz milionerem!

Uzbekistan: Samarkanda, Buchara….

Nasz film z Uzbekistanu.

 


zapytaj o ofertę » Zobacz OPINIE o naszym biurze » « pobierz PDF

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości

Najnowsze artykuły

Grodno. Historia i zabytki

Ładne i bardzo polskie miasto. Z bogatą historią – w czasach Batorego było faktyczną stolicą Rzeczpospolitej. Tu abdykował Stanisław August Poniatowski, tu mieszkała i tworzyła Eliza Orzeszkowa. Jest naprawdę blisko, z Białegostoku ledwie 80 km. Aż wstyd się nie wybrać!

czytaj więcej »

O Lwowie słów kilka

Gdy przed rokiem w planach wyjazdu pojawiła się Ukraina, a dokładniej Kijów, większość znajomych zaczęła mi odradzać ten pomysł, pytając, po co chcę jechać na wojnę. Kijów to jednak nie Donbas, a wydarzenia Majdanu odeszły już na plan dalszy. Pojechałem więc…

czytaj więcej »

Do Rumunii nad morze – Dobrudża

O ile plaże i atrakcje Bułgarii są polskim turystom od dawna znane, o tyle wybrzeże Rumunii pozostaje terra incognita. Warto zmienić ten stan rzeczy, zwłaszcza, że nie ustępuje ono w niczym temu u południowych sąsiadów.

czytaj więcej »

Persja inaczej, czyli nieznane oblicza Iranu

Iran coraz bardziej otwiera się na turystów, jednak wiele z jego atrakcji wciąż pozostaje poza powszechną świadomością zagranicznych gości. Poniższa lista mniej znanych atrakcji być może przekona kogoś do dalszych poszukiwań!

czytaj więcej »

Najważniejsze atuty wycieczki do Armenii

Jesteśmy pierwszym biurem w Polsce, które na większą skalę rozpoczęło organizowanie wycieczek do Armenii. Mam doświadczenie i niezbędne kontakty. Każdego roku wysyłamy wiele grup. Niżej przedstawiamy główne atuty naszej sztandarowej wycieczki: Armenia i Górski Karabach.

czytaj więcej »

Opinie o naszym biurze

 • Dzień dobry z Kostrzyna nad Odrą. Odzywam się do Państwa z kresów zachodnich i chciałabym raz jeszcze bardzo podziękować za niezwykle interesującą podróż po Armenii i Górskim Karabachu. To była prawdziwa uczta dla mojego serca, oczu, uszu. Tyle nowych smaków, zapachów... Kilka dni - a ja, tyle zobaczyłam, tak wiele nauczyłam się. Szczęśliwie wróciłam do domu i już myślę o  następnych wyjazdach (Gruzja albo Etiopia). Dziękuję Krzysztof, Karina, Suren za Waszą subtelną troskę. Pozdrawiam bardzo ciepło. Do zobaczenia,pa, pa.

  Kasia Drygajło

 • Kochani od tygodnia zbieram podziękowania za super wycieczkę do Chin. Bardzo ciekawy program, doskonale hotele, ich standard nas mile zaskoczył, świetne położenie wszystkich dało nam możliwość sycenia się atmosferą miast. Ale wszystko by nie dało tyle radości, gdyby nie Jacek, nasz pilot i kompan podróży, cuuuuudowny człowiek! Ogromna wiedza i dar jej przekazywania sprawiły, że ta wycieczka była wyjątkowa, bardzo żałuję, że nie było go z nami w Wietnamie, Laosie i Kambodży. Na szczęście pozostała Birma i Malezja i nie wyobrażam sobie wyjazdu tam bez Jacka. Pozdrawiam serdecznie - wasza szczera wielbicielka.

  Róża

 • W imieniu swoim i Mariusza chciałabym serdecznie podziękować za zorganizowanie nam wycieczki do Chin. To był wspaniały wyjazd! Nie spodziewałam się tak dobrych hoteli! Dzięki za to wielkie!!! Mieliśmy zawsze dobre autokary, klimatyzowane, duże, mogliśmy rozsiadać się do woli. Odpowiedzialni i bezpiecznie jadący kierowcy. Posiłki wspaniałe!! Osobne, przeogromne podziękowania składam dla przewodnika. W zasadzie brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw dla jego wiedzy, elokwencji, obycia...  Jacku jeszcze raz dziękuje Ci za wszystko ! Tyle się przy Tobie nauczyłam o Chinach, jesteś dla mnie geniuszem. Serdecznie pozdrawiam i do następnego wyjazdu, jeszcze nie wiem gdzie, ale na pewno z Wami!

  Iwona

 • Serdecznie polecam biuro podróży Matys Travel, odbyłem na razie jedną wycieczkę: Gruzja klasycznie sierpień 2013 i już żałuję że w tym roku nie pasują terminy na kolejny wyjazd, nad wszystkim góruje profesjonalizm: doskonały program, pilot, wrażenia - tylko jeździć! Pozdrawiam.

  Darek z Ciechanowa

 • Pani Małgosiu, chcielibyśmy serdecznie podziękować za przygotowanie naszego wyjazdu do Singapuru, Malezji i Brunei. Dzięki Pani staraniom mieliśmy fantastyczne wakacje. Lokalni przewodnicy byli bardzo życzliwi i pomocni, swoją pracę wykonali w100% a nawet więcej. Mamy nadzieję, że to początek wielowyjazdowej współpracy, a nie tylko jednorazowa przygoda. Pozdrawiamy

  Urszula i Marek Melaniuk

 • Panie Jacku, Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy za opiekę, profesjonalizm i spokój z jakim Pan nas przeprowadził przez tę  trudną choć piękną wycieczkę. Jest Pan niezwykłym pilotem jakiego nie spotkałyśmy dotąd podczas naszych wieloletnich wojaży.  I niech Pan taki pozostanie! Do zobaczenia na wspólnych jeszcze trasach. Wiele serdeczności.

  Ewa i Krysia, Chiny

Newsletter
Bądź na biężąco z nowościami Naszego Biura.
Zapisz się do newslettera.

Wczytywanie...Wczytywanie...

Najnowsze komentarze