fbpx

Japonia 15 dni

Japonia to kraj jedyny w swoim rodzaju, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą spójną całość, kraj osobliwych kontrastów, pełen starych świątyń, monumentalnych zamków, pięknych krajobrazów, uroczych ogrodów, eleganckich sklepów, skomplikowanych urządzeń  technicznych.

japonia_geisze

Jedno z przedstawień w Kioto

Kraj Kwitnącej Wiśni ma za sobą tysiące lat historii, włada nim najdłużej panująca monarchia na świecie, to kraj o wyjątkowej kulturze, kuchni, sztuce, obyczajach i religii. Metropolie Japonii stanowią intrygujące połączenie tradycji z nowoczesnością, w których shintoistyczne chramy sąsiadują z nowoczesnymi wieżowcami i hałaśliwymi barami karaoke. Ten zagadkowy i egzotyczny kraj przybliży Państwu  nasza wycieczka.

Pilot wycieczki: Jacek Świercz

1 dzień: WARSZAWA – TOKIO
Spotkanie grupy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tokio (przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych).

2 dzień: TOKIO
Przylot do Tokio, przejazd i zwiedzanie stolicy Japonii autokarem. Wieża Sky Tree – ukończona w 2012 roku najwyższa ( 634m.) budowla Japonii (w miarę możliwości) . Spacer po handlowej dzielnicy Ginza. Zobaczymy symbole Tokio: budynki domu towarowego Wako i teatru kabuki. Pałac Cesarski (z zewnątrz) – postój na zdjęcia przy moście Nijubashi. Czas wolny na sztucznej wyspie Odaiba – rzut oka na Zatokę Tokijską. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w Tokio.

3 dzień: TOKIO
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Tokio komunikacja miejską. Dzielnica wysokościowców Shinjuku: w miarę możliwości podziwianie panoramy miasta z górnych pięter budynku ratusza. Zwiedzanie shintoistycznego kompleksu poświęconego pamięci cesarza Meiji. Pomnik psa Hachiko przy stacji metra Shibuya. Najsłynniejsza buddyjska świątynia Sensoji w dzielnicy Asakusa. Zakupy na pełnej sklepików z pamiątkami uliczce Nakamise. Spacer po Harajuku – osławionej dzielnicy spotkań stołecznej młodzieży. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w Tokio.

Japonia Tokio

Tokio nocą

4 dzień: TOKIO – NIKKO – TOKIO
Śniadanie. Całodzienny wyjazd pociągiem do Nikko (lista UNESCO), gdzie w XVII wieku 15 tysięcy artystów i rzemieślników wzniosło w chińsko-japońskim stylu grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zobaczymy Toshogu – przepięknie położone na porośniętych lasem wzgórzach imponujące mauzoleum Tokugawy Ieyasu oraz Taiyuinbyo, w którym spoczywa jego wnuk Tokugawa Iemitsu. Odwiedzimy też mającą 1200 lat świątynię Rinnoji z imponującymi  drewnianymi posagami Buddy. Obiad w tralcie zwiedzania. Nocleg w Tokio.

5 dzień: TOKIO – KAMAKURA – TOKIO
Śniadanie. Całodzienna wycieczka pociągiem do Kamakura, stolicy Japonii od 1185 do 1333 roku. Zwiedzanie zespołu świątynno-ogrodowego Hasedera z bezcenną figurą bogini Kannon z VIII w. Oglądanie Daibutsu – symbolu Japonii, posągu Buddy o wysokości 11,5 m., ważącego 850 ton. Wizyta w Tsurugaoka Hachimangu – rozległej świątyni shinto. Czas wolny na turystycznej ulicy Komachi. Obiad w trakcie zwiedzania. Powrót na nocleg do Tokio.

6 dzień: TOKIO – PARK NARODOWY FUJI HAKONE – KAWAGUCHIKO
Śniadanie. Przejazd pociągiem do Oawara, a następnie autokarem do Parku Fuji – Hakone – Izu. Przyjazd do Hakone i rejs po jeziorze Ashi. Wjazd na świętą górę Japonii Fuji san (lista UNESCO) do tzw. piątej stacji.  Przejazd do Kawaguchiko położonego nad jeziorem o tej samej nazwie, będącym jednym z pięciu jezior góry Fujii. Z brzegu jeziora przy dobrej widoczności można podziwiać panoramę z górą Fuji. Zakwaterowanie w tradycyjnym japońskim hotelu – ryokanie. Kolacja. Nocleg.

Japonia Fuji

Góra Fuji

7 dzień: KAWAGUCHIKO – NARAI – MATSUMOTO – NAGANO
Śniadanie. Przejazd do malowniczej doliny Kiso, zwiedzanie najbogatszego miasta doliny – Narai wyglądającego niemalże tak samo jak dwa wieki temu. Następnie przejazd do Matsumoto, obejrzenie jednego z najwspanialszych zamków w Japonii, od ciemnego koloru elewacji nazywanego także zamkiem Czarnego Kruka. Z platformy widokowej głównej wieży obronnej widoczna jest wspaniała panorama Alp Północnych. Przejazd do Nagano, po drodze  postój na farmie Daio Wasabi , na której uprawiany jest słynny japoński chrzan wasabi. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w mieście Zimowych Igrzysk Olimpijskich z 1998 roku – Nagano.

8 dzień: NAGANO – TAKAYAMA
Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najważniejszych i najpopularniejszych świątyń buddyjskich w Japonii – Zenkonji, której początki sięgają VII w. Następnie przejazd do górskiego Parku Jigokudani słynnego z dzikich małp (makaki japońskie), kąpiących się w naturalnych gorących źródłach. Przejazd na nocleg do Takayama .Obiad w trakcie zwiedzania. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9 dzień: TAKAYAMA – SHIRAKAWAGO – TAKAYAMA
Śniadanie. Przejazd do Shirakawago (lista UNESCO) niewielkiej wioski ukrytej w górskiej dolinie, słynącej z tradycyjnych domów o stromych dachach pokrytych strzechą. Dachy te umożliwiają utrzymanie bardzo dużej ilości śniegu, który spada zimą w tym rejonie, są one wykonane bez użycia gwoździ. Najstarsze domy mają około 250 lat. Powrót do Takayama, spacer uliczkami Starego Miasta zabudowanymi kupieckimi domami, wizyta w muzeum Yatai Kaikan w którym można zobaczyć  wysokie, bogato dekorowane tradycyjne platformy wykorzystywane podczas słynnego na całą Japonię festiwalu w Takayama. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg.

Japonia Kioto

Kioto

10 dzień: TAKAYAMA – KIOTO
Śniadanie. Przejazd pociągiem do dawnej cesarskiej stolicy Kioto. Zwiedzanie Kioto: świątynia Ryoanji, otoczony ogrodami słynny Złoty Pawilon – Kinkakuji (lista UNESCO), pałac Nijo (lista UNESCO) – dawna rezydencja shoguna, znany z „grających podłóg” i pięknych klasycznych ściennych malowideł. Obiad w trakcie zwiedzania. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11 dzień: KIOTO
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Kioto: świątyni Kiyomizudera (lista UNESCO), z której  ogromnego drewnianego tarasu rozciąga się przepiękna panorama miasta, spacer po urokliwej dzielnicy Higashiyama, możliwość zakupów w okolicznych sklepikach znanych z wyrobu  rękodzieła artystycznego. Następnie zwiedzanie świątyni Heian oraz spacer po należącym do świątyni ogrodzie. Wizyta w buddyjskim pawilonie Sanjusangendo, w którym zobaczymy 1001 buddyjskich posagów. Zakupy w centrum rękodzielniczym Nishijin znanym z wyrobu jedwabiu i brokatu, obejrzenie pokazu barwnych kimon (w miarę możliwości). Obiad w trakcie zwiedzania.  Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem i czas wolny w słynnej dzielnicy gejsz Gion.

12 dzień: KIOTO – NARA
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie okolic Kioto autokarem. Wizyta w leśnym kompleksie świątynnym Fushimi Inari znanym z niezliczonych bram torii. Zwiedzanie muzeum produkcji japońskiego alkoholu sake. Możliwość degustacji. Przejazd do Nara (lista UNESCO) – pierwszej stałej stolicy Japonii z VIII w. Spacer po parku, w którym żyją tysiące danieli shika. Zwiedzanie buddyjskiego kompleksu Todaiji z największym drewnianym budynkiem na świecie i 16 metrowym posagiem Buddy. Brama Nandaimon z imponującymi drewnianymi posagami strażników świątynnych nio. Obiad w trakcie zwiedzania. Powrót do Kioto. Nocleg.

japonia_nara

Nara

13 dzień: KIOTO – HIROSHIMA – MIYAJIMA
Śniadanie. Przejazd słynnym superszybkim pociągiem  shinkansen do Hiroshimy. Spacer po Parku Pokoju (lista UNESCO). Zwiedzanie muzeum upamiętniającego wybuch bomby atomowej. Przejazd pociągiem do Miyajimaguchi i promem na wyspę Miyajima. Zwiedzanie zbudowanego na palach świętego kompleksu Itsukushima (lista UNESCO), którego drewniana brama torii jest jednym z cudów Japonii. Następnie udamy się do tradycyjnego hotelu – ryokanu, w którym podłogi wyłożono tatami. Kolacja w tradycyjnym japońskim stylu. Wieczorem dla chętnych słynna łaźnia ofuro. Nocleg na wyspie Miyajima.
Uwaga: prosimy zabrać ze sobą w dodatkowej torbie rzeczy potrzebne na jeden nocleg w Miyajimie. Bagaż główny zostanie przewieziony bezpośrednio do Osaki.

14 dzień: MIYAJIMA – HIROSHIMA – OSAKA
Tradycyjne japońskie śniadanie w ryokanie. Powrót do Hiroshimy. Podróż shinkansenem do Osaki. Zwiedzanie zamku w Osace, nazywanego złotym lub brokatowym zamkiem, jednego z najbardziej znanych w Japonii. Obiad w trakcie zwiedzania. Czas wolny w popularnej  dzielnicy handlowo-rozrywkowej  Dotonbori. Nocleg w Osace.

15 dzień: OSAKA – WARSZAWA
Śniadanie. Przejazd na lotnisko Kansai położone na sztucznej wyspie  na wodach Zatoki Osaka. Odlot do Warszawy (przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych). Przylot do Warszawy.

TERMIN: na zamówienie grupy

CENA: 12 900 PLN + 150 000 JPY

 

CENA ZAWIERA:
– przeloty na trasach Warszawa – Tokio i Osaka – Warszawa (przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych),
– zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 os. z łazienkami,
– w Kawaguchiko i na wyspie Miyajima noclegi w ryokanie – tradycyjnym japońskim hotelu,
– śniadania w większości w formie bufetu, obiady i kolacje jak w programie,
– opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych,
– opłacone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
– przejazdy jak w programie (pociągiem, autokarem lub mikrobusem, komunikacją miejską, promem),
– transport bagażu głównego (1szt./os.)
– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż).

CENA NIE OBEJMUJE:
– zwyczajowych gratyfikacji i napiwków dla bagażowych, lokalnych przewodników, obsługi w ryokanach : 70 USD/os. (płatne w Japonii ),
– opłat za ewentualne imprezy fakultatywne,
– opłat za filmowanie i fotografowanie,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 2 590 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę