fbpx

Wycieczka do Japonii

Termin: 12 – 24 maja 2024. Bezpośredni przelot PLL LOT Warszawa – Tokio – Warszawa. W programie m.in. Tokio, Nikko, Kioto, Kanazawa, Kenrokuen, Nara, Hiroszima, Miyajima, Hakone…

Dzień 1. Wylot z Warszawy w dniu 12.05.2024 o godz. 22:50. Bezpośredni lot do Tokio liniami PLL LOT.

Dzień 2. Przylot do Tokio na lotnisko Narita. Przejazd koleją do centrum miasta. Kolacja powitalna i nocleg w Tokio.

Dzień 3. Zwiedzanie Tokio. Podczas pobytu w Tokio wjedziemy na punkt widokowy Tokyo Metropolitan Gov. Bldg, staniemy na słynnym skrzyżowaniu Shibuya oraz popatrzymy na Pałac Cesarski. Lunch i nocleg w Tokio.

Dzień 4. Wizyta w Nikko – pięknym mauzoleum założyciela dynastii shogunów rodu Tokugawa (UNESCO). Powrót na dalsze zwiedzanie stolicy Japonii. Kolacja i nocleg w Tokio.

Dzień 5. Główne bagaże wysłane przesyłką kurierską do Kioto. Przejazd pociągiem do położonego u podnóża Alp Japońskich Matsumoto, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych i najautentyczniejszych japońskich zamków – z racji na czerń swych murów nazywany jest on „Zamkiem Kruków”. Przejazd do Kanazawy. Kanazawa jest drugim największym miastem, które uniknęło zniszczeń okresu 2 wojny światowej. Kolacja i nocleg w Kanazawie.

Dzień 6. Zwiedzanie Kenrokuen(UNESCO)– najsłynniejszego historycznego ogrodu krajobrazowego w Japonii. Przejazd pociągiem do Kioto oraz wieczorna wizyta w historycznej dzielnicy Gion. Kolacja i nocleg w Kioto (główne bagaże oczekują w hotelu).

Dzień 7. Zwiedzanie Kioto – stolicy Japonii do 1868 roku, miasta tysiąca świątyń – jednego z największych na świecie skupisk cudów architektury. W 2014 roku Kioto zostało ogłoszone najpiękniejszym miastem świata. Zobaczymy między innymi Zamek Nijo (UNESCO), niezapomnianą świątynię Złotego Pawilonu oraz symbol miasta – świątynię Kyomizu (UNESCO). Odwiedzimy Fushimi Inari z setkami cynobrowych bram torii, jak również ogród Ryoan-ji (UNESCO) – najsłynniejszy na świecie przykład kamiennego ogrodu. Kolacja i nocleg w Kioto.

Dzień 8. Zwiedzanie pobliskiej Nary – pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii. Zwiedzanie niezwykłej świątyni Todaiji (UNESCO) mieszczącej brązowy posąg Buddy oraz spacer po otaczającym ją parku zasiedlonym przez setki łagodnych i łapczywych danieli. Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga (UNESCO). Czas wolny lub szansa na odwiedzenie świątyni Horyuji (UNESCO) – najstarszej zachowanej drewnianej świątyni na świecie. Kolacja i nocleg w Kioto.

Dzień 9. Jednodniowa wycieczka do Hiroszimy i Miyajimy – wyspy, gdzie znajduje się główne sanktuarium tradycyjnej religii japońskiego archipelagu – szintoizmu. Lunchboxy. Wizyta w Hiroszimie, gdzie odwiedzimy miejsca upamiętnienia tragicznego wybuchu bombu atomowej (UNESCO). Zobaczymy tzw. Kopułę Bomby Atomowej oraz odwiedzimy Muzeum Pokoju. W drodze powrotnej do Kioto foto stop w Himeji, gdzie znajduje się kolejny słynny japoński zamek nazywanym Zamkiem Białej Czapli (UNESCO). Nocleg w Kioto.

Dzień 10. Przejazd shinkansenem do Tokio. Dalsze zwiedzanie stolicy Japonii. Wieczorny spacer w dzielnicy Akihabara –zadziwiającym skupisku salonów pachinko, sklepów z elektroniką i komiksami będącym miejscem niedzielnych spotkań przedstawicieli tzw. kultury Otaku. Wizyta w jednym z popularniejszych centrów handlowych w celu dokonania przedostatnich zakupów. Nocleg w Tokio.

Dzień 11. Wycieczka autokarowa do Hakone – słynnego kurortu położonego w Parku Narodowym Fuji-Hakone-Izu. Rejs po jeziorze z widokiem na Górę Fuji (UNESCO) będącą symbolem Japonii. Kolacja i nocleg w Tokio.

Dzień 12. Wizyta w Kamakurze – nadmorskim miasteczku, którego wielką atrakcją jest świątynia z wielkim mosiężnym pomnikiem Buddy (UNESCO). Transfer na lotnisko. Wieczorny wylot do Polski PLL LOT.

Dzień 13. Przylot do Warszawy w godzinach porannych.

TERMIN: 12.05.2024 – 24.05.2024

CENA : 7900 PLN + 2400 USD

Cena zawiera:
– przelot na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa
– transport na całej trasie zwiedzania (przejazdy szybką koleją w ramach biletu dla obcokrajowców JR Pass, komunikacją miejską oraz autokarem)
– noclegi w hotelach 3 i 4*
– śniadania i urozmaicone obiadokolacje
– opiekę pilota
– ubezpieczenie NNW, KL i bagaż (KL: 40 000 EUR; NNW: 30 000 PLN; BP: 2 000 PLN).

Dodatkowo płatne:
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz napiwki: 380 USD;
– ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego: 670 USD.

Autor programu i pilot wycieczki – Piotr Karpiński

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę