fbpx

Indie: Taj Mahal – Radżastan i wypoczynek na Goa

1 dzień : Warszawa – Delhi
Przelot z Warszawy do Delhi przez jeden z azjatyckich lub europejskich portów lotniczych.


2 dzień: Delhi
Przylot do Delhi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek.
Śniadanie. Zwiedzanie DELHI – Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Brama Indii, budynki rządowe i Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Qutab Minar (lista UNESCO), Meczet Piątkowy (w miarę możliwości). Kolacja. Nocleg.

Indie, Goa

3 dzień: Delhi – Agra
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie AGRY – stolicy imperium Mogołów: Czerwonego Fortu (lista UNESCO) zbudowanego w II połowie XVI w. przez cesarza Akbara na zachodnim brzegu rzeki Jamuny. Fosa oraz potężne mury z czerwonego piaskowca otaczają kompleks bogato zdobionych,  ażurowych budowli i pawilonów wykonanych z białego marmuru, służących do celów publicznych i prywatnych. Następnie zwiedzanie jednej z najsłynniejszych budowli na świecie  – Tadź Mahal (Taj Mahal) – lista UNESCO, wykonanego z białego marmuru grobowca wzniesionego przez cesarza Szahdźahana dla zmarłej w 1631 roku jego ukochanej małżonki Mumtaz Mahal.  Zwiedzanie pięknej marmurowej świątyni Soami Bagh. Przejazd i zwiedzanie grobowca cesarza Akbara Wielkiego w SIKANDRZE. Kolacja i nocleg w Agrze.

4 dzień: Agra – Fatehpur Sikri – Dżajpur
Śniadanie. Przejazd do Dżajpuru – stolicy najbarwniejszego stanu Indii – Radżastanu. Po drodze zwiedzanie FATEHPUR SIKRI (lista UNESCO) – miasta wybudowanego przez cesarza Akbara w 1569 r. Zabytkowa część miasta zbudowana jest z czerwonego piaskowca i łączy cechy architektury hinduskiej i muzułmańskiej. Przyjazd do Dżajpuru, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

5 dzień: Dżajpur
Śniadanie. Zwiedzanie FORTU AMBER, dawnej siedziby maharadży Dźaipuru. W miarę możliwości wjazd do fortu na słoniach. Na terenie fortu znajdują się liczne budowle przeznaczone do użytku prywatnego i publicznego, dziedzińce, świątynie oraz bramy. Z górnych pięter fortu roztacza się malowniczy widok na leżące w dole miasto, jezioro  Maota oraz okoliczne wzgórza. Powrót do DŹAIPURU  zwanego  „Różowym Miastem” zwiedzanie Muzeum Pałacu Miejskiego będącego wspaniałym przykładem połączenia architektury mogolskiej i radźpuckiej z przestronnymi, otwartymi budynkami publicznymi, pięknymi, bogato rzeźbionymi portalami niejednokrotnie wykonanymi z marmuru, obejrzenie ekspozycji przybliżających kulturę Radźputów oraz historię maharadżów Dźaipuru. Część kompleksu stanowią prywatne budowle będące siedzibą maharadży (nie udostępnione do zwiedzania). W pobliżu pałacu znajduje się słynne  obserwatorium astronomiczne – Dźantar Mantar zbudowane w pierwszej połowie XVIII w przez założyciela  Dźaipuru – maharadżę Sawai Dźaj Singh II. Postój przy stojącym przy głównej ulicy Pałacu Wiatrów będącym wizytówką Dźajpuru. Bogato dekorowana fasada z szeregiem wykuszowych okien i balkonów z ażurowymi przesłonami służyła zamieszkującym w pałacowym haremie kobietom do obserwacji toczącego się gwarnego życia na głównej ulicy miasta. Wizyta w zbudowanej z białego marmuru świątyni  Lakshmi – Narajan. Kolacja. Nocleg.

6 dzień: Dźajpur – Dżodhpur
Śniadanie. Przejazd do DŻODHPURU, drugiego pod względem wielkości miasta w Radżastanie, nazywanego także „Błękitnym Miastem”. Zwiedzanie okazałego wznoszącego się nad miastem na wzgórzu fortu Mehrangarh uważanego za jedną z najbardziej majestatycznych budowli obronnych w Radżastanie. Za surowymi murami fortu znajdują się wspaniale wyposażone pałace z bogatą, różnorodną kolekcją tworzące Muzeum Fortu Mehrangarh będące najlepszym pałacowym muzeum Radżastanu. Następnie obejrzenie muzeum mieszczącego się w zbudowanym w latach 30 XX w. dla maharadży Umajda Singha pałacu Umaid Bhawan, będącego jedną z największych prywatnych rezydencji na świecie. Obecnie część pałacu nadal zamieszkiwana jest przez wnuka maharadży, a pozostałą część przekształcono w luksusowy hotel. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

7 dzień: Dżodhpur – Ranakpur – Udaipur
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie pochodzącego z XV w. kompleksu świątynnego RANAKPUR. Dżinijska świątynia Adinath jest najwspanialszym zabytkiem świątynnym w zachodnich Indiach. Zbudowana z białego marmuru świątynia zachwyca zarówno swoją  architekturą jak i mistrzostwem dekoracji rzeźbiarskiej. Każda z 1444 znajdujących się tutaj kolumn pokryta jest innymi rzeźbionymi motywami kwiatowymi, z fascynującą na nich grą świateł i cieni. Obiad w malowniczej scenerii ogrodu Maharani Bagh. Przejazd na nocleg do Udajpuru malowniczo położonego w dolinie otoczonej pierścieniem wzgórz Aravali.

8 dzień: Udajpur
Śniadanie. Zwiedzanie UDAJPURU – uważanego za najpiękniejsze i najbardziej romantyczne miasto Radżastanu z malowniczymi jeziorami, kwitnącymi ogrodami, marmurowymi pałacami i świątyniami stanowiące oazą na pustyni Thar. Zwiedzanie Pałacu Miejskiego będącego największą rezydencją królewską w Radżastanie, zajmującą obszar około 2 ha. Pałac Miejski składa się z kilku pałaców budowanych lub unowocześnianych przez kolejnych maharadżów Udajpuru między XVI a XX wiekiem. Kompleks powstał nad  jeziorem Pichola. Następnie wycieczka rejsową łodzią po jeziorze Pichola w czasie której  zwiedza się pałace zbudowane na wyspach: Dżag Mandir będący siedzibą księcia Khurrama (późniejszego cesarza Szahdżachana – budowniczego Taj Mahal) oraz Dżag Niwas dawny pałac letni maharadży obecnie jeden z najwspanialszych hoteli na świecie, służący także jako sceneria dla wielu filmów m.in. kręcone były tutaj sceny do filmu „Ośmiorniczka” z Rogerem Moorem w roli Jamesa Bonda. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

9 dzień: Udajpur – Goa
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na Goa. Przylot,transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

10 – 13 dzień Goa
Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek na piaszczystych plażach Morza Arabskiego. Kolacja. Nocleg.

14 dzień: Goa – Bombaj – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, przelot do Bombaju. Przylot, zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Kolacja. Transfer na lotnisko odlot do Warszawy.

15 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

Terminy dowolne, impreza realizowana od 2 osób.

Cena od osoby w pokoju 2-osobowym przy:

2 osobach: 2 595 USD
3-5 osobach: 2 380 USD
6-8 osobach: 2 200 USD
9-10 osobach: 1 970 USD

Cena obejmuje:
– przejazdy klimatyzowanym  samochodem lub mikrobusem zgodnie z programem
– zakwaterowanie w hotelach 3***+/4**** oraz w hotelach Heritage (zlokalizowanych w
dawnych pałacach i fortach) w pokojach 2 os. z łazienką
w czasie wypoczynku na Goa zakwaterowanie w hotelu 4**** Whispering Palm Beach Resort
– śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem
– przelot na trasie Udajpur – Goa – Bombaj
– wjazd do fortu Amber na słoniach lub jeepami
– wycieczka łodzią po jeziorze Pichola w Udajpurze
– opiekę anglojęzycznych pilotów lokalnych/przewodników
– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
– VAT

Cena nie obejmuje:
– przelotu na trasie Warszawa – Delhi, Bombaj – Warszawa (przez jeden z europejskich lub
azjatyckich portów lotniczych) cena biletu lotniczego od 2 150 PLN
– wizy do Indii około 250 PLN
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 80 USD
– zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych
– opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie
i fotografowanie

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 290 USD

Dopłata do wersji All Inclusieve w czasie wypoczynku na Goa 65 USD od osoby dziennie.

Istnieje możliwość zakwaterowania w innym wskazanym przez Państwa hotelu

W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie !!!

Przykładowy połączenia lotnicze: Warszawa – Delhi, Bombaj  – Warszawa:

1. przelot liniami lotniczymi Swiss cena biletu od 2 150 PLN

odlot z Warszawy do Zurychu o 09:35, przylot o 11:40
odlot z Zurychu do Delhi o 12:45, przylot o 23:55

odlot z Bombaju do Zurychu o 00:50, przylot o 06:15
odlot z Zurychu do Warszawy o 07:10, przylot o 09:00

2. przelot liniami lotniczymi KLM/AF linie lotnicze, cena biletu od 2 290 PLN

odlot z Warszawy do Paryża o 06:40, przylot o 09:05
odlot z Paryża do Delhi o 10:45, przylot o 22:30

odlot z Bombaju do Amsterdamu o 01:10, przylot o 07:35
odlot z Amsterdamu do Warszawy o 09:50, przylot o 11:45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę