fbpx

Indie: wyprawa do Kaszmiru, Zanskaru i Ladakhu

1 dzień: Warszawa – Delhi
Przelot z Warszawy do Delhi przez jeden z Europejskich lub azjatyckich portów lotniczych.

2 dzień: Delhi
Przylot do Delhi, transfer do hotelu. Odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Old Delhi: Czerwony Fort, meczet Jama Masjid (w miarę możliwości), Raj Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przejazd do New Delhi, obejrzenie mierzącej 42 m wysokości Bramy Indii oraz z zewnątrz Pałacu Prezydenta, siedziby parlamentu i budynków rządowych. Nocleg w Delhi.

Ladakh

Ladakh

3 dzień: Delhi – Srinagar
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Srinagaru, letniej stolicy stanu Dźammu i Kaszmir, malowniczo położonego nad jeziorem Dal na wysokości około 1700 m.n.p.m. Przylot, transfer i zakwaterowanie w hotelu na łodzi – Houseboat. Po południu zwiedzanie świątyni Shankaracharya położonej na wzgórzu
Takht-i-Sulaiman z którego rozpościera się widok zarówno na Dolinę Kaszmirską jak i ośnieżone szczyty. Kolacja. Nocleg.

4 dzień: Srinagar
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Srinagaru rozpoczniemy rejsem po tętniącym życiem jeziorze Dal. Następnie zwiedza meczetu Jama Masjid – największego meczetu w Kaszmirze ze wspaniałą salą w której znajduje się 370 drewnianych kolumn. Przejazd i spacer po Ogrodach Mogołów z pięknymi fontannami, pawilonami, tarasami z marmuru i malowniczymi alejkami. Wizyta na lokalnym bazarze. Kolacja. Nocleg.

5 dzień: Srinagar – Kargil (około 250 km)
Śniadanie. Przejazd do drugiego pod względem wielkości miasta Ladakhu – Kargil położonego na wysokości ok 2 700 m. n.p.m. Wzgórza otaczające miasto porośnięte są sadami moreli z których słynie to miasto. Po drodze postój w miejscowości Sonmarg położonej przed przełęczą Zoji otoczonej ośnieżonymi szczytami, będącej „bramą” do Ladakhu. Po drodze obiad. Przyjazd do Kargil, zakwaterowanie w hotelu.
Kolacja. Nocleg.

6 dzień: Kargil – Padum (około 240 km)
Śniadanie. Przejazd wzdłuż spektakularnie pięknej, zielonej  doliny Suru, z widokiem na pokryte wiecznym śniegiem najwyższe szczyty w tej części Himalajów – Num (7 135 m.n.p.m.) i Kun (7 077 m.n.p.m.). Po drodze postój w malowniczej wiosce Sanku oraz postoje na zdjęcia i podziwianie szczególnie urokliwych zakątków doliny. W miarę możliwości zwiedzanie klasztoru Rangdum zbudowanego na wzgórzu na wysokości około 4 030 m.n.p.m. Przejazd w kierunku przełęczy Pensi La ( 4 400 m.n.p.m.), będącej bramą do doliny Zanskaru. Z przełęczy widoczny jest lodowiec Drang Drum. Przejazd do stolicy Zanskaru – Padum ( ok 3 600 m.n.p.m.). W ciągu dnia obiad. Przyjazd do Padum, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

7 dzień: Padum
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie najważniejszego i największego klasztoru w Zanskarze – Karsha, będącego pod zwierzchnictwem młodszego brata Dalaj Lamy. Klasztor składa się z wielu świątyń ozdobionych wspaniałymi malowidłami. Następnie przejazd i zwiedzanie klasztoru Sani uważanego za jedno z najstarszych miejsc kultu w zachodnich Himalajach, według przekazów ufundowanego przez Guru Rinpocze w VIII wieku. Przejazd i zwiedzanie niewielkiego, drewnianego meczetu. W ciągu dnia obiad. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

8 dzień: Padum – Kargil (około 240 km)
Śniadanie. Powrót do Kargil. Po drodze wizyta w klasztorze Thongde. W ciągu dnia obiad. Przyjazd do Kargil. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Kashmir

Rajskie krajobrazy Kaszmiru

9 dzień: Kargil – Alchi (około 170 km)
Śniadanie. Przejazd do Alchi, po drodze widoczne będą łańcuchy górskie oraz księżycowe krajobrazy charakterystyczne dla wyżyny tybetańskiej. Przejazd przez przełęcze Fatu La (4 100 m. n.p.m) oraz Namila La (3 760 m.n.p.m.) z przepiękną panorama łańcuchów górskich. Po drodze postój w Mulbek przy 9 metrowej płaskorzeźbie Buddy Przyszłości oraz zwiedzanie klasztoru Lamayuru jednego z największych i najstarszych w Ladakhu z bogatą kolekcją cennych tanek i malowideł ściennych. Przy klasztorze znajdują się także pięknie pomalowane stupy. W ciągu dnia obiad. Przyjazd do Alchi, niewielkiej miejscowości położonej nad brzegiem rzeki Indus. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

10 dzień: Alchi – Leh (około 70 km)
Śniadanie. Zwiedzanie „perełki” Ladakhu – klasztoru w Alchi będącego kompleksem klasztornym składającym się z trzech świątyń znanych z pięknych ściennych malowideł uważanych za jedne z najstarszych w Ladakhu. Wizyta ma lokalnym targu.
Przejazd i zwiedzanie klasztoru Likir usytuowanego malowniczo na niewielkim wzgórzu w dolinie rzeki Indus. Niegdyś klasztor leżał przy głównym szlaku handlowym do Leh. Powstał on w XI w i jest uważany za jeden z najstarszych klasztorów w Ladakhu. Do głównych atrakcji klasztoru należy ciekawa architektura, malowidła ścienne, cenne tanki i manuskrypty oraz znajdujący się na zewnątrz widoczny z daleka 75 metrowy posąg Buddy. W ciągu dnia obiad. Przejazd do  stolicy Królestwa Ladakhu – Leh (ok 3550 m n.p.m.). Leh stanowił niegdyś ważny ośrodek handlowy Jedwabnego Szlaku w tym rejonie świata, w którym spotykali się kupcy z Indii, Chin i Azji Środkowej. Na bazarach w Leh handlowano herbatą, jedwabiem, przyprawami, kamieniami półszlachetnymi, wełną. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

11 dzień: Leh – Dolina Nubra (około 130 km)
Śniadanie. Przejazd do doliny Nubra (3 050 m.n.p.m.) zwanej również doliną kwiatów, po drodze postój na przełęczy Khardung La ( 5 602 m.n.p.m.), przez którą przechodzi najwyżej na świecie położona droga samochodowa, oraz będąca najwyżej położonym punktem w naszej wyprawie. Zjazd himalajską serpentyną do malowniczej, zielonej doliny, której mikroklimat pozwala na uprawę jabłek, brzoskwiń oraz orzechów włoskich. Dolina Nubra z uwagi na strategiczne położenie w pobliżu granicy indyjsko-pakistańskiej została udostępniona dla ruchu turystycznego dopiero w 1994 roku. Zwiedzanie niewielkiego, ale bardzo malowniczego klasztoru Samstanling położonego w miejscowości Samur, zamieszkałego przez około 50 mnichów. Zakwaterowanie w namiotach na campie. W ciągu dnia obiad. Kolacja.

12 dzień: Dolina Nubra
Śniadanie. Trekking do klasztoru Ensa, położonego na szczycie skały z której widoczne są ośnieżone szczyty otaczające dolinę (trekking rozpoczyna się w wiosce  Panamik, trwa około 6 godzin). Klasztor został zbudowany około 250 lat temu, jego największą atrakcją są buddyjskie malowidła. Powrót na obiad do Samur. Następnie przejazd i zwiedzanie wioski Hunder najdalej w tej części doliny Nubry wysuniętego punktu dostępnego dla turystów, będącą oazą pustyni doliny Nubra. Przejażdżka na wielbłądach (baktrian) po jednej z najwyżej na świecie położonych piaszczystych pustyń. Kolacja. Nocleg w resorcie w Hunder.

13 dzień: Dolina Nubra – Leh (około 150 km)
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie pochodzącego z XIV w klasztoru Diskit, będącego najstarszym i największym klasztorem w dolinie Nubra. Na wzgórzu, poniżej klasztoru stoi patrzący w kierunku Pakistanu 32 metrowy posąg Buddy Maitreya konsekrowany 25.07.2010 roku przez Jego Świątobliwość Dalaj Lamę XIV. Posąg został zbudowany w intencji ochrony Doliny Nubra – zapobieganiu dalszej wojny z Pakistanem oraz ochrony pokoju na świecie. Powrót droga prowadzącą przez przełęcz Khardung La do Leh. Wizyta w górującym nad miastem, zbudowanym w XVII w. ale niestety mocno zniszczonym pałacu w Leh, przypominającym Pałac Potala w Lhasie. W ciągu dnia obiad. Zakwaterowanie w hotelu w Leh. Kolacja. Nocleg.

14 dzień: Leh – jezioro Tso moriri (220 km)
Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Tybetem do położonego na wysokości około 4600 m.n.p.m. jeziora Tso moriri będącego miejscem lęgowym wielu gatunków wędrownych ptaków między innymi żurawia czarnoszyjego. Jedyną stała osadą w tym rejonie jest Karzok składający się kilkunastu zabudowań w tym klasztoru, malowniczo położonego nad brzegiem jeziora. Uprawiane pola jęczmienia należące do klasztoru są uważane za najwyżej położone pola uprawne na świecie. W ciągu dnia obiad. Zakwaterowanie w namiotach na campie. Kolacja.

15 dzień: Jezioro Tso moriri –  jezioro Tso kar (około 80 km)
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd nad słonowodne jezioro Tso kar położone w dolinie Rupshu na wysokości około 4500 m.n.p.m., po drodze postoje w atrakcyjnych punktach widokowych. Z brzegów jeziora koczowniczy pasterze Czang-pa zbierają osadzającą się sól. Obiad w ciągu dnia. Zakwaterowanie w namiotach na campie. Kolacja.

16 dzień: Jezioro Tso kar – Leh (około 160 km)
Śniadanie. Przejazd do Leh, po drodze zwiedzanie największego i najbogatszego buddyjskiego klasztoru w Ladakhu – Hemis (lista UNESCO), oddalonego o 45 km od Leh. W klasztorze mieszka około 500 mnichów, wspierany jest on przez rodzinę królewską. W odróżnieniu od większości klasztorów w Ladakhu uznających zwierzchność Dalaj Lamy i należących do szkoły buddyzmu tybetańskiego Gelugpa tzw szkoły „zółtych czapek” klasztor w Hemis należy do szkoły buddyzmu tybetańskiego Kagju tzw szkoły „czerwonych czapek”, najdynamiczniej rozwijającej się szkoły buddyzmu w Europie. Następnie przejazd i zwiedzanie założonego w XIV w. klasztoru Stok znanego z buddyjskiej biblioteki posiadającej 108 świętych tekstów buddyzmu tybetańskiego. W ciągu dnia obiad. Przyjazd do Leh, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

17 dzień: Leh – Delhi
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Delhi. Przylot, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Dalsze zwiedzanie Delhi –  Qutub Minar (lista UNESCO) oraz Grobowiec Humajuna (lista UNESCO). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek.

18 dzień: Delhi – Warszawa
Transfer na lotnisko (w zależności od godziny odlotu z Delhi przed północą dnia 17 imprezy) lub w godzinach nocnych 18 dnia imprezy). Odlot do Warszawy przez jeden z azjatyckich lub europejskich portów lotniczych. Przylot na Lotnisko Chopina w Warszawie.

Terminy dowolne, do ustalenia.

Cena od osoby w pokoju 2-osobowym: 3 150 USD przy 4 Uczestnikach.

Podana cena obejmuje:
– zakwaterowanie w Delhi w hotelu 4****, pokoje 2-osobowe z łazienką i klimatyzacją
– zakwaterowanie w Srinagarze w hotelu na łodzi – houseboat pokoje 2 osobowe z łazienkami
– zakwaterowanie w Ladakhu, w Zanskarze i dolinie Nubra w hotelach/resortach klasy turystycznej w pokojach 2-osobowych z łazienkami zgodnie z programem
– zakwaterowanie na campach w namiotach 2 osobowych (łazienki wspólne) zgodnie z programem
– śniadania w Delhi, w Srinagarze śniadania i kolacje, w Ladakhu, Zanskarze i dolinie Nubra śniadania, obiady i kolacje
– transfery i zwiedzanie Delhi samochodem/mikrobusem z klimatyzacją
– przejazdy Srinagar – Zanskar w Ladakhu i Dolinie Nubra jeepami bez klimatyzacji
– opieka lokalnych anglojęzycznych pilotów
– opłacone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
– zezwolenie na wjazd od doliny Nubra oraz na przejazd do jezior Tso moriri
– przejażdżka na wielbłądach w dolinie Nubra
– ubezpieczenie Signal Iduna (KL 60 000 EUR, NNW 45 000 PLN, bagaż 2 000 PLN, OC 100 000 EUR)
– VAT

Podana cena nie obejmuje:
– przelotu na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa (przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych) cena od około 2400 PLN
– przelotów na trasie Delhi – Srinagar, Leh – Delhi cena od 350 USD
– wizy do Indii
– ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie oraz opłat za ewentualne imprezy fakultatywne
– napiwków
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 650 USD

W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie !!!

Proponowane przeloty:

1. przelot PLL LOT + LH + OS
08.07 odlot z Warszawy do Monachium o 07:20, przylot o 09:00 (przelot PLL LOT)
08.07 odlot z Monachium do Delhi p 11:55, przylot o 23:00 (przelot LH)
25.07 odlot z Delhi do Wiednia o 01:30, przylot o 05:55 (przelot OS)
25.07 odlot z Wiednia do Warszawy o 07:15, przylot o 08:30 (przelot PLL LOT)
Cena biletu lotniczego łącznie z opłatami około 2400 PLN od osoby.

2. przelot linią lotniczą Emirates na całej trasie
08.07 odlot z Warszawy do Dubaju o 14:40, przylot o 22:20
09.07 odlot z Dubaju do Delhi o 04:35, przylot o 09:25
25.07 odlot z Delhi do Dubaju o 04:15, przylot o 06:10
25.07 odlot z Dubaju do Warszawy o 07:25, przylot o 11:30
Cena biletu lotniczego łącznie z opłatami około 2800 PLN od osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę