fbpx

Zjednoczone Emiraty Arabskie: zwiedzanie Dubaju i Abu Dhabi oraz wypoczynek

Dzień 1: Warszawa – Dubaj

Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie, hala odlotów. Przelot do Dubaju. Powitanie na lotnisku przez polskojęzycznego pilota, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg

Dzień 2: Dubaj

Śniadanie. Pół dniowe zwiedzanie DUBAJU rozpoczniemy od Starego Miast Al Fahidi – jednej z najstarszych dzielnic zabytkowych i ostatniej dzielnicy z budynkami wyposażonymi w tradycyjne wieże wentylacyjne zastępujące współczesną  klimatyzacją. Zwiedzanie znajdującego się w forcie  Al Fahigi Muzeum Dubaju obrazującego historię oraz tradycyjne życie w Emiracie przed odkryciem ropy naftowej. Wzniesiony w 1787 roku  na wybrzeżu fort uznawany za najstarszą budowlę w Dubaju pełnił zarówno funkcje obronne jak też był pałacem władcy. Przejazd tradycyjną wodną taksówką abrą przez kanał Dubai Creek. Wizyta na targu  z przyprawami oraz na bazarze złota (Gold Souk). Powrót do hotelu. Czas wolny. Dla osób chętnych fakultatywnie wycieczka na pustynię –  pustynne safari (koszt około 65 USD) w czasie którego oprócz jazdy 6 osobowymi samochodami z napędem na 4 koła odwiedzimy także farmę wielbłądów, będziemy podziwiali zachód słońca, obejrzymy taniec brzucha oraz spróbujemy dań z grilla. Nocleg w hotelu.

Burj al Arab

Dzień 3: Dubaj – Emirat Abu Dhabi – Dubaj

Śniadanie. Przejazd do Emiratu Abu Dhabi, którego stolica o tej samej nazwie jest również stolicą  Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Miasto położone malowniczo na przybrzeżnej wyspie  połączone jest ze stałym lądem trzema mostami. W Abu Dhabi drapacze chmur, szklane powierzchnie oraz nowoczesna architektura są dominującymi elementami, ale dzięki znajdującym się tutaj również pięknie utrzymanym parkom oraz ogrodom ABU DHABI jest najbardziej zielonym miastem tego regionu, będąc jeszcze 50 lat temu skromną wioską. Obejrzenie wspaniałego zbudowanego z białego marmuru meczetu Szejka Zayeda, będącego największym meczetem w Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ósmym pod względem wielkości na świecie, mogącym pomieścić 40 000 wiernych. Następnie wizyta w Centrum Kulturalnym z ciekawą biblioteką w której prezentowane są między innymi pochodzące z całego świata arabskiego rękopisy dotyczące astrologii, poezji i religii.  Przejazd reprezentacyjną promenadą Corniche do Osady Dziedzictwa ukazującego tradycyjne życie mieszkańców Abu Dhabi, będącą jednym z najciekawszych tego typu muzeów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Powrót do hotelu w Dubaju.

Dzień 4: Dubaj

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie DUBAJU – kosmopolitycznego miasta o wyjątkowym połączeniu nowoczesności ze średniowieczną tradycją. W programie: pierwszy 7*, a zarazem najwyższy hotel na świecie „Burj Al Arab” (Wieża Arabów) zbudowany w kształcie żagla, który dumnie stoi na sztucznej wyspie oddalonej o 280 metrów od plaży, połączony z lądem jedynie cienką, krętą ścieżką. Hotel jest częścią kompleksu wypoczynkowego „The Jumeirah Beach Resort”.  Wizyta na sztucznej wyspie – „The Palm Jumeirah” jednej z zespołu trzech największych sztucznych wysp na świecie usypanych u wybrzeży Dubaju. Na liściach palmy znajdują się prywatne domy, błyskawicznie sprzedane po wystawieniu ich na aukcję w 2004 roku. Przejazd do największego portu jachtowego na świecie oraz do dzielnicy Dubai Marina. Następnie wizyta w „Wenecji Dubaju” dzielnicy Madinat Jumeirah wzorowanej na włoskiej lagunie poprzecinanej kanałami na brzegach których znajdują się liczne kawiarenki i restauracje. Popijając słynną arabską kawę można obserwować pływające po kanale malownicze łodzie. Przejazd ulicą Sheik Zayed będącą  najbardziej reprezentacyjną ulicą Dubaju do najwyższego budynku na świecie Burj Khalifa (828 m), wjazd najszybszą windą świata na najwyżej położony na świecie taras widokowy (124 piętro), z którego zobaczymy panoramę Dubaju niemalże z lotu ptaka. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 5 – 7: Dubaj

Śniadanie. Czas wolny. Hotel Holiday Inn Al Barsha 4**** oferuje dla swoich gości odkryty basen na dachu, taras słoneczny oraz siłownię. Na życzenie gości organizowany jest przejazd na plażę Jumeirah oraz do Dubai Outlet Mall. W odległości około 5 minut spacerem od hotelu znajduje się słynne centrum handlowe Mall of the Emirates z licznymi sklepami, restauracjami, barami oraz parkiem rozrywki Ski Dubai dysponującym pięcioma stokami narciarskimi o różnym stopniu trudności (w cenę biletu wstępu wliczone jest także wypożyczenie stroju oraz sprzętu narciarskiego). W niewielkiej odległości od hotelu położona jest inna atrakcja – Wild Wadi Waterpark oferujący około 30 zjeżdżalni i innych atrakcji wodnych przygotowanych dla różnych grup wiekowych. Położony w centrum miasta w dzielnicy Al Barsha i niedaleko od stacji metra hotel umożliwia także samodzielne zwiedzanie tej fascynującej metropolii zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem. Noclegi.

Dla osób chętnych fakultatywnie proponujemy między innymi:

1. wizytę w otwartym w 2010 roku obecnie największym tematycznym parku rozrywki na świecie – Świat Ferrari „Ferrari World” w którym można między innymi: przejechać się najszybszą górską kolejką rozwijającą prędkość do 240 km/h, spróbować swoich sił jako kierowca najszybszego na świecie rollercoastera rozwijającego prędkość do 100 km/h czy też sprawdzić jak odczuwamy przeciążenie (cena z transferem około 120 USD).

2. wizytę w otwartym w styczniu 2013 roku parku wodnym Yas Water World o powierzchni 15 ha z licznymi basenami, zjeżdżalniami i innymi atrakcjami (cena z transferem około 110 USD).

3. kolację w hotelu „Burj Al Arab” (kolacja w formie bufetu w restauracji Al Iwan cena około 150 USD*, cena nie obejmuje napojów).

Dzień 8: Dubaj – Warszawa

Wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Dubaju. Odlot do Warszawy.  Przylot do Warszawy na Lotnisko  Chopina.

Terminy dowolne.

Cena od osoby przy 10 – 14 uczestnikach: 1 690 USD*

Podana cena obejmuje:

– zakwaterowanie w hotelu 4**** Holiday Inn Al Barsha w pokojach 2-osobowych typu standard

  z łazienką i klimatyzacją

– śniadania

– przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją

– zwiedzanie Emiratów Dubaju oraz Abu Dhabi zgodnie z programem

– opłacone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opłacony bilet na wjazd na taras widokowy wieżowca  Burj Khalifa

– opieka polskojęzycznego pilota w czasie zwiedzania Dubaju, Abu Dhabi oraz transferów z/na

   lotnisko.

– ubezpieczenie

– VAT

Podana cena nie obejmuje:

– biletu lotniczego Warszawa – Dubaj – Warszawa cena od 1950 PLN

– ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie oraz opłat za ewentualne wycieczki

   fakultatywne

– napiwków

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 650 USD*

Dopłata do 6 kolacji (od dnia 2 do dnia 7 imprezy): 270 USD*

* podane ceny nie obowiązują o kresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

 W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie !!!

Przykładowe połączenia lotnicze: Warszawa – Dubaj – Warszawa:

1. bezpośredni przelot liniami lotniczymi Emirates w promocji od 1 950 PLN, poza promocją od 2 300 PLN

odlot z Warszawy do Dubaju o godzinie 14:45, przylot o 22:15

odlot z Dubaju do Warszawy o godzinie 07:25, przylot o 11:30

2. przelot liniami lotniczymi Austrian Airlines cena biletu od 1 950 PLN

odlot z Warszawy do Wiednia o godzinie 10:35, przylot o 11:55

odlot z Wiednia do Dubaju o godzinie 13:45, przylot o 21:50

odlot z Dubaju do Wiednia o godzinie 01:40, przylot o 05:50

odlot z Wiednia do Warszawy o godzinie 07:15, przylot o 08:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę