fbpx

Indonezja: Jawa – Sumba – Flores – Rinca – Komodo – Bali

1 dzień: Warszawa – Dżakarta
Przelot z Warszawy do Dżakarty przez jeden z azjatyckich lub europejskich portów lotniczych.

2 dzień: Dżakarta
Przylot do stolicy Indonezji – Dżakarty, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

Sumba

Sumba

3 dzień: Dżakarta
Śniadanie. Zwiedzanie DŻAKARTY: uważanego za „jeden ze skarbów kultury Indonezji”  Muzeum Narodowego w którym możemy obejrzeć między innymi bogate zbiory działu etnograficznego obrazujące różnorodność kulturową tego wyspiarskiego kraju oraz znajdującą się w skarbcu kolekcję złotej, srebrnej oraz wykonanej z brązu biżuterii i jedną z najwspanialszych kolekcji krisów (sztyletów). W 2008 roku kris indonezyjski został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wizyta na Placu Wolności (Medan Merdeka) będącym miejscem oficjalnych parad, w miarę możliwości dla osób chętnych fakultatywnie wjazd na platformę widokową na pomniku niepodległości Monas stojącym na placu. Rzut oka na Pałac Prezydencki (nie udostępniony do zwiedzania), zwiedzanie największego meczetu w Azji Południowo-Wschodniej Mesjid Istiqlal. Przejazd do Parku Taman Indonesia Indach, w którym możemy obejrzeć tradycyjną architekturę, typowe stroje, instrumenty muzyczne, tkaniny poszczególnych grup etnicznych z 33 prowincji Indonezji. Park ten nazywany jest Indonezją w miniaturze. Powrót do Dżakarty. Kolacja, nocleg.

4 dzień: Dżakarta – Yogyakarta – Borobudur – Yogyakarta
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Yogyakarty, w skrócie nazywanej Yogyą. Przylot, przejazd do leżącego w cieniu wulkanu Merapi klejnotu sztuki buddyjskiej – BOROBUDUR (lista UNESCO) wzniesionego na przełomie VIII/IX w. w formie stupy. Budowlę zwiedza się idąc  zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara i wchodząc na kolejne galerie, których ściany pokryte są licznymi reliefami przedstawiającymi sceny z życia Buddy, sceny z życia dworzan oraz codziennego życia obywateli z czasów gdy budowla ta powstawała. Na piątej najwyższej galerii, z której widoczna jest panorama doliny znajdują się 72 kamienne posągi Buddy umieszczone w ażurowych stupach w kształcie dzwonów. Budowla przez wieki była pokryta popiołami wulkanu Merapi i ponownie odkryta w 1814 roku przez brytyjskiego gubernatora Jawy Thomasa Stamforda Rafflesa. Powrót do Yogyakarty. Kolacja. Nocleg w hotelu. Wieczorem dla osób chętnych w miarę możliwości fakultatywnie udział w przedstawieniu Teatru Cieni.

5  dzień: Yogyakarta – Prambanan – Bali
Śniadanie. Zwiedzanie YOGYAKARTY, miasta o tradycyjnej zabudowie uważanego za kulturalną stolicę kraju: pałacu sułtana – Kraton na terenie którego zobaczymy  udostępnione dla zwiedzających komnaty w tym salę tronową oraz pawilony w których między innymi eksponowane są batiki z których słynie Yogya oraz zdjęcia i przedmioty należące do ojca obecnie panującego sułtana. Sułtan wraz z rodzina cały czas zamieszkuje w pałacu, ta część zamknięta jest dla zwiedzających.
Następnie zwiedzanie Pałacu Taman Sari będącego w XVIII w. miejscem odpoczynku sułtanów zwanym także Wodnym Pałacem. Wizyta w jednej z wytwórni słynnych batików. Przejazd i zwiedzanie perełki architektury – powstałego w IX w. hinduistycznego kompleksu świątyń PRAMBANAN (lista UNESCO). Zbudowane z kamiennych bloków strzeliste świątynie poświęcone są głównym bogom z panteonu hinduizmu Brahmie, Wisznu i Siwie. Świątynia boga Siwy o wysokości 47 metrów przez wieki była najwyższą budowlą na Jawie. Do wnętrza każdej ze świątyń prowadzą wejścia z czterech stron świata, w środku zaś znajdują się posągi bóstw. Na zewnątrz ściany świątyń bogato pokryte są reliefami przedstawiającymi sceny z życia bogów z hinduistycznego eposu Ramajana. Obiad w trakcie zwiedzania. Transfer na lotnisko, przelot do Denpasar na wyspie Bali. Transfer do hotelu, nocleg.

6 dzień: Bali – Sumba
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Denpasar, przelot do TAMBOLAKA na wyspie SUMBA. Ze względu na odizolowane położenie – Sumba leży na południowych peryferiach archipelagu Małych Wysp Sundajskich i ograniczone zasoby gospodarcze, należy do jednej z najbiedniejszych prowincji Indonezji. Wszystko to jednak sprawiło, że na Sumbie zachowała się dawna, unikalna tradycja, kultura i religia w znacznym stopniu nie naruszona jeszcze przez wpływ kultury zachodniej. Sumba jest znana z drzewa sandałowego, koni, imponujących megalitycznych grobowców, ręcznie tkanej tkaniny “Ikat” oraz jeszcze dziewiczych plaż. Przylot do Tambolaka, przejazd do Waikabubak stolicy Sumby Zachodniej i drugiego pod względem wielkości miasta na wyspie. Zakwaterowanie w hotelu, obiad. Po krótkim odpoczynku przejazd i  zwiedzanie tradycyjnych wiosek Prai Ijing oraz Tarong otoczonych kamiennym murem z drewnianymi domami o wysokich spiczastych dachach pokrytych trawą. W centrum każdej wioski znajdują się megalityczne, kamienne grobowce oraz ołtarz ofiarny. Obserwacja toczącego się w wiosce życia, w miarę możliwości wizyta w jednym z domów. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

7 dzień: Sumba
Śniadanie. Przejazd na południowy zachód wyspy do rejonu Wanukaka, po drodze postój w Lapale z którego rozpościera się malowniczy widok na pola ryżowe, widoczną w oddali plaże Wanukaka i Ocean Indyjski. Wizyta w wiosce Kampung Waigali, obejrzenie tradycyjnych domów ozdobionych porożami bawołów, megalitycznych grobowców oraz Drzewa Czaszek, które było wykorzystywane przez łowców głów będących przodkami obecnych mieszkańców do rytualnych obrzędów. Przy odrobinie szczęścia spotkamy w wiosce kapłana Marapu. Z Sumby pochodzi jedna z najbardziej charakterystycznych w Indonezji i cenionych na całym świecie, kunsztownie wykonana tkanina – ikat.  Podczas wizyt w wioskach będziemy mogli zobaczyć kobiety wytwarzające tradycyjnymi metodami tę tkaninę (w wioskach istnieje możliwość zakupu tkanin oraz innych przedmiotów wytwarzanych przez mieszkańców). Przejazd do Kampung Praygoly gdzie znajduje się najstarszy kamienny grobowiec Watu Kajiwa. Po drodze będziemy mijali pole, na którym w lutym lub w marcu odbywa się najbardziej emocjonujący starożytny rytuał wojenny Sumby Zachdniej – Pasola. Dwie grupy ubranych w tradycyjne stroje mężczyzn jeżdżąc na koniach walczy ze sobą przy  pomocy włóczni. Przejazd na dziewiczą plażę Marosi, obiad w formie suchego prowiantu. Czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

8 dzień: Sumba
Śniadanie. Przejazd do rejonu Kodi, położonego w zachodniej części wyspy. Po drodze obejrzenie starożytnych kamiennych grobowców oraz wizyta w typowych dla zachodniej części wyspy wioskach, w których pokryte trawą dachy są jeszcze bardziej strzeliste. Wioski te niejednokrotnie malowniczo położone są nad brzegiem morza.
W miarę możliwości przejście plaża i przez rzekę do wioski Wainyapu. Obiad w formie suchego prowiantu. Przejazd na północne wybrzeże wyspy. Kolację i nocleg w hotelu.

9 dzień: Sumba – Bali
Śniadanie. W miarę możliwości czas wolny. Transfer na lotnisko w Tambolaka, przelot do Denpasar na wyspie Bali. Przylot. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Nocleg.

10 dzień: Bali – Flores – archipelag Komodo
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Denpasar, przelot na wyspę Flores do Labuan Bajo. Przylot, przejazd do portu, zaokrętowanie na łodzi, która na najbliższe dwa dni zamieni się w nasz pływający hotel i restaurację. Środkowy pokład jest zadaszony i przeznaczony dla pasażerów, w ciągu dnia służy on do podziwiania spektakularnych krajobrazów archipelagu Komodo w skład którego wchodzi przezroczysta, turkusowa woda z widocznymi na dnie rafami koralowymi oraz w większości bezludne wysepki o niesamowitych kształtach i kolorach z piaszczystymi plażami.
Dopłynięcie do wyspy RINCA wchodzącej w skład Parku Narodowego Komodo (lista UNESCO), zejście na ląd. Spacer po wyspie (lekki trekking około 1,5 godziny) w towarzystwie naszego przewodnika oraz rangersa z wyspy, w czasie którego będziemy szukali największej jaszczurki na świecie – warana zwanego także smokiem z Komo. Warany są endemicznym gatunkiem, żyjącym w swoim naturalnym środowisku jedynie na wyspach Komodo, Rinca oraz Gili Motag. Archipelag Komodo jest najbardziej suchym rejonem w Indonezji, wyspy w znacznej części pokryte są sawanną będącą ulubionym miejscem pobytu waranów, rosną na nich także wysmukłe palmy, a na wybrzeżu występują lasy namorzynowe. Powrót na łódź, wypoczynek i kontynuacja rejsu w kierunku niewielkiej wysepki KALONG porośniętej mangrowcami, będące naturalnym środowiskiem dla nietoperzy zwanych latającymi lisami. Późnym popołudniem setki nietoperzy lecą na okoliczne wysepki w poszukiwaniu pożywienia. Stada lecących nietoperzy na tle zachodzącego słońca stanowi niezapomniany widok.
Obiad i kolacja na pokładzie łodzi. Na noc łódź cumuje na spokojnych wodach nieopodal wyspy Kalong. Nocleg na łodzi w kabinach na dolnym pokładzie lub pod rozgwieżdżonym niebem.

11 dzień: Komodo – Labuan Bajo
Śniadanie. Kontynuacja rejsu na wyspę KOMODO, przypłyniecie do przystani Loh Liang, spacer po wyspie (lekki trekking około 2 godziny) w towarzystwie naszego przewodnika oraz rangersa z wyspy, w czasie którego będziemy mieli okazję poznać faunę i florę wyspy, oraz przy odrobinie szczęścia zobaczyć warany w ich naturalnym środowisku. Przed powrotem na łódź możliwość zakupu pamiątek z tego rejonu Indonezji. Kontynuacja rejsu do Pantai Merah (Czerwona Plaża) która kolor swój zawdzięcza licznie występującym w rejonie czerwonym koralowcom. Dla osób chętnych możliwość nurkowania z maską i fajką na otaczającej wyspę rafie koralowej. Turkusowe wody kryją rafy koralowe będące jedną z największych atrakcji Parku Narodowego Komodo i uważane są za jedne z najatrakcyjniejszych w Azji Południowo-Wschodniej. Obiad na pokładzie łodzi. Kontynuacja rejsu do portu w Labuan Bajo na wyspie Flores. Zakończenie rejsu.
Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

12 dzień: Labuan Bajo – Bali
Śniadanie. Zwiedzanie jaskini Batu Cermin nazywanej też Lustrzaną Skałą. Powrót do hotelu, czas wolny, transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Bali do Denpasar. Przylot, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

13 – 14 dzień: Bali
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na piaszczystych plażach „rajskiej wyspy”, kąpiele w Oceanie Indyjskim oraz hotelowym basenie. Dla osób chętnych fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych, nurkowanie lub zwiedzanie malowniczego interioru wyspy. Nocleg.

15 dzień: Bali – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Denpasar. Przelot do Warszawy.

16 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy

Terminy dowolne, impreza realizowana od 2 osób.

Cena od osoby w pokoju 2-osobowym przy:

2 -3 osobach: 3 350 USD
4 -5 osobach: 3 050 USD
6 -7 osobach:  2 930 USD
8 -9 osobach: 2 840 USD
10-11 osobach: 2 760 USD

Cena obejmuje:
– przejazdy na Jawie i Bali klimatyzowanym samochodem lub mikrobusem zgodnie
z programem, na Sumbie i Flores możliwy samochód bez klimatyzacji
–  przeloty na trasie Dżakarta – Yogyakarta – Bali – Sumba – Bali – Flores – Bali
–  zakwaterowanie w hotelach 4**** w Dżakarcie, Yogyakarcie, w Labuan Bajo
na Flores oraz na Bali w pokojach 2 osobowych z łazienką i klimatyzacją
–  zakwaterowanie na Sumbie w hotelach/lodgach o standardzie turystycznym
w pokojach 2 osobowych z łazienką
– zakwaterowanie na łodzi w czasie rejsu po archipelagu Komodo
– śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych
– opiekę anglojęzycznych pilotów lokalnych/przewodników
– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
– VAT

Cena nie obejmuje:
– przelotu na trasie Warszawa – Dżakarta, Denpasar – Warszawa (przez jeden z
europejskich lub azjatyckich portów lotniczych) cena od 3 550 PLN
– wizy do Indonezji  25 USD (wiza załatwiana na lotnisku po przylocie do Dżakarty)
– opłat lotniskowych w Indonezji około 70 USD (płatnych gotówką w danych portach
lotniczych)
– zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych
– opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie
i fotografowanie

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 695 USD

W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie !!!

Przykładowe połączenia lotnicze: Warszawa – Dżakarta, Denpasar – Warszawa:

1. przelot liniami lotniczymi KLM cena biletu od 3 550 PLN

odlot z Warszawy do Amsterdamu o godzinie 17:15, przylot o 19:15
odlot z Amsterdamu do Dżakarty o godzinie 20:50, przylot o 17:25 (następnego dnia)

odlot z Denpasar do Amsterdamu o 20:35, przylot o 07:15  (następnego dnia)
odlot z Amsterdamu do Warszawy o 09:50, przylot o 11:45

2. przelot liniami lotniczymi Emirates oraz Garuda Indonesia 3 930 PLN, przelot liniami lotniczymi Emirates oraz Air Asia 3 550

odlot z Warszawy do Dubaju o 14:45, przylot o 22:15
odlot z Dubaju do Dżakarty o 04:15, przylot o 15:40

odlot z Denpasar do Dżakarty 18:30, przylot o 19:25 (przelot Garuda Indonesia)
lub
odlot z Denpasar do Dżakarty 18:20, przylot o 19:05 (przelot Air Asia)
a następnie
odlot z Dżakarty do Dubaju o 00:40, przylot o 05:30
odlot z Dubaju do Warszawy o 07:25, przylot o 11:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę