fbpx

Chiny Południowe

Wyjątkowy, autorski program sinologa Jacka Świercza. Wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów wyjątkowych podróży.

Polecamy też wycieczkę: Esencja Chin. Od Pekinu do Szanghaju.

1 dzień: Warszawa – Chengdu
Spotkanie grupy na Lotnisku Chopina w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Chengdu lub Chongqingu przez jeden z azjatyckich lub europejskich portów lotniczych.

2 dzień: Chengdu
Przylot do Chengdu Chongqingu, transfer do hotelu, odpoczynek.  W miarę możliwości spacer po zabytkowej uliczce Jinlin. Kolacja. Dla osób chętnych opcjonalnie udział w przedstawieniu „opery syczuańskiej” koszt 30 USD. Nocleg.

Chengdu

3 dzień: Chengdu – Leshan – Chengdu
Śniadanie. Wizyta w Instytucie Hodowli Pandy, możliwość zobaczenia pandy będącej symbolem Chin i  uważanej za skarb narodowy.  Wycieczka do LESHAN, obejrzenie największego na świecie posągu Buddy (lista UNESCO), mierzącego 71 m. Rejs po rzece Qingyi dający okazję do przyjrzenia się temu wykutemu w zboczu  rzeki kolosowi. Wizyta w świątyni Lingyun. Powrót do Chengdu.  Kolacja  w stylu syczuańskim. Nocleg.

Zobacz tekst Jacka Świercza: Każdy Chińczyk kocha pandy.

4 dzień: Chengdu – Lijiang
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Lijiang,  miasteczka usytuowanego u podnóży Himalajów na wysokości ok. 2400 m. n.p.m. Kolorytu temu niezwykłemu miejscu dodaje zamieszkująca w nim mniejszość narodowa Naxi, pielęgnująca swoją kulturę i religię,  określaną mianem Dongba. Zwiedzanie LIJIANG:  Stare Miasto z niezwykle malowniczym labiryntem wąskich uliczek i zabudową będącą jednym z najwspanialszych przykładów tradycyjnej architektury chińskiej (lista UNESCO), wizyta w Pałacu Mu – dawnej siedzibie królów ludu Naxi. Wizyta w tym  miasteczku  to niezwykłe przeżycie dla miłośników dawnych Chin. Kolacja. Nocleg.

Leshan

5 dzień: Lijiang– Staw Czarnego Smoka – Shuhe – Lijiang
Śniadanie. Staw Czarnego Smoka – spacer po malowniczym parku, z którego rozciąga się wspaniały widok na dominującą nad okolicą Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka (obowiązkowy temat wszystkich pocztówek z Lijiang). Spacer po wiosce mniejszości narodowej Naxi. Wizyta w klasztorze Yufeng – lamaistycznej świątyni, w której poczuć można atmosferę Tybetu.  Stare Miasto w SHUHE – maleńkie dawne miasteczko, w którym grupa etniczna Naxi w niezmienny sposób  kultywuje swoje zwyczaje. Powrót do Lijiang. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

6 dzień: Lijiang – Dali
Śniadanie. Przejazd autokarem malowniczą trasą z widokiem na pola ryżowe do DALI – miasta zamieszkanego  głównie przez mniejszość narodową Bai. Wizyta w Xizhou – typowej wiosce mniejszości narodowej Bai, będącej jedną z większych atrakcji turystycznych w tym rejonie. Udział w tradycyjnej ceremonii picia herbaty. Przejażdżka łodziami po malowniczym jeziorze Erhai. Spacer i zwiedzanie Starego Miasta. Kolacja w restauracji prowadzonej przez mniejszość  Bai. Zakwaterowanie i nocleg w domu gościnnym w stylu charakterystycznym dla tej grupy etnicznej.

Staw Czarnego Smoka

7 dzień: Dali – Kunming
Śniadanie. Zwiedzanie okolic Dali. Świątynia Trzech Pagód – malownicze, najstarsze w tej części Chin ceglane pagody pochodzące z IX i X w. Przejazd autokarem do Kunmingu – stolicy prowincji  Yunnan Kolacja. Nocleg

8 dzień: Kunming – Kamienny Las – Kunming
Śniadanie. Zwiedzanie największej atrakcji prowincji Yunnan – słynnego KAMIENNEGO LASU będącego zespołem szarych, wapiennych pinakli osiągających wysokość do 30 m. ukształtowanych  w dziwne formy przez erozyjną działalność deszczu i wiatru. Kolacja. Nocleg w Kunmingu.

9 dzień: Kunming – Guilin
Śniadanie. Zwiedzanie KUNMINGU: spacer po centrum miasta i  wizyta w Świątyni Bambusowej z unikalną kolekcją figur buddyjskich. Transfer na lotnisko, przelot do Guilin. Kolacja i nocleg.

Kunming. Kamienny Las

10 dzień: Guilin – Yangshuo
Śniadanie. Transfer do przystani. Rejs rzeką Li (ok. 4 godzin) do malowniczego miasteczka Yangshuo wzdłuż niezwykłych formacji krasowych, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie,. Prosty lunch w czasie rejsu. W Yangshuo – zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na relaks i chłonięcie atmosfery tego niezwykłego miejsca. Powrót na kolację i nocleg do Guilin.

11 dzień:  Guilin – Kanton
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy w Guilin. Przejazd szybkim pociągiem do Kantonu (Guangzhou). Zwiedzanie KANTONU, położonego w delcie Rzeki Perłowej: Akademia Rodziny Chen – rozległy kompleks budynków z niezwykłymi, bogato rzeźbionymi dachami charakterystycznymi dla południa Chin. Obiad – tradycyjne kantońskie przekąski „dimsum”. Spacer po wyspie Shamian. Przejazd na nocleg do hotelu w Zhuhai, posiadającego status wolnej strefy ekonomicznej.

Makau

12 dzień: Kanton – Makau
Śniadanie. Przejazd autokarem do granicy z Makau.  Przekroczenie granicy. Przejazd i zwiedzanie MAKAU – do 20 grudnia 1999 roku kolonii portugalskiej, zdecydowanie różniącego się wyglądem i atmosferą od pobliskiego Hongkongu: Świątyni  Kun Iam (w której znajduje się 18 figur mądrych mężów, uważa się że jedna z nich przedstawia Marco Polo), dawnego kościoła św. Pawła, cytadeli mieszczącej Muzeum Makau, w którym można obejrzeć wystawy poświęcone największym osiągnięciom cywilizacji chińskiej oraz historii Makau. Kolacja. Wieczorem czas wolny na oglądanie pięknie iluminowanych kasyn. Nocleg.

13 dzień: Makau – Hongkong
Śniadanie. Przepłynięcie promem  do HONGKONGU. Zwiedzanie: Port Wiktorii, wjazd  na  Wzgórze Wiktorii skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wizyta w Aberdeen, porcie Jamesa Bonda (dla osób chętnych fakultatywnie możliwość przejażdżki sampanem). Obiad w  słynnej  “pływającej” restauracji “Jumbo”. Półwysep Kowloon : Golden Mile (Nathan Road) i  Avenue of  Stars. Nocleg.

14 dzień: Hongkong – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odlot do Warszawy.

Pływająca restauracja “Jumbo”

15 dzień: Warszawa
Przylot na Lotnisko Chopina w Warszawie.

 

Zobacz opinie Turystów o tej wycieczce.

 

Termin: na zamówienie grupy.

 

Cena imprezy: w zależności od wielkości grupy.

 

Cena obejmuje:
–  przelot na trasie Warszawa – Chengdu lub Chongqing, Hongkong – Warszawa przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych,
– przeloty w Chinach na trasach: Chengdu – Lijiang, Kunming – Guilin wraz z opłatami lotniskowymi,
– przejazd szybką koleją na trasie Guilin – Kanton,
– przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem,
– zakwaterowanie w hotelach 4* i 3* w pokojach 2-osobowych z  łazienkami,
– śniadania w większości w formie bufetu, obiady i kolacje wg programu,
– rejs po rzece Li z obiadem,
– przejazd promem z Makau do Hongkongu,
– wizę do Chin (wiza załatwiana w trybie normalnym – paszport potrzebny na min 10 dni roboczych, cena wizy 220 PLN),
– opiekę pilota – sinologa –  Jacka Świercza na całej trasie oraz pilotów lokalnych,
– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż),
– VAT.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 300 USD – płatne po przylocie do Chengdu,
– obowiązkowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych 70 USD/os.,
– opłat za filmowanie i fotografowanie,
– ewentualnej dopłaty do ekspresowego załatwienia wizy do Chin,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego 670 USD.

 

Polecamy też: Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku.

 

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę