Bardzo dziękuję za wspaniałą, pełną wrażeń wycieczkę z Państwa biurem do Jordanii. Okazało się ,że Jordania to nie tylko Petra, ale piękny kraj z wieloma zabytkami takimi jak cytadela w Ammanie, Dżarasz, czy zamki z okresu wypraw krzyżowych. Na zawsze pozostanie w mojej pamięci widok z Góry Nebo na Ziemię Świętą i posadzka z najstarszą mapą Ziemi Świętej w kościele w Madabie. Pan Krzysztof w roli pilota wycieczki bardzo dbał o dobre samopoczucie uczestników poprzez dostarczanie dodatkowych atrakcji takich jak: kolacje z miejscowym jedzeniem, fajką wodną, miejscowym winem czy baranem pieczonym metodą beduinów na pustyni Wadi Rum. Wielkie wrażenie robi pustynia Wadi Rum. Zachwyca jej wygląd przed wschodem słońca, jak również podczas safari odkrytymi samochodami. Na uwagę zasługuje olbrzymia wiedza P. Krzysztofa i miejscowego przewodnika . Wszyscy byliśmy pod wrażeniem życzliwości i przyjaźni mieszkańców. Gorąco polecam wyprawy z biurem Matys Travel.
1 dzień : Warszawa – Delhi
Przelot z Warszawy do Delhi przez jeden z azjatyckich lub europejskich portów lotniczych.
2 dzień: Delhi
Przylot do Delhi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek.
Śniadanie. Zwiedzanie DELHI: Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Brama Indii, budynki rządowe i Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Meczet Piątkowy (w miarę możliwości). Kolacja. Nocleg.
3 dzień: Delhi – Mandawa
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Delhi – Qutab Minar (lista UNESCO). Przejazd do rejonu Szekhawati do MANDAWA, zwiedzanie domów bogatych kupców (havele) marwarskich, słynących z elewacji zdobionych wielobarwnymi malowidłami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Magiczna architektura Radżastanu. Bikaner
4 dzień: Mandawa – Bikaner
Śniadanie. Wizyta w pobliskiej wiosce, w której możemy zobaczyć z bliska pracę żyjących w niej kobiet oraz zapoznać się z ich stylem bycia oraz kulturą. Przejazd do Bikaneru, będącego jednym z trzech potężnych pustynnych królestw Radżastanu, położonym na szlaku karawan prowadzącym do Azji Środkowej i do Chin. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
5 dzień: Bikaner
Śniadanie. Zwiedzanie BIKANERU: zbudowanego w XVI w. nigdy nie zdobytego fortu Dźunagarh uważanego za jedną z najlepiej zachowany i najbogaciej dekorowanych budowli obronnych w Radżastanie. Fort otoczony jest niemal kilometrowej długości murem z piaskowca oraz otoczony fosą. Następnie przejazd i wizyta na farmie wielbłądów z której pochodzi znacząca część populacji wielbłądów żyjących w Indiach w tym wielbłądy służące w armii indyjskiej. Przejazd do DESNOK, zwiedzanie świątyni Karni Mata nazywanej też świątynią szczurów, w której zwierzęta te uważane są za święte. Powrót do Bikaneru. Kolacja. Nocleg.

Pustynie Radżastanu
6 dzień: Bikaner – Dżajsalmer
Śniadanie. Przejazd do położonego w sercu pustyni Thar założonego w XII w. dawnego pustynnego królestwa Dżajsalmeru, które podobnie jak Bikaner rozwijał się dzięki strategicznemu położeniu na szlaku karawan. Przyjazd, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
7 dzień: Dżajsalmer
Śniadanie. Zwiedzanie DŻAJSALMERU: położonego na szczycie wzgórza Fortu (lista UNESCO), słynnego z architektury, bazarów oraz powstających tu miniatur. Wizyta w pięknie rzeźbionej w kamieniu dźinijskiej świątyni, spacer wąskimi uliczkami, zwiedzanie haveli Patwon-ki należącej do jednego z najbogatszych kupców w Dżajsalmerze handlującego jedwabiem, opium i brokatem. Po południu przejazd na pustynię Thar do Sam, przejażdżka na wielbłądach po piaszczystych wydmach pustyni. Kolacja. Nocleg.
8 dzień: Dźajsalmer – Dżodhpur
Śniadanie. Przejazd do DŻODHPURU, drugiego pod względem wielkości miasta w Radżastanie, nazywanego także „Błękitnym Miastem”. Zwiedzanie okazałego wznoszącego się nad miastem na wzgórzu fortu Mehrangarh uważanego za jedną z najbardziej majestatycznych budowli obronnych w Radżastanie. Za surowymi murami fortu znajdują się wspaniale wyposażone pałace z bogatą, różnorodną kolekcją tworzące Muzeum Fortu Mehrangarh będące najlepszym pałacowym muzeum Radżastanu. Następnie obejrzenie muzeum mieszczącego się w zbudowanym w latach 30 XX w. dla maharadży Umajda Singha pałacu Umaid Bhawan, będącego jedną z największych prywatnych rezydencji na świecie. Obecnie część pałacu nadal nadal zamieszkiwana jest przez wnuka maharadży, a pozostałą część przekształcono w luksusowy hotel. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dźajselmar
9 dzień: Dżodhpur – Ranakpur – Udaipur
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie pochodzącego z XV w. kompleksu świątynnego RANAKPUR. Dżinijska świątynia Adinath jest najwspanialszym zabytkiem świątynnym w zachodnich Indiach. Zbudowana z białego marmuru świątynia zachwyca zarówno swoją architekturą jak i mistrzostwem dekoracji rzeźbiarskiej. Każda z 1444 znajdujących się tutaj kolumn pokryta jest innymi rzeźbionymi motywami kwiatowymi, z fascynującą grą świateł i cieni. Obiad w malowniczej scenerii ogrodu Maharani Bagh. Przejazd na nocleg do Udajpuru malowniczo położonego w dolinie otoczonej pierścieniem wzgórz Aravali.
10 dzień: Udajpur
Śniadanie. Zwiedzanie UDAJPURU – uważanego za najpiękniejsze i najbardziej romantyczne miasto Radżastanu z malowniczymi jeziorami, kwitnącymi ogrodami, marmurowymi pałacami i świątyniami stanowiące oazą na pustyni Thar. Zwiedzanie Pałacu Miejskiego będącego największą rezydencją królewską w Radżastanie, zajmującą obszar około 2 ha. Pałac Miejski składa się z kilku pałaców budowanych lub unowocześnianych przez kolejnych maharadżów Udajpuru między XVI a XX wiekiem. Następnie wycieczka rejsową łodzią po jeziorze Pichola w czasie której zwiedza się pałace zbudowane na wyspach: Dżag Mandir będący siedzibą księcia Khurrama (późniejszego cesarza Szahdżachana – budowniczego Taj Mahal) oraz Dżag Niwas dawny pałac letni maharadży, obecnie jeden z najwspanialszych hoteli na świecie, służący także jako sceneria w wielu filmach m.in. „Ośmiorniczka” z Rogerem Moorem w roli Jamesa Bonda. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
11 dzień: Udajpur – Puszkar
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie jednego ze świętych miast wyznawców hinduizmu PUSZKARU – będącego jedynym w Indiach miejscem kultu boga Brahmy. Zwiedzanie jedynej w Indiach i jednej z nielicznych na świecie świątyń boga Brahmy stwórcy wszechświata. Wizyta nad pobliskim jeziorem, które uważane jest za cudowne i uzdrawiające. Licznie przybywający do miasta pielgrzymi odbywają rytualne kąpiele w wodach świętego jeziora. Jesienią odbywają się w Puszkarze słynne trwające niemalże daw tygodnie targi wielbłądów ściągające tysiące pielgrzymów, mieszkańców Radżastanu i turystów. Transakcjom kupna-sprzedaży towarzyszy wiele imprez takich jak pokazy tańców wielbłądów, gonitwy czy konkursy piękności wielbłądów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Pałac Wiatrów w Dżajpurze
12 dzień: Puszkar – Dżajpur
Śniadanie. Przejazd do Dżajpuru. Po drodze zwiedzanie FORTU AMBER, dawnej siedziby maharadży Dźaipuru. Wjazd do fortu jeepami. Na terenie fortu znajdują się liczne budowle przeznaczone do użytku prywatnego i publicznego, dziedzińce, świątynie oraz bramy. Z górnych pięter fortu roztacza się malowniczy widok na leżące w dole miasto, jezioro Maota oraz okoliczne wzgórza. Przyjazd do DŹAIPURU – stolicy Radżastanu, zwanego „Różowym Miastem”: Zwiedzanie Muzeum Pałacu Miejskiego będącego wspaniałym przykładem połączenia architektury mogolskiej i radźpuckiej z przestronnymi, otwartymi budynkami publicznymi, pięknymi, bogato rzeźbionymi portalami niejednokrotnie wykonanymi z marmuru, obejrzenie ekspozycji przybliżających kulturę Radźputów oraz historię maharadżów Dźaipuru. Część kompleksu stanowią prywatne budowle będące siedzibą maharadży (nie udostępnione do zwiedzania). W pobliżu pałacu znajduje się słynne obserwatorium astronomiczne – Dźantar Mantar zbudowane w pierwszej połowie XVIII w przez założyciela Dźaipuru – maharadżę Sawai Dźaj Singh II. Postój przy stojącym przy głównej ulicy Pałacu Wiatrów będącym wizytówką Dźajpuru. Bogato dekorowana fasada z szeregiem wykuszowych okien i balkonów z ażurowymi przesłonami służyła zamieszkującym w pałacowym haremie kobietom do obserwacji toczącego się gwarnego życia na głównej ulicy miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
13 dzień: Dźaipur – Fatehpur Sikri – Agra
Śniadanie. Przejazd do Agry, po drodze zwiedzanie FATEHPUR SIKRI (lista UNESCO) – miasta wybudowanego przez cesarza Akbara w 1569 r. Zabytkowa część miasta zbudowana jest z czerwonego piaskowca i łączy cechy architektury hinduskiej i muzułmańskiej. Przyjazd do Agry, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
14 dzień: Agra – Sikandra – Agra
Rano dla chętnych fakultatywnie podziwianie Tadź Mahal o wschodzie słońca. Śniadanie. Zwiedzanie AGRY – stolicy imperium Mogołów: Czerwonego Fortu (lista UNESCO) zbudowanego w II połowie XVI w. przez cesarza Akbara na zachodnim brzegu rzeki Jamuny. Fosa oraz potężne mury z czerwonego piaskowca otaczają kompleks bogato zdobionych, ażurowych budowli i pawilonów wykonanych z białego marmuru, służących do celów publicznych i prywatnych. Przejazd i zwiedzanie jednej z najsłynniejszych budowli na świecie – Tadź Mahal (lista UNESCO) wykonanego z białego marmuru grobowca wzniesionego przez cesarza Szahdźahana dla zmarłej w 1631 roku jego ukochanej małżonki Mumtaz Mahal. Następnie przejazd i zwiedzanie pięknej marmurowej świątyni Radha Soami w dzielnicy Dayal Bagh oraz grobowca cesarza Akbara Wielkiego w SIKANDRZE. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
15 dzień: Agra – Delhi
Śniadanie. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja. Transfer na lotnisko.
16 dzień: Delhi Warszawa
Odlot z Delhi. Przylot do Warszawy.
Terminy dowolne, impreza realizowana od 2 osób
Cena od osoby w pokoju 2-osobowym przy:
2 osobach: 2 590 USD
3-5 osobach: 2 100 USD
6-8 osobach: 1 820 USD
9-10 osobach: 1 620 USD
Powyższe ceny ważne są do 31 października 2014 roku
Cena obejmuje:
– przejazdy klimatyzowanym samochodem lub mikrobusem zgodnie z programem
– zakwaterowanie w hotelach 3***+/4**** oraz w hotelach Heritage (zlokalizowanych w
dawnych pałacach i fortach) w pokojach 2 os. z łazienką
– śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem
– przejażdżka po wydmach na wielbłądach w Dżajsalmerze
– wycieczka łodzią po jeziorze Pichola w Udajpurze
– wjazd jeepemi do fortu Amber
– opiekę anglojęzycznych pilotów lokalnych/przewodników
– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
– VAT
Cena nie obejmuje:
– przelotu na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa (przez jeden z europejskich lub azjatyckich
portów lotniczych) cena od 2 150 PLN
– wizy do Indii około 250 PLN
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 120 USD
– zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych
– opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie
i fotografowanie
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 295 USD
W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie !!!
Przykładowe połączenia lotnicze: Warszawa – Delhi – Warszawa:
1. przelot liniami lotniczymi Swiss cena biletu od 2 150 PLN
odlot z Warszawy do Zurychu o 09:35, przylot o 11:40
odlot z Zurychu do Delhi o 12:45, przylot o 23:55
odlot z Delhi do Zurychu o 01:15, przylot o 06:20
odlot z Zurychu do Warszawy o 07:10, przylot o 09:00
2. przelot liniami lotniczymi Lufthansa, cena biletu od 2 150 PLN
odlot z Warszawy do Monachium o 08:50, przylot o 10:25
odlot z Monachium do Delhi o 11:55, przylot o 23:00
odlot z Delhi do Monachium o 00:45, przylot o 05:40
odlot z Monachium do Warszawy o 11:00, przylot o 12:30
3. przelot liniami lotniczymi Austrian cena biletu od 2 200 PLN
odlot z Warszawy do Wiednia o 10:35, przylot o 11:55
odlot z Wiednia do Delhi o 13:15, przylot o 00:05 (następnego dnia)
odlot z Delhi do Wiednia o 01:35, przylot o 05:55
odlot z Wiednia do Warszawy o 09:40, przylot o 10:55
Dodaj komentarz