fbpx

Wyspy Sołowieckie + Petersburg

Wyjątkowa wycieczka objazdowa. Główną atrakcją są Sołowki (Wyspy Sołowieckie). Po drodze zwiedzamy też Sankt Petersburg, Carskie Sioło i Peterhof. W programie także wyspa Kiży ze słynnym zespołem architektury drewnianej.

1 dzień: WARSZAWA PETERSBURG

Zbiórka uczestników w porcie lotniczym Okęcie. Przelot do Petersburga. Przejazd główną arterią miasta: słynny Newski Prospekt – spacer. Zobaczymy Sobór Kazański, Dom Knigi, monument Katarzyny II, rosyjską Bibliotekę Narodową Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

peterhof fontanny petersburg rosja

Petersburg, Peterhof

2 dzień: SANKT PETERSBURG PETERHOF

Śniadanie, dalsze objazdowe zwiedzanie miasta: Pole Marsowe, wyspa Wasilewska, Krążownik Aurora, Pałac Michajłowski, Monastyr Smoleński. Wizyta w Soborze św. Piotra i Pawła, słynny Peterhof – jedna z najpiękniejszych rezydencji carów pod Petersburgiem. Zwiedzimy pałac oraz przespacerujemy się po wspaniałym parku, w którym najbardziej imponujący jest widok na kaskadowy zespół fontann ozdobionych szeregiem złoconych posągów. Obiadokolacja, nocny przejazd pociągiem do Kiem.

3 dzień: WIELKA WYSPA SOŁOWIECKA

W godzinach rannych przeprawa statkiem na Wielką Wyspę Sołowiecką. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek.

Następnie zwiedzanie kompleksu klasztornego otoczonego potężnym cyklopim murem: cerkiew Zwiastowania, sobór Przemienienia Pańskiego, cerkiew Zaśnięcia NMP, cerkiew św. Mikołaja z dzwonnicą, cerkiew Uspieńska – wszystkie obiekty znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Sołowki, cerkiew

Wyspy Sołowieckie, cerkiew

4 dzień: ŁAGRY GÓRA SIEKIERNA

Po śniadaniu, zwiedzanie Sołowieckiego Obozu Robót Przymusowych Specjalnego Przeznaczenia – pierwowzoru stalinowskich łagrów, w których więźniami byli zarówno przestępcy kryminalni, jak i osoby podejrzane politycznie. Następnie przejazd na najwyższy punkt wyspy – górę Siekierną – skąd rozpościera się imponujący widok na Sołowki. Zwiedzimy tu również cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego z 1862 roku, która pełniła też funkcję latarni morskiej, wskazując drogę statkom na Morzu Białym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: SOŁOWKI

Po śniadaniu, zwiedzanie ogrodu botanicznego, założonego przez mnichów w 1822 roku, jednego z najbardziej wysuniętych na północ w Rosji. Ponadto, zobaczymy święte miejsca Cerkwi Prawosławnej oraz miejsce w który funkcjonował jeden z najcięższych obozów pracy. Po południu rejs łodzią po kanałach Sołowek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: SOŁOWKI WYSPA ZAJĘCZA  KIEM

Śniadanie. Wykwaterowanie. Kontynuacja zwiedzania archipelagu. Rejs kutrem na sąsiednie wyspy – Wielkie wyspy Zajęcze. Zwiedzanie: największe pogańskie świątynie II – I w. p.n.e. Po południu powrót. Następnie przeprawa morzem Białym do Kiem. Nocleg i kolacja.

Kiży, perła architektury drewnianej

7 dzień: PIETROZAWODSK

Śniadanie. Wyjazd do Pietrozawodska. Wizyta w Muzeum Petroglifów. Obiad. Przyjazd do Rezerwatu Przyrody Kivach, słynącego z wodospadu – drugiego co do wielkości na terenie nizinnej Europy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: KIŻYPIETROZAWODSK SANKT PETERSBURG

Śniadanie. Zwiedzanie wyspy Kiży, na której znajduje m.in. skansen architektury drewnianej – został wpisany na listę UNESCO, kaplica Michała Archanioła, Cerkiew Przeobrażenia Pańskiego, w której znajduje się ikonostas składający się z 102 ikon. W trakcie zwiedzania przerwa na obiad (pakiety obiadowe). Powrót do Pietrozawodska, kolacja. Nocny przejazd pociągiem do St. Petersburga.

9 dzień: SANKT PETERSBURG – CARSKIE SIOŁO

Przyjazd do St. Petersburga w godzinach porannych. Wyjazd do Carskiego Sioła – zespołu pałaców i parków, w skład którego wchodzi Pałac Katarzyny z Bursztynową Komnatą, łaźnie pompejańskie, Agatowe Komnaty, wiszący ogród, Park Katarzyny z Wielkim Stawem i Skrzypiącym Pawilonem, Park Aleksandrowski, Liceum Cesarskie – najbardziej elitarna rosyjska szkoła tamtych czasów. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień: SANKT PETERSBURG – WARSZAWA

Śniadanie, przed południem czas wolny. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Polski.


TERMIN:
21.08.2020 – 30.08.2020 r. – są wolne miejsca, zapraszamy!

CENA: 5.950 PLN + 590 EUR

Cena zawiera:
– przeloty na trasie Warszawa – Sankt Petersburg – Warszawa
– noclegi w hotelach (pokoje 2 osobowe)
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
– transport komfortowym busem na trasie zwiedzania
– przejazd pociągiem na trasie St. Petersburg – Kiem i Pietrozawodsk – St. Petersburg
– opiekę polskojęzycznego pilota
– ubezpieczenie turystyczne
– przeprawy statkiem na Wyspach Sołowieckich
– składkę na TFG

Cena nie obejmuje:
– wizy rosyjskiej: 350 PLN
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 50 EUR
– napiwków w kwocie: 30 EUR
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 230 EUR.

Polecamy też naszą wycieczkę nad Bajkał.

Zobacz jedną z opinii:
Wróciliśmy z wyprawy na Wyspy Sołowieckie, cudownej wycieczce na którą czekaliśmy i będzie w naszej pamięci na zawsze. Biuro Krzysztofa Matysa jak zwykle stanęło na wysokości zadania. Program, noclegi, cała oprawa, a za sprawą Jacka wiedza jaką nam przekazał, niesamowita, rodzinna atmosfera, jego empatia i chęć dogodzenia każdemu sprawiało, że czuliśmy się jak starzy znajomi. Rewelacyjna grupa, żal było się rozstawać i za to dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki. Wszystkie wyjazdy z Biurem Krzysztofa są dopięte na ostatni guzik. Ogromną przyjemnością są wszystkie wyjazdy z Nimi. Polecam z całego serca wszystkim niezdecydowanym, a my czekamy na terminy letnio-jesienne na 2020 rok. Grażyna i Piotr.
Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi opiniami o naszym biurze.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (około 18 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. W 2023 r. wycieczka wydłużona o 1 dodatkowy dzień, a więc jeszcze bardziej atrakcyjna.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę