fbpx

Suwalszczyzna i Litwa

Piękny region północno-wschodniej Polski jest wymarzonym miejscem na wyjazd typu incentive. Dodatkowym atutem jest regionalna kuchnia (kartacze, soczewiaki, mrowisko, sękacz…) i ciekawe trunki.

Dzień 1: PRZYJAZD DO SUWAŁK

Przyjazd Gości do hotelu w Suwałkach. Zakwaterowanie. Uroczysta kolacja powitalna „Zapomniane smaki Suwalszczyzny”, podczas której będą mieli Państwo okazję spróbować regionalnych potraw Suwalszczyzny. Po kolacji wieczór integracyjny przy muzyce w hotelowym nocnym klubie.

Czarna Hańcza, fot. R. Zakrzewska

Dzień 2: SUWALSZCZYZNA

Śniadanie. Zwiedzanie Suwalszczyzny – przejazd do Wodziłek – urokliwej wsi staroobrzędowców. To nieduża miejscowość, w której zachowało się tradycyjne drewniane budownictwo. Założona została przez rosyjskich uchodźców religijnych, którzy byli prześladowani po rozłamie kościoła prawosławnego. Największą atrakcją wsi jest zabytkowa świątynia starowierców – tzw. molenna, pochodząca z 1921 roku.

Przejazd do miejscowości Płociczno, w której znajduje się stacja Wigierskiej Kolejki Wąskotorowej. Jest to zabytkowa kolejka, której trasa prowadzi przez Puszczę Augustowską oraz fragment Wigierskiego Parku Narodowego. Podczas podróży planowane są dwa krótkie postoje nad jeziorami, natomiast ostatnim miejscem będzie dłuższy postój w „Zielonej Karczmie”, z obiadem w formie ogniska i biesiady przy dźwiękach akordeonu.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3: SPŁYW KAJAKOWY

Śniadanie. Spływ kajakowy Czarną Hańczą – to jedna z najbardziej atrakcyjnych rzek Suwalszczyzny. Jej nurt jest różnorodny – od spokojnego w okolicach jezior do szybkiego, często przypominającego nurt rzeki górskiej. Sprawia to, że Czarna Hańcza jest idealną trasą dla wszystkich kajakarzy – tych mniej i bardziej doświadczonych.

W trakcie rejsu proponujemy postój i odpoczynek na licznych polanach wzdłuż rzeki, a w miejscowości Studziany Las zaprosimy Państwa na regionalny poczęstunek: pyszne kartacze oraz ognisko z kiełbaskami.

Wyjątkową atrakcją w czasie postoju będzie relaks w ruskiej bani – tradycyjnej łaźni parowej, która przywędrowała do nas z Rosji wraz ze staroobrzędowcami. Na Suwalszczyźnie banie występują jako niewielkie, drewniane budynki z tradycyjnym piecem na drewno. Wokół pieca znajdują się kamienie, które polewa się wodą by zwiększyć wilgotność powietrza. Obowiązkowo po bani jest kąpiel w rzece, która ochłodzi ciało. Potem z powrotem wrócić do naszej łaźni. Nieodłącznym elementem jest masaż witkami brzozowymi by pobudzić ciało. Zakończenie spływu w miejscowości Frącki, powrót do hotelu na kolację.

Regionalna kuchnia Suwalszczyzny

Dzień 4: SUWAŁKI – KOWNO – TROKI

Śniadanie, wykwaterowanie.  Wyjazd na Litwę. Przyjazd do Kowna, dawnej stolicy kraju. Spacer po starym mieście – zwiedzanie z zewnątrz m.in.: pozostałości  Zamku Kowieńskiego, rynek miejski z Ratuszem („tzw. Białym Łabędziem”), Dom Perkuna i spacer nad rzeką Niemen.

Przejazd do hotelu w Trokach. Kolacja. Do dyspozycji Gości hotelowy Aquaparku z saunami. Możliwość skorzystanie z zabiegów w SPA, kręgielni i bilardu.

Dzień 5: TROKI – WILNO

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Trok, słynnego miasteczka zamieszkałego przez Karaimów. Karaimi to grupa religijna i etniczna, wyznająca religię opartą na judaizmie Zwiedzanie malowniczo położonego na wyspie Zamku Wielkich Książąt Litewskich. Doskonałym czasem na relaks i obiad będzie rejs statkiem po jeziorze Galve połączony z degustacją potraw karaimskich (rosół, kibiny karaimskie). Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem, m.in.: kościół św. Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie, Katedra.  Zakwaterowanie w hotelu w Wilnie. Uroczysta kolacja w jednej z tradycyjnych restauracji. Nocleg w hotelu w Wilnie.

Restauracja w Trokach. Widok na zamek

Dzień 6: WILNO – POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie, Ciąg dalszy zwiedzania Wilna, m.in. Stare Miasto, Ostra Brama, Katedra i Muzeum A. Mickiewicza. Obiad w restauracji w Wilnie.  Powrót do Polski.

…………………………………………..

Ze względu na położenie Białegostoku wycieczki na Litwę i Białoruś są jedną z naszych specjalności. Każdego roku organizujemy wiele tego typu wyjazdów dla grup z całej Polski. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji o organizowanych przez nas wycieczkach na Litwę znajdą Państwo na stronie: Litwa-Wycieczki.pl

Tu znajduje się program Wileńskich Kaziuków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę