fbpx

Gruzja. Motocykle Enduro

Wycieczka realizowana na zamówienie grupy. Gruzja jest wyśmienitym terenem do uprawiania tego typu turystyki. Mnogość tras o różnym stopniu trudności. Zapewniamy motocykle oraz obsługę techniczną.

Niżej znajduje się przykładowy program. Jest to grupa mieszana, w której część osób podróżuje motocyklami, a pozostali przemieszczają się komfortowym busem. Będąc w Gruzji warto też trochę pozwiedzać oraz cieszyć się wyśmienitymi potrawami i winem. Zadbamy również o to! Wiele o standardzie wycieczek do Gruzji powiedzą opinie naszych turystów.

Nasza wycieczka w Stepancminda (Kazbegi)

1 dzień: WARSZAWA – TBILISI
Wylot z Warszawy samolotem LOT. Przelot do Tbilisi zajmuje 3,5 godziny. Transfer do hotelu w Tbilisi, zakwaterowanie i nocleg. Grupa może też wybrać inne linie lotnicze, np. WizzAir.

2 dzień: TBILISI
Późne śniadanie i wyjazd na spokojne zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie, m.in. bazylika Anczischati (VI wiek!), łaźnie siarkowe „carskie banie” oraz katedra Sioni. Wjazd kolejką linową na wzgórze z zamkiem Narikala (piękny widok). Warto też zobaczyć Gruzińskie Muzeum Narodowe (słynne “złoto Kolchidy”), ale niestety jest nieczynne w poniedziałek. Jeśli czas pozwoli można je odwiedzić kolejnego dnia. Spacer reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Degustacja miejscowych potraw i wina. Wieczorem polecamy spacer po starym mieście – Tbilisi nocą jest pięknie oświetlone. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Twierdza Ananuri, jeden z widoków na trasie z Tbilisi do Kazbegi

3 dzień: TBILISI – MCCHETA – KAZBEGI (STEPANCMINDA)
Śniadanie. Przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.). Następnie podział grupy:
a) część osób jedzie dalej busem,
b) część motocyklami enduro.
Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną; obok Swanetii jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Przystanek na fotografie przy twierdzy Ananuri. Po drodze zobaczymy kurort narciarski Gudauri oraz przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m.). W Kazbegi wjazd samochodami z napędem na 4 koła do położonej na wysokości 2170 m XIV-wiecznej cerkwi św. Trójcy (Cminda Sameba). Rozpościera się stąd piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.). Zakwaterowanie w Kazbegi (Stepancminda) – nieduży, rodzinny obiekt, pełen lokalnego uroku, kolacja z gruzińską czaczą i nocleg.

Motocykle już czekają

4 dzień: KAZBEGI (STEPANCMINDA)
Śniadanie. Wycieczka przez góry do wsi Sno i Juta. Jedna część grupy motocyklami enduro, druga część samochodami terenowymi. Kolacja i nocleg w Kazbegi.

5 dzień: KAZBEGI – GORI – MCCHETA – TBILISI
Śniadanie. Przejazd do Gori, zwiedzanie skalnego miasta Uplisciche. Podział grupy na 2 części: jedna część jedzie busem, druga motocyklami enduro. Przejazd do Mcchety i zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (XI wiek). Przejazd motocyklami kończy się w Mcchecie. Powrót do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Kachetia, centrum gruzińskiego winiarstwa

6 dzień: TBILISI – KACHETIA
Śniadanie i przejazd do Kachetii (busem, cała grupa razem) – trasa wiedzie przez malownicze góry. Kachetia to centrum gruzińskiego winiarstwa. Po drodze zobaczymy dolinę Alazani (główne miejsce uprawy winorośli) oraz piękne miasteczko Sighnagi. Będzie też okazja by kupić czurczhele – wytwarzane domowym sposobem słodycze z orzechów włoskich i soku winogronowego. Kolacja w tradycyjnej winiarni w Kachetii. Na stole nie zabraknie gruzińskich specjałów i tradycyjnie wytwarzanego wina „tetri”. Tajemnica tego wyjątkowego trunku tkwi w sposobie jego wytwarzania w glinianych kwewri zakopanych w ziemi. Zobaczą Państwo najstarszą na świecie nadal praktykowaną metodę produkcji wina. Powrót do Tbilisi i nocleg w hotelu.

Nasi turyści na chwilę przed startem

7 dzień: TBILISI – WARSZAWA
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA: w zależności od wielkości grupy oraz wyprzedzenia, z jakim robiona jest rezerwacja (im wcześniej, tym lepiej).

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– Transport komfortowym busem na całej trasie zwiedzania;
– Zakwaterowanie: hotele 3* miejscowego standardu, pokoje dwuosobowe z łazienkami;
– Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w tym gruzińskie supry – uczty z winem!
– Degustacje wina i czaczy;
– Opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika na czas pobytu w Gruzji;
– Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
– Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
– Ubezpieczenie turystyczne: KL,NNW i bagaż.
– MOTOCYKLE ENDURO (Beta RR 430 lub KTM 450 EXC), paliwo, asystę techniczną oraz przewodnika.

Zobacz też: Najważniejsze atuty wycieczki do Gruzji.

Gruzja ze Swanetią! Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. Zobaczymy też Gruzińską Drogę Wojenną – góra Kazbek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter