fbpx

Gruzja. Motocykle Enduro

Wycieczka realizowana na zamówienie grupy. Gruzja jest wyśmienitym terenem do uprawiania tego typu turystyki. Mnogość tras o różnym stopniu trudności. Zapewniamy motocykle oraz obsługę techniczną.

Niżej znajduje się przykładowy program. Jest to grupa mieszana, w której część osób podróżuje motocyklami, a pozostali przemieszczają się komfortowym busem. Będąc w Gruzji warto też trochę pozwiedzać oraz cieszyć się wyśmienitymi potrawami i winem. Zadbamy również o to! Wiele o standardzie wycieczek do Gruzji powiedzą opinie naszych turystów.

Nasza wycieczka w Stepancminda (Kazbegi)

1 dzień: WARSZAWA – TBILISI
Wylot z Warszawy samolotem LOT. Przelot do Tbilisi zajmuje 3,5 godziny. Transfer do hotelu w Tbilisi, zakwaterowanie i nocleg. Grupa może też wybrać inne linie lotnicze, np. WizzAir.

2 dzień: TBILISI
Późne śniadanie i wyjazd na spokojne zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie, m.in. bazylika Anczischati (VI wiek!), łaźnie siarkowe „carskie banie” oraz katedra Sioni. Wjazd kolejką linową na wzgórze z zamkiem Narikala (piękny widok). Warto też zobaczyć Gruzińskie Muzeum Narodowe (słynne “złoto Kolchidy”), ale niestety jest nieczynne w poniedziałek. Jeśli czas pozwoli można je odwiedzić kolejnego dnia. Spacer reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Degustacja miejscowych potraw i wina. Wieczorem polecamy spacer po starym mieście – Tbilisi nocą jest pięknie oświetlone. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Twierdza Ananuri, jeden z widoków na trasie z Tbilisi do Kazbegi

3 dzień: TBILISI – MCCHETA – KAZBEGI (STEPANCMINDA)
Śniadanie. Przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.). Następnie podział grupy:
a) część osób jedzie dalej busem,
b) część motocyklami enduro.
Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną; obok Swanetii jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Przystanek na fotografie przy twierdzy Ananuri. Po drodze zobaczymy kurort narciarski Gudauri oraz przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m.). W Kazbegi wjazd samochodami z napędem na 4 koła do położonej na wysokości 2170 m XIV-wiecznej cerkwi św. Trójcy (Cminda Sameba). Rozpościera się stąd piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.). Zakwaterowanie w Kazbegi (Stepancminda) – nieduży, rodzinny obiekt, pełen lokalnego uroku, kolacja z gruzińską czaczą i nocleg.

Motocykle już czekają

4 dzień: KAZBEGI (STEPANCMINDA)
Śniadanie. Wycieczka przez góry do wsi Sno i Juta. Jedna część grupy motocyklami enduro, druga część samochodami terenowymi. Kolacja i nocleg w Kazbegi.

5 dzień: KAZBEGI – GORI – MCCHETA – TBILISI
Śniadanie. Przejazd do Gori, zwiedzanie skalnego miasta Uplisciche. Podział grupy na 2 części: jedna część jedzie busem, druga motocyklami enduro. Przejazd do Mcchety i zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (XI wiek). Przejazd motocyklami kończy się w Mcchecie. Powrót do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Kachetia, centrum gruzińskiego winiarstwa

6 dzień: TBILISI – KACHETIA
Śniadanie i przejazd do Kachetii (busem, cała grupa razem) – trasa wiedzie przez malownicze góry. Kachetia to centrum gruzińskiego winiarstwa. Po drodze zobaczymy dolinę Alazani (główne miejsce uprawy winorośli) oraz piękne miasteczko Sighnagi. Będzie też okazja by kupić czurczhele – wytwarzane domowym sposobem słodycze z orzechów włoskich i soku winogronowego. Kolacja w tradycyjnej winiarni w Kachetii. Na stole nie zabraknie gruzińskich specjałów i tradycyjnie wytwarzanego wina „tetri”. Tajemnica tego wyjątkowego trunku tkwi w sposobie jego wytwarzania w glinianych kwewri zakopanych w ziemi. Zobaczą Państwo najstarszą na świecie nadal praktykowaną metodę produkcji wina. Powrót do Tbilisi i nocleg w hotelu.

Nasi turyści na chwilę przed startem

7 dzień: TBILISI – WARSZAWA
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA: w zależności od wielkości grupy oraz wyprzedzenia, z jakim robiona jest rezerwacja (im wcześniej, tym lepiej).

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– Transport komfortowym busem na całej trasie zwiedzania;
– Zakwaterowanie: hotele 3* miejscowego standardu, pokoje dwuosobowe z łazienkami;
– Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w tym gruzińskie supry – uczty z winem!
– Degustacje wina i czaczy;
– Opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika na czas pobytu w Gruzji;
– Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
– Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
– Ubezpieczenie turystyczne: KL,NNW i bagaż.
– MOTOCYKLE ENDURO (Beta RR 430 lub KTM 450 EXC), paliwo, asystę techniczną oraz przewodnika.

Zobacz też: Najważniejsze atuty wycieczki do Gruzji.

Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (około 18 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. W 2023 r. wycieczka wydłużona o 1 dodatkowy dzień, a więc jeszcze bardziej atrakcyjna.

 

Jedna odpowiedź do “Gruzja. Motocykle Enduro”

  1. Marcin pisze:

    Kolejny raz nasza grupa wyjechała z biurem Krzysztofa, tym razem utrudniliśmy Krzysztofowi zadanie, jako że chcieliśmy kilka dni pojeździć dodatkowo po bedrożach Gruzji motorami. Pomimo pilotażu, jak zawsze zostało wszystko zorganizowane perfekcyjnie, profesjonalny sprzęt, przewodnicy, trasy. Naprawdę polecamy biuro, po każdym wyjeździe wracamy z uczuciem rozpieszczenia pod każdym kątem: turystycznym, historycznym, kulinarnym no i oczywiście winnym 👌

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę