fbpx

Opinie o wycieczce na Białoruś

Jak turyści oceniają Białoruś? Oto kilka opinii napisanych przez Klientów naszego biura po powrocie z wycieczki. Program oraz szczegółowe informacje znajdują się tu: Wycieczka na Białoruś.

****************

Właśnie wróciliśmy z wycieczki na Białoruś i chcielibyśmy ją w kilku słowach podsumować. To już nas kolejny wyjazd z Biurem Krzysztof Matys Travel i kolejny raz bardzo udany. Organizacja samego wyjazdu bardzo dobra, co w warunkach białoruskiej rzeczywistości nie jest łatwe. Lokalny przewodnik Edward dał się poznać jako ciepły, serdeczny człowiek, o bardzo bogatej wiedzy na temat historii, geografii i zwyczajów panujących na tych ziemiach. Jego pięknym i często wzruszającym opowieściom nie było końca a wiele z nich zapadło głęboko w naszej pamięci.

Pani pilot Magda wywiązywała się ze swych obowiązków bardzo dobrze, panowała na grupą i planem wyjazdu, który był zrealizowany w stopniu przekraczającym jego założenia. Program wyjazdu intensywny, mnóstwo ciekawych miejsc, m.in. dom Czesława Niemena, Elizy Orzeszkowej, wieś Bohatyrowicze, dwór Mickiewiczów, zamek i pałac Radziwiłłów etc. W wielu z nich chciałoby się zostać kilka godzin dłużej, na przykład w Grodnie czy na ziemi nowogrodzkiej.
Polecamy wszystkim wyprawę na Białoruś, która jest krajem niezwykle pięknym i ciekawym, co prawda borykającym się ze swoimi problemami ale bardzo otwartym i gościnnym dla przybyszów. No cóż, ten piękny Wschód…
– Magda i Robert, Łódź, 14.08.2018

****************

W majowy weekend wraz z przyjaciółmi wybraliśmy się na Białoruś korzystając z usług biura Krzysztof Matys Travel. Wycieczka 3 dniowa po terenie Drugiej RP. Wspaniała organizacja. Wzruszające i życzliwe przyjęcie miejscowej ludności. Pilotka wesoła, kompetentna – super, super. Przewodnik Edward z bogatą wiedzą historyczną i nie tylko….Podczas wycieczki przeżyliśmy dużo wrażeń. Warto było polecamy to biuro turystyczne – choć uczestnicy wycieczki pochodzili z różnych stron Polski to wystarczyły 3 dni aby się zintegrować, a była to zasługa pilotki Magdy!
– Jola, Karol i Czarek

****************

Polecamy wycieczkę na „Polskie Kresy”. Potwierdzamy, że rzeczywiście jest to wyprawa dla koneserów. Białoruś skromna, ale czysta i bezpieczna. Urzekająca gościnność. Warunki hotelowe na poziomie europejskim. Zaangażowany przewodnik od pierwszych do ostatnich chwil wycieczki. Przyjazna atmosfera, tempo zwiedzania komfortowe. Pani Magda z „Czarodziejem” spełniła wszelkie oczekiwania i kaprysy wycieczkowiczów. Biuro podróży zdecydowanie na TAK.
– Serdecznie pozdrawiamy, H. i P. Sarosiek

****************

W tym miejscu chcieliśmy z Ewą bardzo podziękować całemu zespołowi za perfekcyjną organizację wyjazdu na Białoruś. Pełny profesjonalizm, punktualność !!!! , rozległą wiedzę i pozytywne do nas nastawienie. Oczywiście wisienką na torcie była pani Magda tak energiczna i energetyczna osoba, że swoim entuzjazmem zaraziła wszystkie osoby. Pani Magdo bardzo, bardzo dziękujemy, jest pani the best!
– Ewa i Krzysztof S.

****************

Na Białoruś wyruszałem wewnętrznie nieco zmilitaryzowany. Wiadomo jaki jest przekaz – państwo „sieriożne” – mające obywateli (a kto wie, może i przyjezdnych) – pod pełną kontrolą. Tymczasem… Zostałem rozbrojony bardzo szybko – piękny, żarliwy przekaz naszego białoruskiego przewodnika Edwarda, refleksyjne krajobrazy za szybą autokaru, uprzejmość i serdeczność spotykanych mieszkańców (w hotelu w Grodnie witają chlebem, solą i szampanem!) sprawiły, że wszystko zacząłem postrzegać inaczej. Do tego co krok tyle polskich śladów (Orzeszkowa, Niemen, Mickiewicz, Radziwiłłowie), że można czuć się bezpiecznie – wręcz swojsko. Nie zapominając o realiach (zwłaszcza ekonomicznych i politycznych) ta wycieczka może być przyczynkiem do rozważań jak dalece jesteśmy sformatowani przez media… I dlaczego tak jest… Bo po powrocie naprawdę trudno będzie mi o Białorusinach rzec złe słowo. Jeżeli dodam, że biuro Krzysztof Matys Travel (w tym wypadku reprezentowane przez Panie – Magdę Matys i Wandę Banach) dorzuca do tego płynność, bezkolizyjność, ład i ogólne szczęście – wniosek jest jeden: jedźcie na Białoruś!!! Bez obaw.
– Jacek Burda, Ostrowiec Świętokrzyski

 

Białoruś to najbliższa Polsce “egzotyka”. Do niedawna był to kraj gościnny i bezpieczny. Organizowaliśmy tam mnóstwo wycieczek, ostatnie w 2020 r. Rok 2021 jest czasem przerwy i mamy nadzieję, że już niedługo będzie można turystycznie wrócić na Białoruś.

Polecamy też artykuł: Białoruś, informacje dla turystów.

Jedna odpowiedź do “Opinie o wycieczce na Białoruś”

  1. Bogusław z Radomia pisze:

    Wycieczka na Białoruś (14 – 16 sierpnia 2020) okazała się dużym przeżyciem. Mam na myśli oczywiście aktualną sytuację i obawy, że do wyjazdu nie dojdzie. Na szczęście wyjazd doszedł do skutku, w dodatku był bardzo udany, Jest to niewątpliwie zasługa a) Biura Matys Travel, b) Białorusi:
    a) biuro okazało się rzetelnym i wytrawnym organizatorem, program został zrealizowany z nawiązką. Pani Magda jest świetnym pilotem i przesympatyczną osobą. Wielki szacunek dla pana Andrzeja – nie ma chyba miejsca, w które nie wjechałby swoim autokarem. Osobne podziękowania dla Edwarda, bardzo kompetentnego przewodnika i prawdziwego białoruskiego patrioty, jego opowieści pozostaną w pamięci. Uwaga: z tym biurem warto wyjeżdżać!
    b) Białoruś to piękny, niezwykły kraj i wspaniali przyjaźni ludzie. Nie trzeba się obawiać, należy wyprawić się w przeszłość, podziwiać zabytki i miejsca bliskie każdemu Polakowi, ale także piękną przyrodę. Korzystajmy z tego, że jest bardzo blisko a przy tym bardzo inaczej. Ja planuję dalsze przygody z tym biurem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę