fbpx

Rejs po Nilu, część 2

Osobom odpoczywającym na Synaju polecam przede wszystkim wycieczki do Jerozolimy i Petry. Godne uwagi są oczywiście też Góra Mojżesza i klasztor św. Katarzyny oraz wyprawa quadami na pustynię. Natomiast z Hurghady, na pewno warto popłynąć stateczkiem na rafy koralowe oraz pojechać do jednych z najstarszych na świecie, koptyjskich klasztorów św. Pawła i Antoniego.

Jeśli chcecie zobaczyć jak najwięcej, nasycić się widokiem wspaniałych starożytnych zabytków, dotknąć prawdziwego Egiptu i poczuć afrykańskie klimaty, to wybierzcie się na rejs po Nilu! Gorąco polecam!

Rady praktyczne:

Wybierając wycieczkę objazdową warto zdecydować się na takiego organizatora, który zapewnia najlepszych, profesjonalnych przewodników. Rejs po Nilu będzie udany, gdy będzie prowadził go ktoś, kto się naprawdę na tym zna i potrafi pięknie opowiadać. Jest tyle wiedzy do przekazania! Można zachwycić turystów informacjami o kraju, historii, zabytkach, dniu dzisiejszym. Niektórzy przewodnicy potrafią to zrobić, inni nie.

Kiedy jechać? Najlepszy okres aby połączyć zwiedzanie i wypoczynek to październik – listopad i marzec – kwiecień. Wówczas nie ma już największych upałów, można komfortowo zwiedzać, ale jest też wystarczająco ciepło, aby plażować i złapać odrobinę słońca.

Na nocny przejazd pociągiem z Luksoru lub Asuanu do Kairu można za dopłatą rezerwować miejsce w przedziale sypialnym. Na pierwszy rzut oka wydaje się to dobrym rozwiązaniem, ale ma też parę mankamentów. Po pierwsze, pociąg z miejscami sypialnymi to zazwyczaj oddzielny skład,

Strony: 1 2 3 4 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter