fbpx

Rejs po Nilu, część 2

wyjeżdżający o innej godzinie niż pociąg z miejscami siedzącymi. Zatem, jeśli na przykład, dwie osoby w grupie wykupią sypialny, to będą jechały same, bez pilota i reszty grupy; z nimi spotkają się dopiero w Kairze. Po drugie, przy tym rozwiązaniu traci się cały urok podróży, po prostu przesypiamy całą trasę, nie widzimy kolejnych stacji, wsiadających i wysiadających ludzi. A jest na co popatrzeć. Polecam!

W pociągu siedzenia są wygodne, rozkładane i obracane. Można robić coś w rodzaju saloników. Łatwiej się zintegrować i dobrze bawić w czasie podróży. Warto zabrać ze sobą coś z długim rękawem, jakąś cieplejszą bluzę bo ze względu na klimatyzację może być chłodno.

Na statku wszyscy turyści otrzymują ten sam standard, co oznacza, że jeśli statek ma 5*, to wszyscy mają takie właśnie świadczenia. Podobnie jest z wyżywieniem. Powszechny system to FB, czyli trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolacja. Nie ma tu rozróżnienia na HB i All iclusive. Tak samo jest w Kairze. Cała grupa ma ten sam hotel (najczęściej 4*) i to samo wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje. Dopiero w trakcie pobytu wypoczynkowego w Hurghadzie lub Szarmie, można wybrać standard hotelu i wyżywienie. Większość organizatorów podaje tylko ilość gwiazdek, bez nazwy hotelu. Zatem wybierając np. 3*, otrzymamy hotel o tym standardzie, ale dokładnie, który dowiemy się dopiero na miejscu. Najczęściej istnieje możliwość, za dopłatą, zarezerwowania konkretnego hotelu.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Matys, 2008 r.

 

Strony: 1 2 3 4 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę