fbpx

Słowenia. Piękna wycieczka!

Kraj pełen atrakcji, położony na granicy Europy Zachodniej i Bałkanów, łączy w sobie oba wątki kulturowe. Piękne górskie krajobrazy Alp, malownicze zabytki, niesamowite zespoły jaskiń, urokliwe nadmorskie miasteczka z weneckimi wpływami, wyśmienita kuchnia i wino, to największe atuty wycieczki do Słowenii.

1 dzień: WARSZAWA – LUBLANA

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Lublany. Zakwaterowanie w hotelu przy starówce w Lublanie. Wieczorny spacer po zabytkowym centrum miasta. Najładniejsza część stolicy położona jest u stóp wzgórza zamkowego, na dwóch brzegach Ljubljanicy, spiętych kilkoma mostami, które same w sobie są atrakcją architektoniczną. Kolacja w restauracji i nocleg w hotelu w Lublanie.

Lublana

2 dzień: LUBLANA – LOGARSKA DOLINA

Śniadanie. Dalsza część zwiedzania stolicy Słowenii. Zobaczymy m.in. barokową katedrę św. Mikołaja, pałac biskupi oraz ratusz.  Podziwiamy architektoniczne perełki Lublany, w tym dzieła słynnego Jozefa Plečnika. Miasto znane jest z przykładów wyśmienitej architektury, od renesansowej, po secesję i modernizm. Następnie krótki przejazd na północ, w stronę Alp, na słoweńsko-austriackie pogranicze, do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w regionie, czyli do Doliny Logarskiej, nazywanej najpiękniejszą doliną Słowenii. Spacer do wodospadu Rinka. Powrót do Lublany, kolacja i nocleg.

Wąwóz Vintagar

3 dzień: BLED – BOHINJ

Śniadanie. Tego dnia nadal towarzyszyć nam będą alpejskie krajobrazy. Odwiedzimy Bled, ekskluzywny kurort położony nad brzegiem jeziora. Miejsce to słynie przede wszystkim z malowniczych widoków na wysepkę Blejski Otok, z charakterystyczną sylwetką niewielkiego kościoła. Turkusowo-zielone wody Jeziora Bledzkiego wraz z otaczającymi górami stwarzają rewelacyjne warunki do fotografowania. To właśnie stąd pochodzą zdjęcia najbardziej kojarzone ze Słowenią. Zwiedzimy zamek w Bledzie, pięknie położony nad brzegiem jeziora. Tego dnia zobaczymy jeszcze wąwóz Vintagar oraz jezioro Bohinj – jest to piękny akwen otoczony górskimi lasami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Blejski Otok

4 dzień: CELJE – MARIBOR – PTUJ

Śniadanie. Przejazd na wschód kraju, do Cejle, miasta o historii sięgającej czasów rzymskich; zdobyte przez Hunów w połowie V wieku, sto lat później zostało zasiedlone przez Słowian. Zwiedzanie Starego Zamku, malowniczo położonego na wzgórzu wznoszącym się nad miastem. Następnie przejazd do Mariboru, centrum słoweńskiego winiarstwa. To właśnie tu znajduje się najstarsza na świecie winorośl, wpisana do “Księgi Rekordów Guinnessa.” Wizyta na starówce, na uwagę zasługuje piękny Glavni trg – główny plac miasta. Degustacja wina. Przejazd do Ptuja, jednego z najstarszych i najpiękniejszych słoweńskich miast, zobaczymy tu m.in. urokliwy rynek. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Jedna z winnic

5 dzień: SKOFJA LOKA – POSTOJNA – PREDJAMA – IZOLA

Śniadanie. Przejazd do miasta Skofija Loka, uznawanego za najbardziej malownicze miasto Słowenii, spacer po najlepiej zachowanym słoweńskim średniowiecznym starym mieście, nad którym majestatycznie wznosi się zamek Loka. Następnie do jaskini Postojna – jest to chyba najczęściej odwiedzana atrakcja Słowenii, słynąca ze wspaniałych grot udekorowanych ogromną ilością stalaktytów i stalagmitów. Zatrzymamy się też w niewielkiej miejscowości Predjama i zobaczymy jeden z najbardziej niezwykłych obiektów Słowenii – zabytkowy zamek, który został wbudowany w wielkie zbocze skalne. Jedyny tego typu obiekt na terenie Europy! Zakwaterowanie w hotelu nad morzem. Kolacja i nocleg.

Predjama

6 dzień: IZOLA – PIRAN – JASKINIE SZKOCJAŃSKIE

Śniadanie. Krótki przejazd i wizyta w Jaskiniach Szkocjańskich (lista UNESCO). Zachwyca podziemny kanion rzeki Reki oraz bogate w różnorodne formy naciekowe korytarze i sale. Następnie spacer po Piranie, niewielkim i pełnym uroku miasteczku portowym, jednym z najpiękniejszych miejsc nad Adriatykiem. Piran jest perłą weneckiej architektury gotyckiej. Zobaczymy tu m.in. plac Tartiniego – główny plac miasta, nazwany imieniem słynnego artysty, ratusz i kościół św. Jerzego. Popołudniu czas wolny nad Adriatykiem. Kolacja i nocleg.

Degustacje

7 dzień: IZOLA – LUBLANA – WARSZAWA

Śniadanie. W drodze do Lublany odwiedzimy Koper, nadmorskie miasto, w którego architekturze widać wpływy pobliskiej Wenecji. Tutejsza starówka zachowała historyczny układ z zabytkowymi domami i murami obronnymi. Przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Piran

TERMIN: 20.09.2022 – 26.09.2022

We wrześniu polecamy również wycieczkę do Macedonii.

CENA: 2200 PLN + 700 EUR

CENA ZAWIERA:
– bezpośredni przelot na trasie Warszawa – Lublana – Warszawa,
– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania w Słowenii,
– hotele 3* w atrakcyjnych lokalizacjach (w Lublanie przy starówce, w Izoli nad morzem),
– śniadania i obiady lub obiadokolacje zgodnie z programem,
– degustacje wina,
– wieczorek folklorystyczny z muzyka i winem,
– opieka profesjonalnego, polskojęzycznego przewodnika przez wszystkie dni imprezy,
– obowiązkowe składki na TFG i TFP,
– ubezpieczenie turystyczne (KL, NNW i bagaż).

CENIA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 135 EUR,
– napiwków dla lokalnej obsługi w kwocie 30 EUR/osoba,
– ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego: 160 EUR.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę