fbpx

Białoruś, wyjazd z Warszawy

Wycieczka autokarowa z Mińskiem, Polesiem i Grodnem. Atrakcyjny, bogaty program, i bardzo dobry pilot/przewodnik. Na zamówienie grupy. Możliwość organizacji wyjazdu z innych regionów Polski oraz połączenia ze zwiedzaniem Podlasia.


1 dzień: WARSZAWA – BRZEŚĆ – PIŃSK – LASKOWICZE

O godz. 7:00 wyjazd z Warszawy. Przekroczenie granicy. Zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej. Następnie przejazd do Pińska i zwiedzanie rodzinnego miasta Ryszarda Kapuścińskiego. Jeśli czas pozwoli (w zależności od tego, ile zajmie przekraczanie granicy). Kolacja i nocleg w hotelu w Laskowiczach.

Zamek w Mirze

2 dzień: PIŃSK – MIR – NIEŚWIEŻ – MIŃSK
Śniadanie, przejazd do Miru i zwiedzanie najlepiej zachowanego zamku na Białorusi (lista UNESCO). Następnie Nieśwież, gdzie zobaczymy m.in. dawną rezydencję Radziwiłłów, obiekt wywiera imponujące wrażenie. W programie także kościół Bożego Ciała fundacji Mikołaja Krzysztof Radziwiłła “Sierotki”. Jest to najstarszy przykład baroku na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Przejazd do Mińska, wieczorne zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w hotelu w Mińsku.

3 dzień: MIŃSK – NOWOGRÓDEK – ZAOSIE – LIDA
Śniadanie, przejazd monumentalnymi ulicami Mińska. Zwiedzanie dworku w Zaosiu – miejsce urodzenia Adama Mickiewicza. Następnie przejazd nad jezioro Świteź i dalej do Nowogródka – miasta dzieciństwa Adama Mickiewicza. Zwiedzanie muzeum poety, fary Witoldowej, w której ochrzczono małego Adama oraz pozostałości średniowiecznego zamku Mendoga. Wizyta w Wasiliszkach Starych, rodzinnej wsi Czesława Niemena, zwiedzanie muzeum ulokowanego w domu artysty. Przyjazd do Lidy. Kolacja i nocleg.

Mińsk

4 dzień: LIDA – GRODNO
Śniadanie. Zwiedzanie Grodna. Zobaczymy m.in. piękny, barokowy kościół św. Ksawerego oraz dom-muzeum Elizy Orzeszkowej. W programie też Stary i Nowy Zamek, miejsca o istotnym znaczeniu w historii Polski – królewska siedziba Stefana Batorego oraz miejsce abdykacji Stanisława Augusta Poniatowskiego. Rozpościera się stąd piękny widok na rzekę Niemen. Jeden z najważniejszych zabytków Białorusi – cerkiew na Kołoży (XII wiek!). Wieczorem czas wolny na spacer bulwarami nad Niemnem w centrum Grodna. Kolacja. Nocleg w hotelu w Grodnie.

5 dzień: GRODNO – BOHATYROWICZE – WARSZAWA
Śniadanie. Wizyta w Bohatyrowiczach – wsi, o której pisała Eliza Orzeszkowa w powieści “Nad Niemnem”. Odwiedzimy grób Jana i Cecylii, legendarnych kochanków i założycieli rodu Bohatyrowiczów. Następnie przejazd na granicę białorusko-polską. Przyjazd do Warszawy we wczesnych godz. wieczornych.

Dworek Mickiewicza w Zaosiu


Termin:
na zamówienie grupy
CENA: w zależności od wielkości grupy

Polecamy też wycieczkę: Białoruś 3 dni, wyjazd z Białegostoku.


ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami;
– Przejazdy komfortowym autokarem na całej trasie;
– Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w tym typowe białoruskie potrawy, regionalna kuchnia i trunki;
– Opiekę pilota i przewodnika;
– Ubezpieczenie turystyczne.

CENA NIE ZAWIERA:
– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 25 EUR. Pilot wycieczki zbierze te pieniądze pierwszego dnia wycieczki;
– Kosztów wizy białoruskiej oraz pośrednictwa wizowego: 90 zł/osoba;
– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 280 PLN.

Informacja o wizach. W celu uzyskania wizy na Białoruś należy przesłać do naszego biura niezbędne dokumenty najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem na wycieczkę. Wymagane dokumenty: wniosek wizowy wypełniony na komputerze, paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu oraz jedna fotografia paszportowa. Pomagamy w wypełnieniu wniosku wizowego.

Zainteresowanych wycieczką prosimy o KONTAKT.

Możliwe są też wyjazdy z innych regionów. Na zamówienie grupy możemy podstawić autokar w dowolne miejsce w Polsce. Dodatkowo wycieczkę można wzbogacić o nocleg na Podlasiu i zwiedzanie Szlaku Tatarskiego, Supraśla, Krainy Otwartych Okiennic lub innych atrakcji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter