fbpx

Białoruś, wyjazd z Warszawy

Wycieczka autokarowa z Mińskiem, Polesiem i Grodnem. Atrakcyjny, bogaty program, i bardzo dobry pilot/przewodnik. Na zamówienie grupy. Możliwość organizacji wyjazdu z innych regionów Polski oraz połączenia ze zwiedzaniem Podlasia.


1 dzień: WARSZAWA – BRZEŚĆ – PIŃSK – LASKOWICZE

O godz. 7:00 wyjazd z Warszawy. Przekroczenie granicy. Zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej. Następnie przejazd do Pińska i zwiedzanie rodzinnego miasta Ryszarda Kapuścińskiego. Jeśli czas pozwoli (w zależności od tego, ile zajmie przekraczanie granicy). Kolacja i nocleg w hotelu w Laskowiczach.

Zamek w Mirze

2 dzień: PIŃSK – MIR – NIEŚWIEŻ – MIŃSK
Śniadanie, przejazd do Miru i zwiedzanie najlepiej zachowanego zamku na Białorusi (lista UNESCO). Następnie Nieśwież, gdzie zobaczymy m.in. dawną rezydencję Radziwiłłów, obiekt wywiera imponujące wrażenie. W programie także kościół Bożego Ciała fundacji Mikołaja Krzysztof Radziwiłła “Sierotki”. Jest to najstarszy przykład baroku na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Przejazd do Mińska, wieczorne zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w hotelu w Mińsku.

3 dzień: MIŃSK – NOWOGRÓDEK – ZAOSIE – LIDA
Śniadanie, przejazd monumentalnymi ulicami Mińska. Zwiedzanie dworku w Zaosiu – miejsce urodzenia Adama Mickiewicza. Następnie przejazd nad jezioro Świteź i dalej do Nowogródka – miasta dzieciństwa Adama Mickiewicza. Zwiedzanie muzeum poety, fary Witoldowej, w której ochrzczono małego Adama oraz pozostałości średniowiecznego zamku Mendoga. Wizyta w Wasiliszkach Starych, rodzinnej wsi Czesława Niemena, zwiedzanie muzeum ulokowanego w domu artysty. Przyjazd do Lidy. Kolacja i nocleg.

Mińsk

4 dzień: LIDA – GRODNO
Śniadanie. Zwiedzanie Grodna. Zobaczymy m.in. piękny, barokowy kościół św. Ksawerego oraz dom-muzeum Elizy Orzeszkowej. W programie też Stary i Nowy Zamek, miejsca o istotnym znaczeniu w historii Polski – królewska siedziba Stefana Batorego oraz miejsce abdykacji Stanisława Augusta Poniatowskiego. Rozpościera się stąd piękny widok na rzekę Niemen. Jeden z najważniejszych zabytków Białorusi – cerkiew na Kołoży (XII wiek!). Wieczorem czas wolny na spacer bulwarami nad Niemnem w centrum Grodna. Kolacja. Nocleg w hotelu w Grodnie.

5 dzień: GRODNO – BOHATYROWICZE – WARSZAWA
Śniadanie. Wizyta w Bohatyrowiczach – wsi, o której pisała Eliza Orzeszkowa w powieści “Nad Niemnem”. Odwiedzimy grób Jana i Cecylii, legendarnych kochanków i założycieli rodu Bohatyrowiczów. Następnie przejazd na granicę białorusko-polską. Przyjazd do Warszawy we wczesnych godz. wieczornych.

Dworek Mickiewicza w Zaosiu


Termin:
na zamówienie grupy
CENA: w zależności od wielkości grupy

Polecamy też wycieczkę: Białoruś 3 dni, wyjazd z Białegostoku.


ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami;
– Przejazdy komfortowym autokarem na całej trasie;
– Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w tym typowe białoruskie potrawy, regionalna kuchnia i trunki;
– Opiekę pilota i przewodnika;
– Ubezpieczenie turystyczne.

CENA NIE ZAWIERA:
– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 25 EUR. Pilot wycieczki zbierze te pieniądze pierwszego dnia wycieczki;
– Kosztów wizy białoruskiej oraz pośrednictwa wizowego: 90 zł/osoba;
– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 280 PLN.

Informacja o wizach. W celu uzyskania wizy na Białoruś należy przesłać do naszego biura niezbędne dokumenty najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem na wycieczkę. Wymagane dokumenty: wniosek wizowy wypełniony na komputerze, paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu oraz jedna fotografia paszportowa. Pomagamy w wypełnieniu wniosku wizowego.

Zainteresowanych wycieczką prosimy o KONTAKT.

Możliwe są też wyjazdy z innych regionów. Na zamówienie grupy możemy podstawić autokar w dowolne miejsce w Polsce. Dodatkowo wycieczkę można wzbogacić o nocleg na Podlasiu i zwiedzanie Szlaku Tatarskiego, Supraśla, Krainy Otwartych Okiennic lub innych atrakcji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jedna odpowiedź do “Białoruś, wyjazd z Warszawy”

  1. Carole Fily pisze:

    Szanowny Pan,
    Już odkryłam Pana stronę. Jestem teraz we Warszawie na kilka dni i potem chciałabym pojechać do Brześcia na Białorusi. To projekt, które mi od długa na sercu leży. Czy mogłby mi Pan zaaranżować podróż? Jestem francuską.
    Pozdrawiam,
    Carole Fily

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę