Andaluzja - dotychczas kojarząca się przeciętnemu zjadaczowi chleba, jak piszący te słowa - głównie z tabelą Primera Division i sukcesami zespołu z Sevilli okazała się po listopadowej wyprawie zagłębiem szczęść wszelakich. Ponieważ... Krajobraz - bezkresne morze i majestat gór. Historia - trwałe ślady po Wielkich Odkrywcach. Architektura - piękna, historyczna zabudowa miast, wspaniałe obiekty sakralne dwóch wielkich religii, no i niezapomniany Plac Hiszpański w Sevilli. Sztuka - Picasso i Ci "którzy z niego"; Flemenco w wersji live... Kuchnia - a w niej wszystko co najlepsze w obszarze śródziemnomorskim... Po miesiącu jaki upłynął od powrotu nie wiem za czym tęsknię bardziej - czy za słońcem (ten listopadowy haust znacznie poprawił nastrój), czy za wspaniałym krajobrazem, czy wreszcie za smakiem konfitur ze wszechobecnej gorzkiej pomarańczy albo ostryg z cytryną zajadanych na targowisku w Kadyksie. Wszystkim rozważającym ten kierunek wyprawy z Matys Travel - gorąco polecam! Organizacja, pilot i miejscowi przewodnicy, współtowarzysze wyprawy - jak zawsze Ekstraklasa, a nawet Primera Division!
1 dzień : Warszawa – Delhi
Przelot z Warszawy do Delhi przez jeden z azjatyckich lub europejskich portów lotniczych.
2 dzień: Delhi
Przylot do Delhi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek.
Śniadanie. Zwiedzanie DELHI: Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Brama Indii, budynki rządowe i Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Meczet Piątkowy (w miarę możliwości). Kolacja. Nocleg.
3 dzień: Delhi – Mandawa
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Delhi – Qutab Minar (lista UNESCO). Przejazd do rejonu Szekhawati do MANDAWA, zwiedzanie domów bogatych kupców (havele) marwarskich, słynących z elewacji zdobionych wielobarwnymi malowidłami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
4 dzień: Mandawa – Bikaner
Śniadanie. Wizyta w pobliskiej wiosce, w której możemy zobaczyć z bliska pracę żyjących w niej kobiet oraz zapoznać się z ich stylem bycia oraz kulturą. Przejazd do Bikaneru, będącego jednym z trzech potężnych pustynnych królestw Radżastanu, położonym na szlaku karawan prowadzącym do Azji Środkowej i do Chin. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
5 dzień: Bikaner
Śniadanie. Zwiedzanie BIKANERU: zbudowanego w XVI w. nigdy nie zdobytego fortu Dźunagarh uważanego za jedną z najlepiej zachowany i najbogaciej dekorowanych budowli obronnych w Radżastanie. Fort otoczony jest niemal kilometrowej długości murem z piaskowca oraz otoczony fosą. Następnie przejazd i wizyta na farmie wielbłądów z której pochodzi znacząca część populacji wielbłądów żyjących w Indiach w tym wielbłądy służące w armii indyjskiej. Przejazd do DESNOK, zwiedzanie świątyni Karni Mata nazywanej też świątynią szczurów, w której zwierzęta te uważane są za święte. Powrót do Bikaneru. Kolacja. Nocleg.
6 dzień: Bikaner – Dżajsalmer
Śniadanie. Przejazd do położonego w sercu pustyni Thar założonego w XII w. dawnego pustynnego królestwa Dżajsalmeru, które podobnie jak Bikaner rozwijał się dzięki strategicznemu położeniu na szlaku karawan. Przyjazd, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
7 dzień: Dżajsalmer
Śniadanie. Zwiedzanie DŻAJSALMERU: położonego na szczycie wzgórza Fortu (lista UNESCO), słynnego z architektury, bazarów oraz powstających tu miniatur. Wizyta w pięknie rzeźbionej w kamieniu dźinijskiej świątyni, spacer wąskimi uliczkami, zwiedzanie haveli Patwon-ki należącej do jednego z najbogatszych kupców w Dżajsalmerze handlującego jedwabiem, opium i brokatem. Po południu przejazd na pustynię Thar do Sam, przejażdżka na wielbłądach po piaszczystych wydmach pustyni. Kolacja. Nocleg.
8 dzień: Dźajsalmer – Dżodhpur
Śniadanie. Przejazd do DŻODHPURU, drugiego pod względem wielkości miasta w Radżastanie, nazywanego także „Błękitnym Miastem”. Zwiedzanie okazałego wznoszącego się nad miastem na wzgórzu fortu Mehrangarh uważanego za jedną z najbardziej majestatycznych budowli obronnych w Radżastanie. Za surowymi murami fortu znajdują się wspaniale wyposażone pałace z bogatą, różnorodną kolekcją tworzące Muzeum Fortu Mehrangarh będące najlepszym pałacowym muzeum Radżastanu. Następnie obejrzenie muzeum mieszczącego się w zbudowanym w latach 30 XX w. dla maharadży Umajda Singha pałacu Umaid Bhawan, będącego jedną z największych prywatnych rezydencji na świecie. Obecnie część pałacu nadal nadal zamieszkiwana jest przez wnuka maharadży, a pozostałą część przekształcono w luksusowy hotel. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.
9 dzień: Dżodhpur – Ranakpur – Udaipur
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie pochodzącego z XV w. kompleksu świątynnego RANAKPUR. Dżinijska świątynia Adinath jest najwspanialszym zabytkiem świątynnym w zachodnich Indiach. Zbudowana z białego marmuru świątynia zachwyca zarówno swoją architekturą jak i mistrzostwem dekoracji rzeźbiarskiej. Każda z 1444 znajdujących się tutaj kolumn pokryta jest innymi rzeźbionymi motywami kwiatowymi, z fascynującą grą świateł i cieni. Obiad w malowniczej scenerii ogrodu Maharani Bagh. Przejazd na nocleg do Udajpuru malowniczo położonego w dolinie otoczonej pierścieniem wzgórz Aravali.
10 dzień: Udajpur
Śniadanie. Zwiedzanie UDAJPURU – uważanego za najpiękniejsze i najbardziej romantyczne miasto Radżastanu z malowniczymi jeziorami, kwitnącymi ogrodami, marmurowymi pałacami i świątyniami stanowiące oazą na pustyni Thar. Zwiedzanie Pałacu Miejskiego będącego największą rezydencją królewską w Radżastanie, zajmującą obszar około 2 ha. Pałac Miejski składa się z kilku pałaców budowanych lub unowocześnianych przez kolejnych maharadżów Udajpuru między XVI a XX wiekiem. Następnie wycieczka rejsową łodzią po jeziorze Pichola w czasie której zwiedza się pałace zbudowane na wyspach: Dżag Mandir będący siedzibą księcia Khurrama (późniejszego cesarza Szahdżachana – budowniczego Taj Mahal) oraz Dżag Niwas dawny pałac letni maharadży, obecnie jeden z najwspanialszych hoteli na świecie, służący także jako sceneria w wielu filmach m.in. „Ośmiorniczka” z Rogerem Moorem w roli Jamesa Bonda. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
11 dzień: Udajpur – Puszkar
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie jednego ze świętych miast wyznawców hinduizmu PUSZKARU – będącego jedynym w Indiach miejscem kultu boga Brahmy. Zwiedzanie jedynej w Indiach i jednej z nielicznych na świecie świątyń boga Brahmy stwórcy wszechświata. Wizyta nad pobliskim jeziorem, które uważane jest za cudowne i uzdrawiające. Licznie przybywający do miasta pielgrzymi odbywają rytualne kąpiele w wodach świętego jeziora. Jesienią odbywają się w Puszkarze słynne trwające niemalże daw tygodnie targi wielbłądów ściągające tysiące pielgrzymów, mieszkańców Radżastanu i turystów. Transakcjom kupna-sprzedaży towarzyszy wiele imprez takich jak pokazy tańców wielbłądów, gonitwy czy konkursy piękności wielbłądów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
12 dzień: Puszkar – Dżajpur
Śniadanie. Przejazd do Dżajpuru. Po drodze zwiedzanie FORTU AMBER, dawnej siedziby maharadży Dźaipuru. Wjazd do fortu jeepami. Na terenie fortu znajdują się liczne budowle przeznaczone do użytku prywatnego i publicznego, dziedzińce, świątynie oraz bramy. Z górnych pięter fortu roztacza się malowniczy widok na leżące w dole miasto, jezioro Maota oraz okoliczne wzgórza. Przyjazd do DŹAIPURU – stolicy Radżastanu, zwanego „Różowym Miastem”: Zwiedzanie Muzeum Pałacu Miejskiego będącego wspaniałym przykładem połączenia architektury mogolskiej i radźpuckiej z przestronnymi, otwartymi budynkami publicznymi, pięknymi, bogato rzeźbionymi portalami niejednokrotnie wykonanymi z marmuru, obejrzenie ekspozycji przybliżających kulturę Radźputów oraz historię maharadżów Dźaipuru. Część kompleksu stanowią prywatne budowle będące siedzibą maharadży (nie udostępnione do zwiedzania). W pobliżu pałacu znajduje się słynne obserwatorium astronomiczne – Dźantar Mantar zbudowane w pierwszej połowie XVIII w przez założyciela Dźaipuru – maharadżę Sawai Dźaj Singh II. Postój przy stojącym przy głównej ulicy Pałacu Wiatrów będącym wizytówką Dźajpuru. Bogato dekorowana fasada z szeregiem wykuszowych okien i balkonów z ażurowymi przesłonami służyła zamieszkującym w pałacowym haremie kobietom do obserwacji toczącego się gwarnego życia na głównej ulicy miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
13 dzień: Dźaipur – Fatehpur Sikri – Agra
Śniadanie. Przejazd do Agry, po drodze zwiedzanie FATEHPUR SIKRI (lista UNESCO) – miasta wybudowanego przez cesarza Akbara w 1569 r. Zabytkowa część miasta zbudowana jest z czerwonego piaskowca i łączy cechy architektury hinduskiej i muzułmańskiej. Przyjazd do Agry, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
14 dzień: Agra – Sikandra – Agra
Rano dla chętnych fakultatywnie podziwianie Tadź Mahal o wschodzie słońca. Śniadanie. Zwiedzanie AGRY – stolicy imperium Mogołów: Czerwonego Fortu (lista UNESCO) zbudowanego w II połowie XVI w. przez cesarza Akbara na zachodnim brzegu rzeki Jamuny. Fosa oraz potężne mury z czerwonego piaskowca otaczają kompleks bogato zdobionych, ażurowych budowli i pawilonów wykonanych z białego marmuru, służących do celów publicznych i prywatnych. Przejazd i zwiedzanie jednej z najsłynniejszych budowli na świecie – Tadź Mahal (lista UNESCO) wykonanego z białego marmuru grobowca wzniesionego przez cesarza Szahdźahana dla zmarłej w 1631 roku jego ukochanej małżonki Mumtaz Mahal. Następnie przejazd i zwiedzanie pięknej marmurowej świątyni Radha Soami w dzielnicy Dayal Bagh oraz grobowca cesarza Akbara Wielkiego w SIKANDRZE. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
15 dzień: Agra – Delhi
Śniadanie. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja. Transfer na lotnisko.
16 dzień: Delhi Warszawa
Odlot z Delhi. Przylot do Warszawy.
Terminy dowolne, impreza realizowana od 2 osób
Cena od osoby w pokoju 2-osobowym przy:
2 osobach: 2 590 USD
3-5 osobach: 2 100 USD
6-8 osobach: 1 820 USD
9-10 osobach: 1 620 USD
Powyższe ceny ważne są do 31 października 2014 roku
Cena obejmuje:
– przejazdy klimatyzowanym samochodem lub mikrobusem zgodnie z programem
– zakwaterowanie w hotelach 3***+/4**** oraz w hotelach Heritage (zlokalizowanych w
dawnych pałacach i fortach) w pokojach 2 os. z łazienką
– śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem
– przejażdżka po wydmach na wielbłądach w Dżajsalmerze
– wycieczka łodzią po jeziorze Pichola w Udajpurze
– wjazd jeepemi do fortu Amber
– opiekę anglojęzycznych pilotów lokalnych/przewodników
– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
– VAT
Cena nie obejmuje:
– przelotu na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa (przez jeden z europejskich lub azjatyckich
portów lotniczych) cena od 2 150 PLN
– wizy do Indii około 250 PLN
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 120 USD
– zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych
– opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie
i fotografowanie
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 295 USD
W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie !!!
Przykładowe połączenia lotnicze: Warszawa – Delhi – Warszawa:
1. przelot liniami lotniczymi Swiss cena biletu od 2 150 PLN
odlot z Warszawy do Zurychu o 09:35, przylot o 11:40
odlot z Zurychu do Delhi o 12:45, przylot o 23:55
odlot z Delhi do Zurychu o 01:15, przylot o 06:20
odlot z Zurychu do Warszawy o 07:10, przylot o 09:00
2. przelot liniami lotniczymi Lufthansa, cena biletu od 2 150 PLN
odlot z Warszawy do Monachium o 08:50, przylot o 10:25
odlot z Monachium do Delhi o 11:55, przylot o 23:00
odlot z Delhi do Monachium o 00:45, przylot o 05:40
odlot z Monachium do Warszawy o 11:00, przylot o 12:30
3. przelot liniami lotniczymi Austrian cena biletu od 2 200 PLN
odlot z Warszawy do Wiednia o 10:35, przylot o 11:55
odlot z Wiednia do Delhi o 13:15, przylot o 00:05 (następnego dnia)
odlot z Delhi do Wiednia o 01:35, przylot o 05:55
odlot z Wiednia do Warszawy o 09:40, przylot o 10:55
Dodaj komentarz