fbpx

Bhutan

Wycieczka realizowana już od 2 osób! Dla koneserów wyjątkowych podróży. Tajemnicze himalajskie Królestwo Grzmiącego Smoka jest marzeniem wielu podróżników. Położony we wschodnich Himalajach Bhutan sprawia oszałamiające wrażenie.


1 dzień: Warszawa – Delhi/Kalkuta

Przelot z Warszawy do Delhi lub Kalkuty przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych

2 dzień: Delhi/Kalkuta – Paro – Thimphu

Przylot do Delhi lub Kalkuty i dalszy przelot do Królestwa Bhutanu do Paro. Przylot, formalności wizowo/celne. Przywitanie na lotnisku przez lokalnego pilota. Paro  położone na wysokości 2250 m n.p.m. w dolinie o tej samej nazwie wprowadzi nas w atmosferę tego urokliwego kraju. Przejazd do stolicy Bhutanu – Thimphu ( 2320 m n.p.m.)  Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

bhutan

Piękny Bhutan

3 dzień: Thimphu

Śniadanie. Zwiedzanie THIMPHU: przejazd do dzielnicy Memorial Czorten, w której zobaczymy czorten (stupę) wybudowany dla upamiętnienia trzeciego króla Bhutanu zmarłego  w 1972 roku. Na trzecim piętrze znajduje się zewnętrzny taras, który pozwoli nam obejść czorten dookoła oraz zobaczyć panoramę miasta.

Następnie zwiedzanie Biblioteki Narodowej w której zgromadzono między innymi starożytne manuskrypty oraz księgi drukowane techniką drzeworytniczą. Wizyta w Szkole Sztuk Tradycyjnych, gdzie utalentowana młodzież doskonali swoje umiejętności w tradycyjnych technikach malarstwa, rysunku, rzeźby czy haftu. Przejazd do zbudowanej w XV w.  świątyni Czangangkha znajdującej się na najwyższym wzgórzu Thimphu skąd roztacza się także piękna panorama miasta i doliny. Zwiedzanie majestatycznego Tasziczodzong – „Forut Pomyslnej Religii” będącej siedzibą rządu. W ciągu dnia obiad. Kolacja. Nocleg.

4 dzień: Thimphu

Śniadanie. Przejazd w pobliże klasztoru TANGO, około 1,5 godzinny niezbyt trudny trekking do klasztoru, wyłożona płaskimi kamieniami ścieżka w większości prowadzi przez zalesione wzgórze. Klasztor został ufundowany w XII w i zbudowany w formie tradycyjnej bhutańskiej fortecy – dzongu. Obecnie znajduje się tutaj także Uniwersytet Buddyjski. Zwiedzanie dziedzińca klasztornego oraz udostępnionych dla turystów pomieszczeń. Zejście i przejazd w pobliże drewnianego, krytego mostu Wang Chhu, obiad w formie picnicku. Po obiedzie około 2,5 godzinny trekking do zbudowanego w 1620 roku klasztoru CHERI. Z usytuowanego na szczycie wzgórza klasztoru (ok. 2600 m n.p.m.) rozciąga się spektakularny widok na okolice.

Powrót do Thimphu. Czas wolny, kolacja. Nocleg.

Budda, Timphu

5 dzień: Thimphu – Punakha

Śniadanie. Przejazd do poprzedniej stolicy Bhutanu – Punakha (1350 m n.p.m.). Po drodze postój na przełęczy DOCHU LA (3050 m n.p.m.) z której przy ładnej pogodzie widoczne są ośnieżone szczytu Wschodnich Himalajów z najwyższym szczytem Bhutanu  Gangkar Punsum (7541 m n.p.m.). Na przełęczy znajduje się kompleks 108 czortenów zbudowanych z inicjatywy królowej Aszi Dordże Łangmo, które upamiętniają zwycięstwo Bhutanu nad indyjskimi separatystami z Frontu Wyzwolenia Assamu w 2003 roku, których obozy znajdowały się na terytorium królestwa. Przyjazd do PUNAKHA, zwiedzanie zbudowanego w 1637 roku Dzongu malowniczo położonego u zbiegu dwóch rzek, uważanego za najpiękniejszy w Bhutanie. Następnie przejazd i spacer przez pola ryżowe oraz okoliczne osady do położonego na niewielkim wzniesieniu  klasztoru CHIMI  LHAKHANG zbudowanego w XV wieku w miejscu, które wcześniej poświecił słynny w Bhutanie szalony jogin – Drukpa Kunlej. W ciągu dnia obiad. Kolacja. Nocleg w Punakha.

6 dzień: Punakha – Dolina Phobjikha

Śniadanie. Przejazd i około godzinny lekki trekking do  malowniczo położonego na szczycie wzgórza CZORTENU  NJIZERGANG. Droga prowadzi przez tradycyjny wiszący most, a następnie wśród pół ryżowych. Zbocza wzgórza na którym znajduje się czorten porośnięte są sosnami himalajskimi o soczysto-zielonych, długich igłach. W chortenie zobaczymy ciekawe malowidła sakralne, a z tarasu znajdującego się na górnym poziomie  przepiękną panoramę doliny przeciętej meandrującą rzeką. Następnie przejazd drogą wzdłuż której rosną liczne krzewy rododendronów do DOLINY PHOBJIKHA, uważanej za jedno z najpiękniejszych miejsc w Bhutanie. Zwiedzanie jednego z najstarszych klasztorów – GANGTEY , a następnie około 1,5 godzinnego, przyjemny spacer w kierunku hotelu. Droga prowadzi przez osady z tradycyjną zabudową, zalesione wzgórza oraz łąki. Podziwianie pięknych krajobrazów doliny otoczonej górami, do której z Tybetu na zimę przylatują czarnoszyje żurawie (przebywają tutaj od końca października do końca marca). W ciągu dnia obiad. Kolacja i nocleg w dolinie Phobjikha.

Wspaniała architektura Bhutanu

7 dzień: Dolina Phobjikha – Paro

Śniadanie. Powrót do Paro. Po drodze krótki postój w Wangdi, którego strategicznie położony na wzgórzu dzong niemalże całkowicie spłonął w 2012 roku. Obiad w trakcie przejazdu. Przyjazd do Paro, czas wolny. Kolacja. Nocleg.

8 dzień: Paro

Śniadanie. Zwiedzanie PARO rozpoczniemy od wizyty w „Twierzy Klejnotów” –  imponującym Paro Rinpung Dzongu  będącym doskonałym przykładem tradycyjnej architektury bhutańskiej. Powyżej Dzongu na szczycie wzgórza znajduje się Muzeum Narodowe z licznymi przedmiotami kultu religijnego, dziełami sztuki, wyrobami rzemieślniczymi będącymi także przedmiotami codziennego użytku, oraz kolekcją słynnych znaczków bhutańskich. Następnie przejazd i zwiedzanie położonych za Paro bliźniaczych świątyń Kjiczu Lhakhang. Pierwszą świątynię jak przekazuje bhutańska tradycja zbudował w VII wieku tybetański król Songtsen Gampo (budowniczy słynnej świątyni Jokhang w Lhasie). Budowa przez Songsena Gampo dwóch buddyjskich świątyń na terenie Bhutanu uważana jest za początki państwowości. Druga z bliźniaczych świątyń powstała w 1968 roku z inicjatywy Królowej Aszi Kezang. Przejazd do pobliskich ruin Drukgyel Dzong – „Fortu Zwycięstwa” zbudowanego w połowie XVII w. dla uczczenia zwycięstwa nad Tybetańczykami. W 1951 roku fort spłonął. Obiad w trakcie zwiedzania. Kolacja. Nocleg.

9 dzień: Paro – Klasztor Taktsang – Paro

Śniadanie. Przejazd, a następnie około 2,5 godzinny trekking do KLASZTORU TAKTSANG zwanego „Tygrysim Gniazdem” Klasztor jest jednym z najświętszych miejsc w Bhutanie, miejscem pielgrzymek Bhutańczyków jak też wyznawców buddyzmu z innych krajów, a równocześnie najbardziej rozpoznawalną budowlą Bhutanu. Kompleks budynków klasztornych niemalże przyklejony jest do wysokiej 800 metrowej czarnej skały. Wizyta w klasztorze oraz prowadząca do niego droga  pozostawia niesamowite wrażenie, jest to magiczne miejsce, któremu nawet przybywający tutaj turyści nie są w stanie odebrać szczególnego charakteru. Obiad w kafeterii Taktsang, z której roztacza się spektakularny widok na klasztor. Powrót na parking, przed którym na lokalnym targu będzie można kupić ostatnie pamiątki  z Bhutanu. W drodze powrotnej do Paro wizyta w zbudowanej w pierwszej połowie XV wieku w kształcie czortenu świątyni Dungtse Lhakang. Świątynia słynie ze wspaniałych malowideł uważanych za jedne z najpiękniejszych w rejonie Himalajów. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Timphu

10 dzień: Paro – Delhi/Kalkuta

Wcześnie rano transfer na lotnisko, przelot do Delhi lub Kalkuty. Przylot, czas wolny (opcjonalnie dla osób chętnych możliwość zwiedzania miasta). Odlot do Warszawy przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych.

11 dzień: Warszawa

Przylot do Warszawy.

 

Terminy dowolne, impreza realizowana od 2 osób


Cena
od osoby w pokoju 2-osobowym przy:

2 osobach: 2 770 USD

3 -5 osobach: 2 520 USD

6 -9 osobach:  2 480 USD

Cena obejmuje:

– zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

– śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem

– przejazd klimatyzowanym samochodem/minibusem z klimatyzacją

– opieka anglojęzycznego pilota/przewodnika w Bhutanie

– opłacone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– wiza do Bhutanu

– ubezpieczenie

– VAT

Cena nie obejmuje:

– biletu lotniczego do Delhi cena od 2150 PLN lub do Kalkuty cena od 3100 PLN

– biletu lotniczego na trasie Delhi – Paro – Delhi cena od 710 USD

  lub na trasie Kalkuta – Paro – Kalkuta cena od 450 USD

– wizy do Indii

– napojów do obiadów i kolacji

– ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie oraz opłat za ewentualne wycieczki fakultatywne

– napiwków

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 380 USD

W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie !!!

Zobacz artykuł Małgorzaty Olejnik: Bhutan. Kiedy jechać, co zobaczyć?

 

Przykładowe połączenia lotnicze: Warszawa – Delhi  – Warszawa:

1. przelot liniami lotniczymi Swiss cena biletu od 2 150 PLN

odlot z Warszawy do Zurychu o 09:35, przylot o 11:40

odlot z Zurychu do Delhi o 12:45, przylot o 23:55

odlot z Delhi do Zurychu o 01:15, przylot o 06:20

odlot z Zurychu do Warszawy o 07:10, przylot o 09:00

2. przelot liniami lotniczymi Emirates, cena biletu od 2 250 PLN

odlot z Warszawy do Dubaju o 14:45, przylot o 22:15

odlot z Dubaju do Delhi o 04:35, przylot o 09:25

odlot z Delhi do Dubaju o 04:15, przylot o 06:10

odlot z Dubaju do Warszawy o 07:25, przylot o 11:30

Przykładowe połączenia lotnicze: Warszawa – Kalkuta – Warszawa:

1. przelot liniami lotniczymi Qatar Airways cena biletu od 3 100 PLN

odlot z Warszawy do Doha o 11:50, przylot o 18:20

odlot z Doha do Kalkuty o 19:15, przylot o 02:55 (następnego dnia)

odlot z Kalkuty do Doha o 03:55, przylot o 06:35

odlot z Doha do Warszawy o 08:25, przylot o 13:15

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę