fbpx

INDONEZJA: Sumatra – Bali

1 dzień: Warszawa – Dżakarta
Przelot z Warszawy do Dżakarty przez jeden z azjatyckich lub europejskich portów lotniczych.

2 dzień: Dżakarta
Przylot do stolicy Indonezji – Dżakarty, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

Sumatra

3 dzień: Dżakarta – Medan
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do północnej części Sumatry do MEDAN. Przylot, zwiedzanie jednego z najbogatszych miast w Indonezji: część kolonialna, a w niej między innymi budynki dawnej poczty, oraz hotelu de Boer. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu Mesjid Raya znajdującego się obok pałacu sułtana będącego do dzisiaj rezydencją jego potomków. Przejazd przez dawną rezydencjonalną część miasta należącą w czasach kolonialnych do europejskich plantatorów, wizyta w największej w Indonezji chińskiej świątyni Vihara Gunung Timur. Kolacja. Nocleg w hotelu.

4 dzień: Medan – Bohorok – Bukit Lawang
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Gunung Leuser (rezerwat biosfery UNESCO), na terenie którego w 1973 roku został założony Ośrodek Rehabilitacji Orangutanów BOHOROK. Droga prowadzi wzdłuż plantacji palm olejowych i kauczukowców, które powstały w miejscu wypalonej sumatrzańskiej dżungli. Przyjazd do miejscowości BUKIT LAWANG, zakwaterowanie w lodgu, obiad. Przeprawa przez rzekę i przejścia do miejsca w którym dokarmiane są orangutany, na specjalnej platformie o określonych porach dwa razy dziennie zostawiane są dla orangutanów banany oraz mleko. Większość orangutanów znajdujących się w ośrodku kłusownicy złapali jako młode osobniki, a następnie odsprzedali je jako „domowe maskotki”. W ośrodkach rehabilitacji opiekunowie orangutanów starają się przywrócić zwierzęta do życia w naturalnym środowisku. Sumatra i Borneo są jedynymi miejscami, w których orangutany żyją w swoim naturalnym środowisku. Park Narodowy Gunung Leuser daje schronienie także wielu innym gatunkom dzikich zwierząt oraz ptaków, rośnie tutaj także Raflezja Arnolda – roślina o największych kwiatach na świecie. Zobaczenie ich jest jednak niezmiernie trudne, ponieważ kwitnie ona raz na kilka lat i to zaledwie przez kilka dni. Raflezja Arnolda w naturalnym środowisku występuje tylko w tropikalnych lasach deszczowych Sumatry i Borneo. Powrót do lodgu. Kolacja. Nocleg.

5 dzień: Bukit Lawang – Brastagi
Śniadanie. Lekki trekking do miejsca gdzie można zaobserwować orangutany oraz inne gatunki zwierząt. Przejazd do górskiej miejscowości wypoczynkowej Brastagi. Po drodze wizyta na farmie krokodyli oraz postój w tradycyjnej wiosce. W ciągu dnia obiad. Przyjazd do Brastagi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

6 dzień: Brastagi – Parapat – wyspa Samosir
Śniadanie. Przejazd do Parapat. Po drodze postój  w tradycyjnej wiosce zamieszkiwanej przez lud Bataków Karo. Batakowie są jedną z bardziej interesujących grup etnicznych zamieszkujących w Indonezji. Możemy spotkać ich tylko w rejonach północno-zachodniej Sumatry. Nadal kultywują oni tradycyjne obyczaje i prawo zwyczajowe. Ich masywne, drewniane domostwa zbudowane są na palach, a wysokie, kryte trawą dachy swoim kształtem przypominają łódź. Szczyty dachów pokrywają zazwyczaj kolorowe malowidła. W domostwach tych mających około 18 metrów długości (stąd nazwa długie domy) żyje zwyczajowo do 12 rodzin. W ciągu dnia obiad. Przyjazd do Parapat położonego nad brzegiem jeziora Toba. JEZIORO TOBA położone na wysokości około 900 m.n.p.m. powstało w kalderze superwulkanu i jest jednym z największych powulkanicznych jezior na świecie. Malowniczo położone wśród pól ryżowych i wzgórz uważane jest za jedno z najbardziej urokliwych miejsce na Sumatrze. Przepłynięcie łodzią na położoną na jeziorze wyspę Samosir. Zakwaterowanie w resorcie, kolacja, nocleg.

7 dzień: Wyspa Samosir
Śniadanie. Zwiedzanie WYSPY SAMOSIR będącej największą na świecie wyspą położoną na jeziorze na innej wyspie, zamieszkiwanej przez Bataków Toba, zajmujących się głównie rybołówstwem i rolnictwem. Podróżując po wyspie zobaczymy malownicze pola ryżowe oraz plantacje kawy, zatrzymamy się w tradycyjnej wiosce Bataków, zamieszkujących w drewnianych, bogato dekorowanych domostwa. Przejazd do Tomok, obejrzenie wyrzeźbionego w kształcie łodzi grobowca króla Bataków – Sidabutura, a następnie liczących około 300 lat kamiennych siedzisk i grobowca Laga Siallagan będącego pierwszym radżą Ambarity. Zwiedzanie wioski Simanindo w której w odrestaurowanej dawnej siedzibie króla znajduje się muzeum Bataków. W ciągu dnia obiad. Powrót do resortu. Kolacja. Nocleg.

8 dzień: Wyspa Samosir – Parapat – Padangsidempuan/Sipirok
Śniadanie. Przeprawa łodzią do Parapat. Przejazd na nocleg do Padangsidempuan lub Sipirok. Ostatnie spotkania z Batakami oraz rzut oka na jezioro Toba. Postoje w ciekawszych miejscach takich jak np. tradycyjna wioska Jangga czy miejscowość Tarutung. Po drodze obiad. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

9 dzień: Padangsidempuan/Sipirok – Banjol – Bukittinggi
Śniadanie. Kontynuacja podróży przez tropikalne lasy deszczowe oraz malownicze krajobrazy w kierunku Sumatry Zachodniej do Bukittinggi (930 m.n.p.m.) miasta położonego w górach Barisan, otoczonego stożkami wulkanicznymi liczącymi niemalże 3000 metrów wysokości. Po drodze postój w rezerwacie przyrody Panti Nature Reserve oraz z miejscowości BONJOL położonej na równiku. W ciągu dnia obiad. Przyjazd do Bukittingi położonego już na półkuli południowej, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

10 dzień: Bukittinggi
Śniadanie. Zwiedzanie BUKITTINGGI będącego centrum kultury kolejnej bardzo ciekawej grupy etnicznej zamieszkującej Zachodnią Sumatrę – Minangkabau. Grupa ta jako jedna z nielicznych grup etnicznych zachowała tradycyjną strukturę społeczną opartą na matriarchacie. Przedstawiciele tego ludu słyną z intelektu oraz z przedsiębiorczości. Zwiedzanie bogato zdobionych komnat dawnej siedziby królów – Pałacu Pagaruyung, tradycyjnej wioski tkaczy Pandai Sikek, Muzeum Taman Dundo Kanduang w którym wyeksponowano barwne stroje, instrumenty muzyczne oraz inne przedmioty związane z miejscową kulturą Minangkabau. Pozostałości holenderskiego fortu Fort de Kok z którego roztacza się piękny widok na miasto i otaczające je wulkaniczne szczyty. Wizyta na głównym placu miasta z charakterystyczną wieżą zegarową. W ciągu dnia obiad. Kolacja. Nocleg.

11 dzień: Bukittinggi – Jezioro Maninjau – Bukittinggi
Śniadanie. Całodniowa wycieczka nad malowniczo położone JEZIORO MANINJAU. Postoje w ciekawych widokowo miejscach, zwiedzanie okolicy jeziora, czas wolny na wypoczynek. Obiad. Powrót na kolacje i nocleg do Bukittinggi.

12 dzień: Bukittinggi – Padang – Bali
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Padang, przelot do Denpasar na wyspie Bali. Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

13 – 14 dzień: Bali
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na piaszczystych plażach „rajskiej wyspy”, kąpiele w Oceanie Indyjskim oraz hotelowym basenie. Dla osób chętnych fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych, nurkowanie lub zwiedzanie malowniczego interioru wyspy. Nocleg.

15 dzień: Bali – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Denpasar. Przelot do Warszawy.

16 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy

Terminy dowolne, impreza realizowana od 2 osób

Cena od osoby w pokoju 2-osobowym przy:

2 -3 osobach: 2 950 USD
4 -5 osobach: 2 600 USD
6 -7 osobach:  2 500 USD
8 -9 osobach: 2 550 USD
10-11 osobach: 2 450 USD

Cena obejmuje:
– przejazdy na Sumatrze i Bali klimatyzowanym  samochodem lub mikrobusem
zgodnie z programem
– przeloty na trasie Dżakarta – Medan, Padang – Denpasar
– zakwaterowanie w hotelach 4****  pokojach 2 osobowych z łazienką z wyjątkiem
zakwaterowania na wyspie Samosir oraz w  Padangsidempuan/Sipirok – hotele
turystyczne, pokoje 2 osobowe z łazienką
– śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych
– opiekę anglojęzycznych pilotów lokalnych/przewodników
– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
– VAT

Cena nie obejmuje:
– przelotu na trasie Warszawa – Dżakarta, Denpasar – Warszawa (przez jeden
z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych) cena od 3 550 PLN
– wizy do Indonezji  25 USD (wiza załatwiana na lotnisku po przylocie do Dżakarty)
– opłat lotniskowych w Indonezji około 60 USD (płatnych gotówką w danych portach lotniczych)
– zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych
– opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie i fotografowanie

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 650 USD

W miarę możliwości postaramy się dostosować program do Państwa życzeń lub zorganizować wyjazd na wskazanej przez Państwa trasie w dowolnym terminie !!!

Przykładowe połączenia lotnicze: Warszawa – Dżakarta, Denpasar – Warszawa:

1. przelot liniami lotniczymi KLM cena biletu od 3 550 PLN

odlot z Warszawy do Amsterdamu o godzinie 17:15, przylot o 19:15
odlot z Amsterdamu do Dżakarty o godzinie 20:50, przylot o 17:25 (następnego dnia)

odlot z Denpasar do Amsterdamu o 20:35, przylot o 07:15  (następnego dnia)
odlot z Amsterdamu do Warszawy o 09:50, przylot o 11:45

2. przelot liniami lotniczymi Emirates oraz Garuda Indonesia 3 930 PLN
przelot liniami lotniczymi Emirates oraz Air Asia 3 550

odlot z Warszawy do Dubaju o 14:45, przylot o 22:15
odlot z Dubaju do Dżakarty o 04:15, przylot o 15:40

odlot z Denpasar do Dżakarty 18:30, przylot o 19:25 (przelot Garuda Indonesia)
lub
odlot z Denpasar do Dżakarty 18:20, przylot o 19:05 (przelot Air Asia)
a następnie
odlot z Dżakarty do Dubaju o 00:40, przylot o 05:30
odlot z Dubaju do Warszawy o 07:25, przylot o 11:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę