fbpx

Iran, tajemniczy Orient

Wycieczka do Iranu na zamówienie grupy (incentive). Wyjazd integracyjny połączony ze zwiedzaniem najważniejszych atrakcji Teheranu, Szirazu i Persepolis. Wysoki standard świadczeń.

 

1 dzień: WARSZAWA – TEHERAN

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych do Teheranu. Zakwaterowanie w hotelu w Teheranie i nocleg.

Iran

Iran, tajemniczy Orient

2 dzień: TEHERAN

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Iranu. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym zobaczymy eksponaty z okresu kilku tysięcy lat historii Persji. Obiad w restauracji. Przejazd do pałacu Golestan z XIX w., będącego kiedyś rezydencją królewską i miejscem, gdzie odbyła się Konferencja Teherańska. W miarę możliwości zwiedzanie słynnego Muzeum Klejnotów. Wizyta na wielkim bazarze w Teheranie. Uroczysta kolacja w restauracji w ogrodzie (garden party). Nocleg w hotelu w Teheranie.

3 dzień:  TEHERAN – SZIRAZ (przelot)

Śniadanie, wykwaterowanie. Przelot do Szirazu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad i zwiedzania miasta. Zobaczymy m.in. malowniczy ogród Eram – jeden z  słynnych ogrodów perskich wyróżniony przez UNESCO, Nassir-ol-Molk (Różowy Meczet) z pięknymi, kolorowymi witrażami oraz mauzoleum najsłynniejszego poety irańskiego Hafeza, żyjącego w XIV w. Kolacja w restauracji.

4 dzień: SZIRAZ – PERSEPOLIS – SZIRAZ

Po śniadaniu wizyta w Persepolis – zwiedzanie robiących olbrzymie wrażenie pozostałości stolicy wielkich królów Persji, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W starożytności miasto pełniło funkcję jednej ze stolic imperium perskiego. Potęga Persepolis skończyła się wraz z nakazem zniszczenia miasta przez Aleksandra Wielskiego. Obiad. Następnie zwiedzanie nekropolii Naqsh-e Rostam. Są to olbrzymie, wykute pionowej skale grobowce słynnych władców starożytnej Persji. Powrót do Szirazu, po drodze, na wjeździe do miasta zobaczymy Bramę Koranu. Kolacja w restauracji w Szirazie.

Iran

Persepolis

5 dzień: SZIRAZ – WARSZAWA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy (przelot z przesiadką w jednym z azjatyckich lub europejskich portów lotniczych).

 

Cena zawiera:

– bilet lotniczy na trasie Warszawa-Teheran i Sziraz-Warszawa;

– noclegi w Iranie w hotelach 4*, pokoje 2-os. z łazienkami;

– transport komfortowym autokarem;

– przelot na trasie Teheran – Sziraz;

– wyżywienie zgodnie z programem: śniadania, obiady i kolacje;

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;

– opiekę pilota/przewodnika;

– koszty wizy irańskiej odbieranej na lotnisku;

– ubezpieczenie turystyczne.

 

Tu znajduje się nasza standardowa wycieczka do Iranu.

Więcej informacji w dziale Artykuły/Iran.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę