Do Uzbekistanu bez wiz!

Nie potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi, że od 1 kwietnia 2017 r. obywatele Polski, którzy ukończyli 55 lat, będą mogli wjechać na terytorium Uzbekistanu  bez konieczności posiadania wizy (w celach turystycznych, do 30 dni).

Uzbekistan, Samarkanda

We wrześniu 2016 r. nastąpiła zmiana na szczytach władzy Uzbekistanu. Po śmierci rządzącego krajem przez 25 lat Islama Karimowa nowym prezydentem został Szawkat Mirziejew. W grudniu ukazał się dekret prezydenta, który liberalizował reguły wizowe. I tak:

1. W przypadku obywateli 15 państw całkowicie zniesiono wizy. Do grona tego należą: Australia, Austria, Dania, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Luksemburg, Niemcy, Singapur, Szwajcaria, Wielka Brytania i Włochy.

2. W przypadku kolejnych 12 krajów zapowiadano zniesienie obowiązku wizowego dla obywateli, którzy ukończyli 55 rok życia. Wśród państw, których obywatele muszą spełnić ten warunek znalazły się: Polska, Belgia, Chiny, Czechy, Francja, Indonezja, Izrael, Malezja, Portugalia, USA, Węgry i Wietnam.

Po opublikowaniu tych informacji rozpoczęły się (grudzień 2016 r.) prace nad szczegółowymi rozwiązaniami w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Uzbekistanu. W ich wyniku, na początku 2017 roku okazało się, że program wejdzie w życie z opóźnieniem, może dopiero w 2021 roku.

Tak więc, obywatele Polski nadal muszą ubiegać się o wizy, również ci, którzy mają ukończone 55 lat.

Zobacz nasze pozostałe artykuły na temat Uzbekistanu.

Perły architektury: Samarkanda, Buchara, Chiwa i Szachrisabz – miasto Tamerlana. Pilot/przewodnik wyśmienicie znającym Uzbekistan, będzie Państwu wiele o nim opowiadał. Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób!) i wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter