Egipt. Wycieczka z rejsem po Nilu. Listopad 2024. W tę pełną wrażeń podróż zabrali nas Krzysztof Matys oraz egipski, świetnie mówiący po polsku przewodnik - Mina. Bogaty i starannie dopracowany program wycieczki urozmaicony był dodatkowymi atrakcjami, mnóstwem opowieści, rozmów i dobrego humoru. Dzięki ogromnej wiedzy obu przewodników poznawaliśmy historię Egiptu na przestrzeni tysiącleci, przemiany polityczne jakim podlegał, jego kulturę, tradycje i zwyczaje mieszkańców. Podziwialiśmy rozmach starożytnych budowli, tętniący życiem Wielki Kair, gdzie stare w naturalnym rytmie miesza się z nowym, piękno i potęgę pustyni na każdym kroku przypominającej o swojej obecności. Doświadczyliśmy Egiptu jako kraju bezpiecznego, a Egipcjan przyjaznych turystom, często z uśmiechem witających słowami: "Dzień dobry, jak się masz?". To była moja pierwsza, ale zdecydowanie nie ostatnia wyprawa z Matys Travel. Dziękuję za doskonałą organizację, pięknie spędzony czas i wspaniałe wspomnienia. Pozdrawiam serdecznie organizatorów i uczestników wycieczki. Do zobaczenia na kolejnych wyprawach!
Wyjątkowy, autorski program sinologa Jacka Świercza. Wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów wyjątkowych podróży.
Polecamy też wycieczkę: Esencja Chin. Od Pekinu do Szanghaju.
1 dzień: Warszawa – Chengdu
Spotkanie grupy na Lotnisku Chopina w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Chengdu lub Chongqingu przez jeden z azjatyckich lub europejskich portów lotniczych.
2 dzień: Chengdu
Przylot do Chengdu Chongqingu, transfer do hotelu, odpoczynek. W miarę możliwości spacer po zabytkowej uliczce Jinlin. Kolacja. Dla osób chętnych opcjonalnie udział w przedstawieniu „opery syczuańskiej” koszt 30 USD. Nocleg.
3 dzień: Chengdu – Leshan – Chengdu
Śniadanie. Wizyta w Instytucie Hodowli Pandy, możliwość zobaczenia pandy będącej symbolem Chin i uważanej za skarb narodowy. Wycieczka do LESHAN, obejrzenie największego na świecie posągu Buddy (lista UNESCO), mierzącego 71 m. Rejs po rzece Qingyi dający okazję do przyjrzenia się temu wykutemu w zboczu rzeki kolosowi. Wizyta w świątyni Lingyun. Powrót do Chengdu. Kolacja w stylu syczuańskim. Nocleg.
Zobacz tekst Jacka Świercza: Każdy Chińczyk kocha pandy.
4 dzień: Chengdu – Lijiang
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Lijiang, miasteczka usytuowanego u podnóży Himalajów na wysokości ok. 2400 m. n.p.m. Kolorytu temu niezwykłemu miejscu dodaje zamieszkująca w nim mniejszość narodowa Naxi, pielęgnująca swoją kulturę i religię, określaną mianem Dongba. Zwiedzanie LIJIANG: Stare Miasto z niezwykle malowniczym labiryntem wąskich uliczek i zabudową będącą jednym z najwspanialszych przykładów tradycyjnej architektury chińskiej (lista UNESCO), wizyta w Pałacu Mu – dawnej siedzibie królów ludu Naxi. Wizyta w tym miasteczku to niezwykłe przeżycie dla miłośników dawnych Chin. Kolacja. Nocleg.
5 dzień: Lijiang– Staw Czarnego Smoka – Shuhe – Lijiang
Śniadanie. Staw Czarnego Smoka – spacer po malowniczym parku, z którego rozciąga się wspaniały widok na dominującą nad okolicą Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka (obowiązkowy temat wszystkich pocztówek z Lijiang). Spacer po wiosce mniejszości narodowej Naxi. Wizyta w klasztorze Yufeng – lamaistycznej świątyni, w której poczuć można atmosferę Tybetu. Stare Miasto w SHUHE – maleńkie dawne miasteczko, w którym grupa etniczna Naxi w niezmienny sposób kultywuje swoje zwyczaje. Powrót do Lijiang. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.
6 dzień: Lijiang – Dali
Śniadanie. Przejazd autokarem malowniczą trasą z widokiem na pola ryżowe do DALI – miasta zamieszkanego głównie przez mniejszość narodową Bai. Wizyta w Xizhou – typowej wiosce mniejszości narodowej Bai, będącej jedną z większych atrakcji turystycznych w tym rejonie. Udział w tradycyjnej ceremonii picia herbaty. Przejażdżka łodziami po malowniczym jeziorze Erhai. Spacer i zwiedzanie Starego Miasta. Kolacja w restauracji prowadzonej przez mniejszość Bai. Zakwaterowanie i nocleg w domu gościnnym w stylu charakterystycznym dla tej grupy etnicznej.
7 dzień: Dali – Kunming
Śniadanie. Zwiedzanie okolic Dali. Świątynia Trzech Pagód – malownicze, najstarsze w tej części Chin ceglane pagody pochodzące z IX i X w. Przejazd autokarem do Kunmingu – stolicy prowincji Yunnan Kolacja. Nocleg
8 dzień: Kunming – Kamienny Las – Kunming
Śniadanie. Zwiedzanie największej atrakcji prowincji Yunnan – słynnego KAMIENNEGO LASU będącego zespołem szarych, wapiennych pinakli osiągających wysokość do 30 m. ukształtowanych w dziwne formy przez erozyjną działalność deszczu i wiatru. Kolacja. Nocleg w Kunmingu.
9 dzień: Kunming – Guilin
Śniadanie. Zwiedzanie KUNMINGU: spacer po centrum miasta i wizyta w Świątyni Bambusowej z unikalną kolekcją figur buddyjskich. Transfer na lotnisko, przelot do Guilin. Kolacja i nocleg.
10 dzień: Guilin – Yangshuo
Śniadanie. Transfer do przystani. Rejs rzeką Li (ok. 4 godzin) do malowniczego miasteczka Yangshuo wzdłuż niezwykłych formacji krasowych, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie,. Prosty lunch w czasie rejsu. W Yangshuo – zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na relaks i chłonięcie atmosfery tego niezwykłego miejsca. Powrót na kolację i nocleg do Guilin.
11 dzień: Guilin – Kanton
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy w Guilin. Przejazd szybkim pociągiem do Kantonu (Guangzhou). Zwiedzanie KANTONU, położonego w delcie Rzeki Perłowej: Akademia Rodziny Chen – rozległy kompleks budynków z niezwykłymi, bogato rzeźbionymi dachami charakterystycznymi dla południa Chin. Obiad – tradycyjne kantońskie przekąski „dimsum”. Spacer po wyspie Shamian. Przejazd na nocleg do hotelu w Zhuhai, posiadającego status wolnej strefy ekonomicznej.
12 dzień: Kanton – Makau
Śniadanie. Przejazd autokarem do granicy z Makau. Przekroczenie granicy. Przejazd i zwiedzanie MAKAU – do 20 grudnia 1999 roku kolonii portugalskiej, zdecydowanie różniącego się wyglądem i atmosferą od pobliskiego Hongkongu: Świątyni Kun Iam (w której znajduje się 18 figur mądrych mężów, uważa się że jedna z nich przedstawia Marco Polo), dawnego kościoła św. Pawła, cytadeli mieszczącej Muzeum Makau, w którym można obejrzeć wystawy poświęcone największym osiągnięciom cywilizacji chińskiej oraz historii Makau. Kolacja. Wieczorem czas wolny na oglądanie pięknie iluminowanych kasyn. Nocleg.
13 dzień: Makau – Hongkong
Śniadanie. Przepłynięcie promem do HONGKONGU. Zwiedzanie: Port Wiktorii, wjazd na Wzgórze Wiktorii skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wizyta w Aberdeen, porcie Jamesa Bonda (dla osób chętnych fakultatywnie możliwość przejażdżki sampanem). Obiad w słynnej “pływającej” restauracji “Jumbo”. Półwysep Kowloon : Golden Mile (Nathan Road) i Avenue of Stars. Nocleg.
14 dzień: Hongkong – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odlot do Warszawy.
15 dzień: Warszawa
Przylot na Lotnisko Chopina w Warszawie.
Zobacz opinie Turystów o tej wycieczce.
Termin: na zamówienie grupy.
Cena imprezy: w zależności od wielkości grupy.
Cena obejmuje:
– przelot na trasie Warszawa – Chengdu lub Chongqing, Hongkong – Warszawa przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych,
– przeloty w Chinach na trasach: Chengdu – Lijiang, Kunming – Guilin wraz z opłatami lotniskowymi,
– przejazd szybką koleją na trasie Guilin – Kanton,
– przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem,
– zakwaterowanie w hotelach 4* i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
– śniadania w większości w formie bufetu, obiady i kolacje wg programu,
– rejs po rzece Li z obiadem,
– przejazd promem z Makau do Hongkongu,
– wizę do Chin (wiza załatwiana w trybie normalnym – paszport potrzebny na min 10 dni roboczych, cena wizy 220 PLN),
– opiekę pilota – sinologa – Jacka Świercza na całej trasie oraz pilotów lokalnych,
– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż),
– VAT.
Cena nie obejmuje:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 300 USD – płatne po przylocie do Chengdu,
– obowiązkowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych 70 USD/os.,
– opłat za filmowanie i fotografowanie,
– ewentualnej dopłaty do ekspresowego załatwienia wizy do Chin,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego 670 USD.
Polecamy też: Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku.
Dodaj komentarz