fbpx

Wycieczka do Moskwy

Samolotowa, krótka wycieczka w kameralnej grupie. Bogaty program zwiedzania i wysoki standard świadczeń. Dla koneserów wyjątkowych podróży! Zobacz opinie o naszym biurze.

1 dzień: Warszawa – Moskwa

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot samolotu o godz. 10:35. Przylot do Moskwy o 13:50 miejscowego czasu. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Obiadokolacja. Dla chętnych wyjazd metrem na wieczorne zwiedzanie centrum Moskwy. O tej porze miasto jest ładnie oświetlone, warto zobaczyć panoramę Kremla nocą. Nocleg w hotelu.

Plac Czerwony nocą. Po prawej widok na Sobór Wasyla Błogosławionego, po lewej Kreml i wieża Spaska

2 dzień: Kreml – Plac Czerwony – Klasztor Nowodziewiczy – Worobiowe Góry

Śniadanie.  Przejazd metrem w okolice Placu Czerwonego. Zwiedzanie Kremla z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armata Car–Puszka i największy na świecie dzwon Car–Kołokoł. Z Kremla wychodzimy wprost na Plac Czerwony. Zobaczymy tu Sobór Kazański, Sobór Wasyla Błogosławionego (z zewnątrz), gmach Muzeum Historycznego, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM) i mauzoleum Lenina. Krótki spacer przez dzielnicę Kitaj Gorod, zobaczymy też budynek słynnego Teatru Bolszoj. Przejazd wybrzeżem Sofijskim, panorama Kremla. Klasztor Nowodziewiczy oraz cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani m.in. Gogol, Bułhakow i Borys Jelcyn. Obiadokolacja, a następnie „Moskwa nocą” – autokarowa wycieczka, zobaczymy m.in. Worobiowe Góry, z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i panoramę miasta. Powrót do hotelu. Nocleg.

Teatr Bolszoj

3 dzień: Galeria Trietiakowska – Arbat – WDNCh – Teatr Bolszoj

Śniadanie. Wizyta w Galerii Trietiakowskiej, znajduje się tu  najbardziej znaczący zbiór rosyjskiego malarstwa.  Przejazd metrem, tak, żeby zobaczyć kilka najpiękniejszych stacji. Następnie spacer słynnym Arbatem. Zobaczymy też wielki gmach Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Przejazd do dużego kompleksu parkowo-wystawienniczego WDNCh. Zobaczymy tu m.in. słynną rzeźbę „Robotnik i Kołchoźnica” znaną z czołówek filmów z czasu ZSRR,  piękną Fontannę Narodów oraz bogato zdobione pawilonie wznoszone przez kolejne republiki ZSRR. Na uwagę zasługują m.in. budynki Armenii i Karelii. Obiadokolacja i nocleg, Dla chętnych możliwość udziału w przedstawieniu Teatru Bolszoj (bilet dodatkowo płatny).

Moskiewskie metro

4 dzień: Carycyno – Muzeum Borodino – rejs statkiem po rzece Moskwa

Śniadanie. Wycieczka do Carycyna, kompleksu pałacowo–parkowego Katarzyny II. Następnie wizyta w muzeum bitwy pod Borodino (w 2019 r. Borodino będzie najprawdopodobniej zamknięte z powodu remontu, w to miejsce w programie wycieczki pojawi się inna atrakcja). Rejs statkiem widokowym po rzece Moskwa – będziemy przepływać obok murów Kremla i najbardziej znaczących zabytków rosyjskiej stolicy. Towarzyszyć nam będą piękne widoki.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Widok Kremla od strony rzeki

5 dzień: Moskwa – Warszawa

Śniadanie. Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie oraz na zakupy. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu o godz. 14:35. Przylot do Warszawy o 15:50.

Cena: 3 850 PLN.

Terminy:

10.06.2020 – 14.06.2020 – Brak wolnych miejsc! W podobnym terminie polecamy piękną wycieczkę Serbia – Bośnia i Hercegowina.

Cena zawiera:

– przeloty na trasie Warszawa – Moskwa – Warszawa

– noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

– transport komfortowym autokarem/busem na trasie zwiedzania

– przejazdy metrem

– opiekę polskojęzycznego pilota

– ubezpieczenie turystyczne

– rejs statkiem po rzece Moskwa

– składka na TFG.

Cena nie obejmuje:

– wizy rosyjskiej oraz kosztów pośrednictwa wizowego: 350 PLN

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 80 EUR

– napiwki: 25 EUR

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 390 PLN.

Polecamy również wycieczkę: Petersburg – białe noce.

Informacja o wizach. W celu uzyskania wizy do Rosji należy przesłać do naszego biura niezbędne dokumenty najpóźniej na 15 dni przed wyjazdem na wycieczkę. Wymagane dokumenty: wniosek wizowy wypełniony na komputerze, paszport ważny minimum 6 miesiące od daty powrotu oraz aktualna fotografia paszportowa 3,5 x 4,5 cm (nie starsza niż 6 miesięcy!). Pomagamy w wypełnieniu wniosku wizowego.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę