fbpx

Bajkał. Marzenie podróżników

Wycieczka nad słynne “Morze Syberii”. W programie m.in. Irkuck, Listwianka, Olchon, Kolej Wokółbajkalska, Buriacja, Wierszyna… Dla koneserów wyjątkowych podróży. Kameralna grupa, wysoki standard świadczeń i bardzo dobry pilot/przewodnik.

Tu znajdują się opinie o naszych wycieczkach.

1 dzień: WARSZAWA – MOSKWA – IRKUCK

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 18.00. Przelot do Irkucka (z przesiadką w Moskwie).

2 dzień: IRKUCK

Przylot do Irkucka ok. godz. 12.10 miejscowego czasu. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Obiad w lokalnej restauracji, a następnie spacer po centrum miasta. Zobaczymy m.in. promenadę rzeki Angary, polski kościół, skwer im. Kirowa. Będziemy podziwiać zabytkową architekturę miasta, w tym pięknie zdobione drewniane budynki. Przewodnik w pasjonujący sposób opowie o historii miasta. Sporo uwagi poświęci historii Polaków w Irkucku, nasi rodacy mieli duży wpływ na rozwój miasta oraz całego regionu. Powrót do hotelu i nocleg.

Irkuck

3 dzień: IRKUCK – TALCY – LISTWIANKA

Śniadanie. Zwiedzimy skansen Talcy prezentujący tradycyjne drewniane budownictwo.  Usłyszymy tu historię pierwszych osadników sprzed kilku stuleci oraz zapoznamy się ze zwyczajami miejscowych ludów. Wstąpimy też do starej cerkwi, zobaczymy buriacką jurtę, a także skosztujemy syberyjskiej herbaty z samowaru oraz tradycyjnych blinczików z miodem.

Następnie odwiedzimy Bajkalskie Muzeum Limnologiczne i poznamy bliżej bajkalską florę i faunę. Sporym przeżyciem będzie interaktywne zejście na dno jeziora. Wjedziemy też koleją krzesełkową na punkt widokowy przy kamieniu Czerskiego, skąd rozpościera się wspaniały widok na wypływ Angary – jedynej rzeki rozpoczynającej swój bieg z jeziora Bajkał. (Jan Czerski – polski geolog, zesłany za udział w powstaniu styczniowym, znany badacz Syberii).

Zakwaterowanie w hotelu w Listwiance. Fakultatywna sauna (ruska bania) i kąpiel w Bajkale dla chętnych.

Wieś nad Bajkałem

4 dzień: LISTWIANKA – KOLEJ WOKÓŁBAJKALSKA – IRKUCK

Śniadanie. Przeprawa promowa do wsi Bajkał, a następnie wycieczka koleją, podążymy szlakiem Kolei Krugobajkalskiej – najpiękniejszej części kolei Transsyberyjskiej.  Historyczny  odcinek liczy sobie ponad 80km długości, każdy kilometr to nowe cudo inżynieryjne – tunele, mosty , estakady – potrzeba było wielu lat, by przebić się przez górzysty brzeg na południe Bajkału. W czasie wycieczki przejedziemy przez wiele tuneli i mostów. Obiad w pociągu. Turystycznym pociągiem dojedziemy do stacji Sludzianka, położonej na południu Bajkału a stamtąd z powrotem do Irkucka. Nocleg w hotelu w Irkucku.

Kolej Krugobajkalska

5 dzień: IRKUCK – WIERSZYNA – OLCHON

Wczesne śniadanie i wyjazd do Wierszyny – polskiej wsi na Syberii. Czeka nas spacer po wsi, zwiedzanie klubu polskiego oraz wizyta w kościele  i spotkanie z ojcem Karolem, proboszczem, który opowie nam o historii Polaków w Wierszynie. Obiad w towarzystwie mieszkańców Wierszyny. Po obiedzie udamy się na największą bajkalską wyspę Olchon. Czeka nas kilkugodzinna podróż przez reliktowe stepy, oraz przeprawa promem przez Cieśninę Małe Morze. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu na Olchonie.

Plaże Olchonu

6 dzień: OLCHON

Po śniadaniu udamy się na prawdziwe olchońskie safari.  Będzie to całodniowa wycieczka rosyjskimi samochodami terenowymi  (uazami) na północny kraniec wyspy – przylądek Hoboy (Choboj). Niesamowity przegląd krajobrazów, od podobnej do bałtyckich plaży po tajgę i wysokie klify przypominające norweskie fiordy. Obiad w formie pikniku, zjemy zupę z omula, ryby, która występuję tylko w Bajkale. Wycieczka zajmie nam większą część dnia. Wieczorem powrót do hotelu, czas na odpoczynek i nocleg.

Bajkalskie krajobrazy

7 dzień: OLCHON – IRKUCK

Po śniadaniu udamy się na spacer na skałę Szamana a także na sarańską plażę, gdzie chętni będą mogli  wykąpać się w jeziorze. To będzie nieco luźniejszy dzień, z możliwością odpoczynku. Po obiedzie żegnamy się z wyspą i wyjeżdżamy do Irkucka. Nocleg w hotelu w Irkucku.

8 dzień: IRKUCK – BURIACJA

Śniadanie. W dniu dzisiejszym udamy się do Buriacji. Celem naszej wyprawy jest Dolina Tunkińska w której 2 lata na zesłaniu spędził marszałek Józef Piłsudski oraz jego brat Bronisławem. Zobaczymy też miejscowość Arszan – górski kurort u podnóży Sajanów, młodych gór podobnych do Tatr. W planie również spacer nad wodospady na rzece Kyngarga i wizyta w dacanie – świątyni buddyjskiej. Wieczorem powrót do Irkucka, nocleg w hotelu.

Bajkał jesienią

9 dzień: IRKUCK
Śniadanie. Dzień poświęcony na drugą część zwiedzania Irkucka, zobaczymy m.in. cerkiew Kazańską. Popołudniu czas wolny. Kolacja i nocleg w Irkucku.

10 dzień: IRKUCK – MOSKWA – WARSZAWA

Po śniadaniu wyjazd z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Warszawy z przesiadką w Moskwie. Planowany przylot do Warszawy o godz. 19:15 miejscowego czasu.

Terminy:

17.06.2022 – 26.06.2022Wszystkie wycieczki do Rosji zostały zawieszone! Zachęcamy do wyboru pozostałych naszych wycieczek.

Nasza wycieczka na Olchonie

Cena: 9 980 PLN

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– przelot na trasie Warszawa – Irkuck – Warszawa (z przesiadką w Moskwie),

– transport na całej trasie zwiedzania (bus, samochody terenowe, prom na wyspę Olchon),

– przejazd Koleją Krugobajkalską,

– zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2- osobowe z łazienkami),

– wyżywienie: śniadania i obiady lob kolacje zgodnie z programem,

– degustacje lokalnych trunków,

– opiekę pilota/przewodnika,

– ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż,

– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

CENA NIE ZAWIERA:

– zwyczajowych napiwków: 35 EUR/osoba,

– wizy rosyjskiej: 350 PLN,

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 380 EUR.

Informacja o wizach. W celu uzyskania wizy do Rosji należy przesłać do naszego biura niezbędne dokumenty najpóźniej na 15 dni przed wyjazdem na wycieczkę. Wymagane dokumenty: wniosek wizowy wypełniony na komputerze, paszport ważny minimum 6 miesiące od daty powrotu oraz aktualna fotografia paszportowa 3,5 x 4,5 cm (nie starsza niż 6 miesięcy!). Pomagamy w wypełnieniu wniosku wizowego.

Kameralna grupa, maksymalnie 18 osób.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę